Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
Гледај малку реално друже,реално,не со твојата бујна фантазија.
Повеке од пола фанови на Милан од форумов,викаат дека е тапа Милан,што се во право.
Со ваков тим Милан,по продавањето на главната ваша звезда Кака и неискористувањето на финансиите од тој трансфер за купување на други играчи,освен на Хунтелар и Рома...ке се бори за средина на табелата...факт !!!

Болдот...Ибра си отиде,но се доведоа Ето,МИлито,двајца екстра напагачи.
Милито го видовте на дело кога ви збрца два гола во Америка.
Ето на прва официјална утакмица за Интер,постигна гол.
Снајдер најверојатно е новиот плеј...со доведувањето на тој плеј Интер е убедливо насјилен (не дека и без плејот се слаби)

Вториот болд...Неста е далеку од својата стара форма кога играше во Милан и Лацио,кога не можеше никој да го помине.
Подобри од Неста...еве го Лусио на пример,капитен на репрезентацијата на Бразил,екстра играч,го бива и за напад.

Малку реално гледај како и сите други фанови на Милан...

брат многу ги овеличуваш работите!Со снајдер интер најјак?Мислам дека јуве моментално е и пред интер и пред милан.Мислам дека е малку рано за да го оценуваш хунтелар.:toe:Доколку неста ја има таа срека да се врати на старите патеки по повредата,ке го споредиме со лусио.

...

3.Пијан си или издрогиран ?

...
за оваа мислам дека се добива бан :toe:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Среќа што синојка не го гледав купот. Веројатно биле дрва.
А да ќе речете сите абе ај пријателски се, ама од пријателските се гледа подготвеноста и што може да се очекува иднава сезона.
Според резултативе од летово да не зборам што може да се очекува.
Ама ако бе сами си се виновни раководството, скржави и лопови. Мафија :)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Пазете ова...
Медиумите во Италија објавиле дека во понеделник пред мечот со Јуве на Сан Сиро,од Берлускони купот,ќе имало демонстрации на фановите заради незадоволството од трансфер политиката на Милан. Со цел да ги смири фановите Берлускони со сигурност ќе објавел едно ново засилување на Милан! Big-money signing! :) Се спомнува дека тоа најверојатно ќе биде Фабрегас за кој Милан ќе плател околу 35 милиони.

Мене ме заинтересира ова дека има логика...Битно е што ако биде вистина,ќе биде некој big-money трансфер...
Мислам дека ипак Претседателот не би дозволил вакви информации да излезат ако нема вистина во нив...Затоа што фановите може да се надеваат,па би се разочарале,а тогаш може да биде полошо од само обични демонстрации...
 
P

PewDiePie

Гостин
Пазете ова...
Медиумите во Италија објавиле дека во понеделник пред мечот со Јуве на Сан Сиро,од Берлускони купот,ќе имало демонстрации на фановите заради незадоволството од трансфер политиката на Милан. Со цел да ги смири фановите Берлускони со сигурност ќе објавел едно ново засилување на Милан! Big-money signing! :) Се спомнува дека тоа најверојатно ќе биде Фабрегас за кој Милан ќе плател околу 35 милиони.

Мене ме заинтересира ова дека има логика...Битно е што ако биде вистина,ќе биде некој big-money трансфер...
Мислам дека ипак Претседателот не би дозволил вакви информации да излезат ако нема вистина во нив...Затоа што фановите може да се надеваат,па би се разочарале,а тогаш може да биде полошо од само обични демонстрации...
Чул те господ брат ама како што знаеш нашиве газди не си стојат на зборот,рекоа над 23 год. играч нема да земаме и оп Рома стигна,башка ако доаѓа Фабре тоа автоматски значи Пирло дека ке си оди,што значи дека пак ке си го прегазат дадениот збор дека Пирло ке ја заврши кариерата во Милан.......како и да е и да се земе Фабре ке биде супер ама сепак највеќе фали ЛЕВ БЕК (ГЕРЕТ БЕЈЛ!!!)
 
P

PewDiePie

Гостин
Не ама најинтересни ми се фановиве на Арсенал,ке излезе шпекулација и одма се потресуваат ко крај на светот да иде :pos2: полека бе полека не си отишол Фабрето.....барем уште не :tv:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Не ама најинтересни ми се фановиве на Арсенал,ке излезе шпекулација и одма се потресуваат ко крај на светот да иде :pos2: полека бе полека не си отишол Фабрето.....барем уште не :tv:
хаха немој да мислиш дека се нервирам туку онака колку да не тропате глупости односно шпекулации ете ви линк слободно процитајте од официјалниот web :pos2:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.404
Поени од реакции
6.540
хаха немој да мислиш дека се нервирам туку онака колку да не тропате глупости односно шпекулации ете ви линк слободно процитајте од официјалниот web :pos2:
другар нема веќе шпекулации сега се е трансфери!
и за Ибро 3 месеци уназад викаа дека ќе остане сите играчи што ги потпишаа интер летово(милито мота лусио) рекоа дека големо е задоволството да се игра со него ама ете си замина!
за Кака испаднаа 101 изјава од 101 човек дека он е новиот капитен на Милан па ете го носи осмица во Реал.
нема веќе циле миле! до понеделник вечер нека ви се тресат нозете на сите од арсенал пошто кај има чад има и оган!
 
P

PewDiePie

Гостин
другар нема веќе шпекулации сега се е трансфери!
и за Ибро 3 месеци уназад викаа дека ќе остане сите играчи што ги потпишаа интер летово(милито мота лусио) рекоа дека големо е задоволството да се игра со него ама ете си замина!
за Кака испаднаа 101 изјава од 101 човек дека он е новиот капитен на Милан па ете го носи осмица во Реал.
нема веќе циле миле! до понеделник вечер нека ви се тресат нозете на сите од арсенал пошто кај има чад има и оган!
Respekt за пост-ов мислам дека Милан и Интер а и Манчестер најдобро сфатија дека СЕКОЈ Е НА ПРОДАЖБА
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
@J.Zaneti mi go zede zborot

Inace neznam koj se sekava no imase edna izjava na BErluskoni deka Fabregas ke bide prestaven kako igrac na Milan na Berluskoni kupot

Da bese ova lani ce recev sega milion posto ne doaga, no po transferive letovo ''nothing is imposible''

Videkemo :smir:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Мене ме заинтересира потегот кој би го направил Берлускони...На сред демонстрации им објавува голем трансфер...После вака лоша пред-сезона,тоа ми има логика,барем малку да ги смири фановите...
Не мора да значи дека тоа би бил Фабрегас...Медиумите викаат дека веројатно е тој,ама потенцираат дека објавувањето на ново големо засилување секако ќе се случи...

Пак ќе повторам...Не верувам дека Берлускони,фактички власта во Италија,би дозволил ваква информација да помине,а да не е вистина...Со тоа може само повеќе да ги разгневи навивачите...

До фановите на Арсенал... И ние се тешевме исто со Кака...Дури и тој изјави дека ќе остане,па за 2 дена замина во Мадрид...Не би се потпирал јас на такви изјави.Еден агент за трансфери од Уефа(не сум сигурен кој беше),пред некој ден имаше изјавено: Во овој преоден рок нема играч кој е надвор од трансфер маркетот и не е на продажба...
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
другар нема веќе шпекулации сега се е трансфери!
и за Ибро 3 месеци уназад викаа дека ќе остане сите играчи што ги потпишаа интер летово(милито мота лусио) рекоа дека големо е задоволството да се игра со него ама ете си замина!
за Кака испаднаа 101 изјава од 101 човек дека он е новиот капитен на Милан па ете го носи осмица во Реал.
нема веќе циле миле! до понеделник вечер нека ви се тресат нозете на сите од арсенал пошто кај има чад има и оган!
биди сигурен дека нема да оде и нема шо да ми се тресат нозите оти фабрегас ако некогаш замине од арсенал тоа е Барса а ваа год сигурно останува :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom