Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Ако го земеме Фабрегас се шишам кец одма значи 100 посто :)

другар нема веќе шпекулации сега се е трансфери!
и за Ибро 3 месеци уназад викаа дека ќе остане сите играчи што ги потпишаа интер летово(милито мота лусио) рекоа дека големо е задоволството да се игра со него ама ете си замина!
за Кака испаднаа 101 изјава од 101 човек дека он е новиот капитен на Милан па ете го носи осмица во Реал.
нема веќе циле миле! до понеделник вечер нека ви се тресат нозете на сите од арсенал пошто кај има чад има и оган!

На место ти е постот !
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
другар нема веќе шпекулации сега се е трансфери!
и за Ибро 3 месеци уназад викаа дека ќе остане сите играчи што ги потпишаа интер летово(милито мота лусио) рекоа дека големо е задоволството да се игра со него ама ете си замина!
за Кака испаднаа 101 изјава од 101 човек дека он е новиот капитен на Милан па ете го носи осмица во Реал.
нема веќе циле миле! до понеделник вечер нека ви се тресат нозете на сите од арсенал пошто кај има чад има и оган!

А има шпекулација одма трчаат дали во Интер дали во Барселона дали во Милан батали ги ќе видиме што ќе се случи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.751
Ден пред да излезе веста дека Интер и Барса се договориле за трампа, Морати рече дека Ибра останува во Интер, тоа беше соопштено и на официјалниот сајт, а обично истиот ( кога Интер се во прашање ) дава сигурни информации . Нареден ден, буум, Ибра во Барса за Ето и 50 милиони евра .

Уште ли не научивте како одат овие работи, ова што Венгер го изјавил вчера, се однесува за Барса, и ете денес, излага ваква нова информација за Фабри . Единствено нешто што ми е сомнително во истата е цената, според мене е премала и само тоа ми дава некаков сомнеж за овој трансфер, иначе у моментов бар според мене ( со оглед на тоа како се одвиваат работите во фудбалот денес ) Фабри е близу до преселба во Милан . Типичен потег на политичар, фановите планираат протести пред мечот со Јуве, он им носи ѕвер и тоа е тоа .
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
мислам дека ова со Фабрегас тешко,пред некој ден Берлу изјави-Пирло ке се пензионира во Милан,Вчера Венгер-Нема да си оди Цеск,Цело време немаме пари за трансфери и сеа 35 мил....тешко тешко,али Импосибл ис натинг!Гледам овие децава од Арсенал се расплакаа одма а уште не продаден !:pos2:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Ако Фабрегас добие дозвола од Арсенал да замине,тогаш сигурно нема да оди во Милан.Да дадеше дозвола Венгер за продавање Фабрегас веќе ке беше во Барса и тоа тој само го изјави.Чиста шпекулација.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Најбоње тешење е кога ќе излезе навијач (во случајов на Арсенал) и ќе рече, ако тој играч си оди од кај нас сигурно нема да оди во тој клуб, он е само за таму и таму, хахаха, типично тешење. Ама ако и тоа е за луѓе.
Уф, што ќе биде добро тоа, Фабрегас+ПАто+Хунтелар, убаво звучи како и да е.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Kако шо и самите глеате ова лето се е можно затоа да почекаме уше 2 дена и се ке биде јасно...
член1став3 и мене ми се свига тоа.....xD
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Напред Милан, Фабрегас и уште еден бег и ке одиме по Скудетото и ЛШ !!! :smir:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас би препорачал да не се надеваме многу дека нешто ќе се случи во понеделник навечер...Зошто може многу да се разочараме...
Логичен потег за смирување на навивачите би било Берлускони да презентира сензационален трансфер пред неговиот куп,ама може и да не се случи...

Реално е дека ќе биде така,затоа што не би се појавила ваква информација од никаде,ама не сакам да се разочараме ептен... :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Абе јас се надевам на уште едно засилување летово... само знам дека тоа ќе нема да биде Фабрегас, сепак ќе биде добродојдено ако е некое >10м :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Да се разбереме, надевање на ваква работа само во себе и потајно, никако јавно пред народ оти за смеење сме. :icon_lol: Од Омнуеву за без пари-на Фабрегас за сума што не верувам дека Берлускони би ја дал за пет лета заедно. :)
Иначе Фабрегас опна два гола прееска со Евертон, мислам дека моментално дава изјава во која ““Не си оди од Арсенал, тука се осеќа како дома и ќе му помогне на тимот да се бори за титулата’’ а за понеделник.....да сме жими е здрави!!! :P
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
:eek:ftopic:...Човеков е луд,како се научи толку брзо да збори Англиски:pos2:....It don't easy,I am epi,i don't understand...:zver:

 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
a

:eek:ftopic:...Човеков е луд,како се научи толку брзо да збори Англиски:pos2:....It don't easy,I am epi,i don't understand...:zver:

Oфтопик-Бегај бе грефче е,колку му било срам да им каже ај донт андерстанд.....ке се опраи Форца Анчелоти
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Каков Фабрегас бе,не не спасуваат 300 кинези да дојдат...
Ај ај ке плачете по тој што го плукавте лани цела сезона овој што се здркува на видеата погоре.Тој човек го држеше цел Милан,по неговата стратегија се одликуваше тимот.На секој играч му имаше најдено вистинска позиција-Гатузо,Пирло,Кака кои ако не беше Анчелоти не верувам дека ке беа ова што се денес.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom