Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Ајј плус Есиен стварно би размислил ама имаме веќе такви дефанзивни во средниот ред многу тука е Гатузо,Фламини и Амброзини.
Арно вика росоње многу слабо играше Бориело највероватно беше од повредата што ја имаше па не играше многу време.
Хунтелар денеска треба да стигне во Милано каде што ќе оди на медицински тестови и се очекува да стави четри годишен договор.

Милан се интересира за напаѓач на Сан Лоренцо

дадејте некој клип од тој напаѓач на сан лоренцо,а и не ни треба сега го зедовме хунтелар(huntgoal)
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Тачи бизнисменот од Албаниа што веќе беша ја купил Болоња во последен момен некој го повикал во Милан и сега ќе инвестира во Милан.Прво што ветува е уште едно засилување.
http://www.corrieredellosport.it/Notizie/Calcio/77121/Ta%C3%A7i+entra+nel+Milan%3A+%C2%ABOra+un+altro+colpo!%C2%BB

има шпекулации и дека Хунтелар е земен сметајќи од страна на Берлускони дека албанциве ќе инвестираат во дел од тој трансфер, а еве изгледа најавуваат и нов што би било добро. Но прво треба да се има преговори помеѓу Берлускони и нив(кои се закажани) па да се дојде до договор и албанците да инвестираат во Милан, т.е. да откупат акции

еве и на goal


With the Rossoneri having a recent flutter on the markets following their signing of Real Madrid’s Klaas-Jan Huntelaar, many are wondering if Taci has already offered funds to Berlusconi as he looks to take part in the Milan of the future.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
има шпекулации и дека Хунтелар е земен сметајќи од страна на Берлускони дека албанциве ќе инвестираат во дел од тој трансфер, а еве изгледа најавуваат и нов што би било добро. Но прво треба да се има преговори помеѓу Берлускони и нив(кои се закажани) па да се дојде до договор и албанците да инвестираат во Милан, т.е. да откупат акции

еве и на goal
Ако даваат пари за трансфери зошто да не кога гледаат дека Берлу не сака да фрла пари по трансфери има некој што сакаат на го напреднат клубот.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Подршка за Џејми за именуањето на Хунтелар. Ако ви е долго за куцање викајте го Клас само. Ова и јас одамна сум сакал да ви спомнам.
И не само за него, Амбро и Рони ве молам исфрлете ги од употреба исто. Педерски е многу, кога читам ко на табла да гребам се осеќам. :icon_neut
Кај она интерашине ради тоа не влагам у фан клуб, кога ќе прочитам Деки, Камби Адри и слично, го мрзам Интер уште поише :)
Росоњер добродојде другар биди тука сезонава во кој сите заедно........ќе се бориме за место во ЛШ одгодина :icon_lol:
Фала брат и ја не ги поднесувам тие педерски имиња.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Изгледа работата со Де Силвестри е готова...Се очекува официјализирање вечерва...Ќе се направела трампа со Одо,најверојатно двајцата ќе бидат на позајмица со право на откуп...Милан ќе продолжи да исплаќа дел од платата на Одо затоа што е превисока за Лацио...

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=10586

Одо еднаш изјави дека Милан би го напуштил само за да се врати во Лацио...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
Тачи бизнисменот од Албаниа што веќе беша ја купил Болоња во последен момен некој го повикал во Милан и сега ќе инвестира во Милан.Прво што ветува е уште едно засилување.
http://www.corrieredellosport.it/Notizie/Calcio/77121/Ta%C3%A7i+entra+nel+Milan%3A+%C2%ABOra+un+altro+colpo!%C2%BB
Да и ја читав ова, не ја купил Болоња, сакал да ја купи и тогаш у прв план избил Милан, и уште вика дека Берлускони немал многу време у последно време за Милан и дека на Тачи че му продаде само мал дел на акции додека си ја среди он работата на премиерската позиција
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
дадејте некој клип од тој напаѓач на сан лоренцо,а и не ни треба сега го зедовме хунтелар(huntgoal)
Мислам и лани дека бевме заинтерезирани за играчов...



Напиши на youtube Gonzalo Rubén Bergessio и имаш таму уште.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.651
Поени од реакции
708
Подршка за Џејми за именуањето на Хунтелар. Ако ви е долго за куцање викајте го Клас само. Ова и јас одамна сум сакал да ви спомнам.
И не само за него, Амбро и Рони ве молам исфрлете ги од употреба исто. Педерски е многу, кога читам ко на табла да гребам се осеќам. :icon_neut
Кај она интерашине ради тоа не влагам у фан клуб, кога ќе прочитам Деки, Камби Адри и слично, го мрзам Интер уште поише :)
Росоњер добродојде другар биди тука сезонава во кој сите заедно........ќе се бориме за место во ЛШ одгодина :icon_lol:

Топ пост! Искрено...

И мене ми се сере од Деки, Камби, Адри... Вида (Видиќ), Арна (Арнаутович),

и зборови од типот на УЗ (со), братУ...

се ова од фан клуб Интер... и многу други идиоштини од зборови што се наоѓаат у нечии речници....

Ај малце он топик...

Албанец ќе инвестирал у Милан... Да не го мењате името после некоја сезона ?? :) :)

Ќе се здружите со ФК Тирана...

малце дриблање, јбг...

Него кој сака нека дојде, само нека дава пари за трансфери... а и кој да дојде кај вас ќе биде боље од Берлускони... ептен стиснат е мамицу му еб*м...

Прв голман кој ќе ви биде сезонава? Абијати пак? Не го гледав по пријателскиве, затоа прашувам.
А средниот ред требаше малце да го појачате и промените... Пирло, Амброзини и Сидорф мн ми се ретро више, некако не палат. И Гатузо е паднат... Требаше повеќе таму да се заангажирате... Според мене, што знам...

Честито Хунтелар

П.С. Се глеаме у 2ро коло на 29ти Август...

Позз дечки
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Каков напад само , Пато & Хунтелар :vozbud: ЛУДНИЦАААААА
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Него кој сака нека дојде, само нека дава пари за трансфери... а и кој да дојде кај вас ќе биде боље од Берлускони... ептен стиснат е мамицу му еб*м...

Прв голман кој ќе ви биде сезонава? Абијати пак? Не го гледав по пријателскиве, затоа прашувам.
А средниот ред требаше малце да го појачате и промените... Пирло, Амброзини и Сидорф мн ми се ретро више, некако не палат. И Гатузо е паднат... Требаше повеќе таму да се заангажирате... Според мене, што знам...

Честито Хунтелар

П.С. Се глеаме у 2ро коло на 29ти Август...

Позз дечки
има време за нови засилувања... а и не секогаш најдобриот на хартија победува :smir:. Дерби си е дерби, без разлика на формата на тимовите.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
Топ пост! Искрено...

И мене ми се сере од Деки, Камби, Адри... Вида (Видиќ), Арна (Арнаутович),

и зборови од типот на УЗ (со), братУ...

се ова од фан клуб Интер... и многу други идиоштини од зборови што се наоѓаат у нечии речници....

Ај малце он топик...

Албанец ќе инвестирал у Милан... Да не го мењате името после некоја сезона ?? :) :)

Ќе се здружите со ФК Тирана...

малце дриблање, јбг...

Него кој сака нека дојде, само нека дава пари за трансфери... а и кој да дојде кај вас ќе биде боље од Берлускони... ептен стиснат е мамицу му еб*м...

Прв голман кој ќе ви биде сезонава? Абијати пак? Не го гледав по пријателскиве, затоа прашувам.
А средниот ред требаше малце да го појачате и промените... Пирло, Амброзини и Сидорф мн ми се ретро више, некако не палат. И Гатузо е паднат... Требаше повеќе таму да се заангажирате... Според мене, што знам...

Честито Хунтелар

П.С. Се глеаме у 2ро коло на 29ти Август...

Позз дечки


Абиати е повреден и ке го пропушти почетокот на сезоната... Ке брани Дида или евентуално Сторари, Калач да не го видам.

Албанците ветиле барем едно големо засилување па ке видимо што ке испадне

Се гледаме у второ коло позз :smir:

Eве малце оффтопик, да се посмеемо



паузирајте на 10-та секунда и видите у позадина :pipi:

текстот е лудница :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Aко стварно љочов ветил уште едно засилување ќе биде супер.Повеќе би сакал некој јак дефанзивец среден ред не треба толку сепак има премногу играчи таму.Еден централен дефанзивец ни треба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom