Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Уште лево бекче и напаѓач ни фали и наша е Сериа А . :)
И голман! :)

Не гледав ниеден натпревар од подготвителниве касно ми се неможам, ама од ова што ве читам и дефинитивно ни треба добар голман, Без добар голман нишо не праиме.

Инаку имаме просечен тим, исто како и останатите тимови во Серија а.
Пола тимови си ги продадоа ѕвездите, квалитетот е опаднат, грешките на судиите ја надополнуваат целава приказна. Мафијата си го прави своето :icon_lol: Така да сите имаат шанси за прво место.
Ама затоа ЛШ ќе ни биде веројатно само голем сон и на нас и на сите италијански екипи.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Не ни треба голман си го имаме Абиати, а за лев бек и напаѓач да : ) ... еве и Лео што изјавил линк. Во право е човекот нема што, само ме плаши тоа што нема ништо да купат :Ѕ :toe:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Милан изиграа супер, што мене пријатно ме изненадија. Уште замброта да се префрли на десната страна и некој по лева да имаме и ете имаме супер тим ако играат вака : ), сеа што им беше мотивот дали дека против поранешниот тренер играа па посебно биле мотивирани али како и да е само така нека продолжат. Интер ќе добие ќотек од Милан 100% : ))).
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Абиати следната сезона како што најавил ке се врати уште посилен,и тоа е точно,мината сезона беше најдобриот голман за мене во Сериа А додека не се повреди,Нема шанси голман да зимаме,2.голман ке ни е Дида,А за 3. останува да видиме кој подобро ке се покаже на подготовките Калач или Сторари,јас сум за Сторари,Калач е поскап а и не е во форма,Со челзи покажа нешто ама не тоа,Иначе за утакмницата добро изиграа нашиве,за разлика од лани,Сигурно дека ни треба лев бек,а за напаѓач мислам Хунтелар или никој:vozbud:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Не сум баш сигурен за Хунтелар, мислам дека не вреди толку пари, за тие пари може да се најде некој подобар ја мислам. На пример Фред не е лош воопшто, а за голманиве сум за Калач да си оди затоа што прво е тапа, второ зима поголема плата од Сторари (а не е подобар) и трето ни го држи тоа место за non-eu :) ... ама има таму кој да одлучува, ние може само да си дискутираме тука :helou:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Сеа го гледав тимот на Милан ви ги нема Шева и Емерсон каде се?:nesum:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Забораив горе да допишам за одбраната, Замброта може да игра по двете страни така да исто е дали ќе купиме лев или десен бек. Моја желба се Рафиња или Сисињно : ))) :smir:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.371
Поени од реакции
25.122
Подобро Сторари да бранеше. Калач имаше неколку интервенции убави, ама у курац страв ми е кога ќе дојде до него топката. Све ми се чини дека ќе ја утне со нозе, или меѓу нозе ќе му помине топката.
Штета што Инзаги не го реализира тој со глава, и пречката од слободниот удар. Јебига, среќа немаме нешто многу.
Анчелоти педер, се плашеше да не изгуби и со прва постава играше цело време. Дури и оние од Милан резервата што влегоа од пичкеси мајчесин негде од онаму, можеа да го запрат еден Лампард и еден Тери. Абате играше солидно според мене.
Само голман ни треба, и некој да го заменува Одо.

Да прашам, кога е утакмицата со Интер?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
27-07-2009 - 00:00 AC Milan vs Inter наши се : ))
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Milan - Inter Milan 26/07/2009
Kалач ме вади од памет коа е кај него топката....
Пошто ја не глеав како изигра ониеву и силлва?
Мило ми е што сите го фалите абате
Рони како што читам полека се врака.....добро му ја намести на Сидорф
Пато не го гледав...како е малиот?
Се чувствува коа Пирло е на терен нели?
Лео океј е..полека го фака ритамот ке го биде
Сеа уште само бек и напагач...
Форза Милан
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Подобро Сторари да бранеше. Калач имаше неколку интервенции убави, ама у курац страв ми е кога ќе дојде до него топката. Све ми се чини дека ќе ја утне со нозе, или меѓу нозе ќе му помине топката.
Штета што Инзаги не го реализира тој со глава, и пречката од слободниот удар. Јебига, среќа немаме нешто многу.
Анчелоти педер, се плашеше да не изгуби и со прва постава играше цело време. Дури и оние од Милан резервата што влегоа од пичкеси мајчесин негде од онаму, можеа да го запрат еден Лампард и еден Тери. Абате играше солидно според мене.
Само голман ни треба, и некој да го заменува Одо.

Да прашам, кога е утакмицата со Интер?
Му избега неколку пати 1 кога го бркаше Ањелка низ цел терен:pos:
Многу се израдував кога Рони го помина Микел потег и пол.:)
Утре би требало да ја има на спорт..
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
jas mislam deka abate ke bide svetska zvezda samo da mu se dade poveke sansa a i flamini moze da igra desen bek a zambrota lev bek, nesta i silva ili onievu vo sredina na golot abiati i top odbrana vo sredina pirlo, gatuzo, roni, ambrosini, pato i borielo = sampioni bez somnenie poz a moze da dojde huntelar i hernanes ke bide super
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
со Интер нели играме утре во 00 по наше време,Мислам дека ке ги згазиме,Ние без Кака а они без Ибра ,е ај да те видам сеа:baeh:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
со Интер нели играме утре во 00 по наше време,Мислам дека ке ги згазиме,Ние без Кака а они без Ибра ,е ај да те видам сеа:baeh:

Да тоа ке биде само вечер, али кој кој че почне сезоната, они со Ето, Хлеб, Лусио, и уште некој ако купат со парите од Ибра.

А мие со Огумучи Оневеју и со Зигони и Ди Џенаро, ако не се засилимо ке го јадемо ко грчка
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom