Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Еве што прогнозираат goal.com за следнава сезона (се надевам нема да се исполни,туку ќе бидеме погоре)

Serie A Winners: Inter

Champions League qualifiers: Inter (1), Juventus (2), Roma (3), Napoli (4)

Europa League qualifiers: Genoa (5), Milan (6), Palermo (7)

Relegated: Chievo (18), Bologna (19), Siena (20)

Coppa Italia Winners: Palermo

Best Goalkeeper: Julio Cesar (Inter)

Best Defender: Maicon (Inter)

Best Midfielder: Daniele De Rossi (Roma)

Best Attacker: Amauri (Juventus)

Best Summer Signing: Mauro Zarate (Lazio)

Worst Summer Signing: Bernardo Corradi (Udinese)

Golden Boot: Amauri (Juventus)

Best Youngster (Under-21): Kwadwo Asamoah (Udinese)

Player of the Year: Julio Cesar (Inter)

Coach of the Year: Jose Mourinho (Inter)

Champions League Outlook: Inter (Quarter Final), Juventus (Final), Milan (Last 16), Fiorentina (Group Stage)

Europa League Outlook: Genoa (Semi Final), Roma (Winners), Lazio (Quarter Final)
Овој наводно син на баба Ванга му бил..

Нигде го нема Милан ахх хаха што ќе им се деси
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.891
Поени од реакции
23.266
Налетав на ова кај една другачка од Фејсбук дејчето е од Хрватска








Енд д гранд финале




:pos2:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
зс казна Хунтелаар?
на последниот натпревар за Реал во лигата заработи црвен картон за тоа,и некни стигна писмо до управата дека не можаат да сметаат на него на 1-то коло против Сиена
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.546
Поени од реакции
48.019
хахехахеа колку е луд Лотито, за тој Де Силвестри го барал Абате :icon_lol: Он ваљда не е свесен дека да не тој Абате ние ќе нема со што да се пофалиме од летниов пазар( а и тој ни виси).
Де Силвестри со тек не време ќе достигне цена од 5 преку сила и за таа пара ќе дојде. Лотито нема чаре, или сеа ќе земе 5(или помалце)или догодина ќе го даде гага. Тоа што е непотребен не ми значи веќе колку шо ми е ќеф кога се земаат играчи за кои навивачите на Лацио мислеле дека се “засекогаш нивни’’. :)
Утре Сиена, моја прогиноза е лесна победа за добар старт и кревање на надежи кој се очекува да се спуштат наредна недела. : )
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
Нашите на форумов се поубај лала






пс. Еве кој би можеле да наступат за со Сиена:

составов е ок и очекуван, но само со мала исправка
Амброзини ако е здрав ќе игра сигурно во составот пошто е капитен на тимот
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
:pos2: добри се ги бива за шеги



http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/08/21/1453347/kakha-kaladze-massimo-oddo-out-of-favour-at-ac-milan-report
Нека го фаќаат патот и двајцата,нека дојде Де Силвестри и кинеме сезонава
Ајдее беее, викаш иде Де Силвестри и кинеме, дечкото ќе мавне 30 асистенции и ќе има просек по 20 украдени топки на натпревар.... :nesvest::nesvest:
еве ги повиканите за утрешниот натпревар

Perucchini, Roma, Storari, Antonini, Favalli, Jankulovski, Nesta, Onyewu, Thiago Silva, Zambrotta, Abate, Ambrosini, Flamini, Gattuso, Pirlo, Seedorf, Borriello, Inzaghi, Pato, Ronaldinho.


повредени - Dida, Abbiati, Bonera, Di Gennaro.

неповикани - Kaladze, Oddo, Zigoni.

казнети - Huntelaar.
Значи и дефинитивно Каладзе си иде од Милан. :nesum:

Инаку добар избор на играчи, ќе ги плеснеме Сиена!
Налетав на ова кај една другачка од Фејсбук дејчето е од Хрватска




:love2::love2::love2:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Лотито отфрлил било каков договор со Фиорентина во вркса со Силвестри

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11007


сепак мислам дека за дечково ќе вреди да се збори тоа што ќе биде официјално, веќе немам намера да постирам шпекулации во врска со него :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Респект за девојчето погоре :). И не се секирајте за Пато ако беше за продавање ке го продаеа уште од пред еден месец.
А овој Силвестри е лев бек? Зш не сум сигурен ама мислам дека поназад прочитав дека бил десен. Ако е десен, тој ке игра десно а Замброта лево или може и овој лево да игра? Ајде ајде да зееме уште еден играч барем да ми даде повеќе надеш, а кој и да е нема да е полош од Јанкуловски.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Абе кое прадавање пцујтего газдата колку сакате ама не е скренат 2 најјаки играчи да продаде во 1 преоден рок..
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
А овој Силвестри е лев бек? Зш не сум сигурен ама мислам дека поназад прочитав дека бил десен. Ако е десен, тој ке игра десно а Замброта лево или може и овој лево да игра? Ајде ајде да зееме уште еден играч барем да ми даде повеќе надеш, а кој и да е нема да е полош од Јанкуловски.
Десен бек е Де Силвестри, не знам дали може да игра лево, ја колку шо имам гледано секогаш бил десно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom