Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.191
За Чех, Тери и Лампард приговарам од првата утакмица со Сиетл зошто играат цело време. Особено Чех и Лампард. Дрогба мора да тргни еднаш, не играше со Сиетл, полувреме со Интер, мора малку да почни да трча. Кол игра пошто нема замена за него лево, иако денеска можи да оди Жирков таму. Јебига, не сум читач на Мисли, па да знам шо Карлето мисли. :toe:

Aха, глеаш па дојдовмо на моето, и Челзи тј Карло игра со императив победа, или кога е челзи у прашање тогај се работи за уигруање, аман бе кога почнувате да пишувате размислите малу, спремите факти, поткрепа ово оно, не ми одземајте време вака за џабе за бесцелна дискусија, само ми се вртите у круг .

Рони им ги испокрши пречкиве у Америка :pipi:
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Очигледно е дека не си ме разбрал, а почна второ полувреме имам попаметна работа од оправање со Навивачи на челзи пред Абрамович, Јеа рајт
Не, изгледа не сум те разбрала. Површинско размислување, јеа рајт. Уживај во второ полувреме! :smir:
 
F

fantomX

Гостин
Aха, глеаш па дојдовмо на моето, и Челзи тј Карло игра со императив победа, или кога е челзи у прашање тогај се работи за уигруање, аман бе кога почнувате да пишувате размислите малу, спремите факти, поткрепа ово оно, не ми одземајте време вака за џабе за бесцелна дискусија, само ми се вртите у круг .

Рони им ги испокрши пречкиве у Америка :pipi:
Можеби како нов тренер од кого се очекува многу сака да ги запознае квалитетите на своите играчи, и најдобри и тие помалку добри. Ако вртиме вака, до сабајле нема да завршиме, и пак на ништо нема да излезиме, всушност место Лампард, Дрогба...., можеме да ги видиме Деко, Малуда, Есиен, еве и Шева...и пак да ми велиш прв тим. :toe:
Зато, останете ми поздравени, и уживајте во фудбал. :helou:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ништо, после измениве не ми се ни глеа, предходно ми се свиѓаше како изигравме али сеа како да нема кој да подаде, да повлече у противничка половина :toe:

ај честито нека ни е поразот :tapp: Не ми е многу криво затоа што многу добро мислам дека се покажавме до моментот кога почна со измени да го тупи к****, ај среќа наша у официјална утакмица има само 3 измени :smir:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Man of the match - MASOMO ODDO

Луѓе добра игра ми се свиѓаше што резервиве си се ебаваа со лампард тери ...
Добра игра мн акции брза игра уште 3-4 утакмици да се уиграме и топ сасмо лев бек мора и неможе цела сезона само со бориело и инзаги зашто зиигони ептен е млад а корпулентен напагац е голем е може ќе го биде!
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Се на се бевме солидни : ) ... здравје боже наредната со Интер да ги испегламе : )))
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Барем подобар резултат од лани :icon_lol:


А и задоволен сум од играта во второ полувреме.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Требаше да дадеме барем уште 1-2 гола но :toe:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
земено се на се добро изигравме вечерва нема што ,за победата можеби тие и не ја заслужија баш само што си искористија некои шанси + доста среќа имаа али не е битно многу тоа,Оддо издржа 94 мин:pos2:...во вториов дел се подобри малку,после измените мислев топка нема да видиме али успеавме некако,тој абате мн ми се допаѓа како игра мислам дека дечкото ке успее-одлично изигра,само да имаме уште некој по пргав напаѓач пошто гледам Бориело му треба уште работа!Сега за сеа сме добри,само напред!Гледам Леонардо многу црна коса има...незнам до крај на сезона дали ке му остане таква:pos2:,и Мурињо одкако дојде у Интер му обеле косата на чоекот!:pos2: Поздрав Миланези
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
А да, и Калач да не заборавам, ама доста солидно го изигра целиот натпревар, првиот гол мислам дека можеше некако да го фати ама тоа е, а вториот...па напраи чоекот се што може...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Flamini - прва постава следната сезона !!
Ronaldinho - :zver:

Уште лево бекче и напаѓач ни фали и наша е Сериа А . :)

Утакмицата ...:toe:
Инзаги можеше да израмни во 91' ама Чех одбрани. :toe:

Едит: И Абате ме изненади, позитивно секако.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.191
Можеби како нов тренер од кого се очекува многу сака да ги запознае квалитетите на своите играчи, и најдобри и тие помалку добри. Ако вртиме вака, до сабајле нема да завршиме, и пак на ништо нема да излезиме, всушност место Лампард, Дрогба...., можеме да ги видиме Деко, Малуда, Есиен, еве и Шева...и пак да ми велиш прв тим. :toe:
Зато, останете ми поздравени, и уживајте во фудбал. :helou:

Ај сеа не тропај и ти , добро знаемо двајцата кој е прв тим кој не е :smir:


Масимо , што сте се фатиле бе за него сите, имаше неколку лоши набацувања факт, но и факт е дека имаше и неколку добри, и дека трчаше појќе од пола тим заедно и беше доста солиден у дефанзива

Се на се никој не се издвојуваше ни по добро ни по лошо одиграмо просечна пријателска утакмица, комплетно цел тим беше горе доле на исто рамниште

Зигони и Абате почнуваат све појче и појче да ми фаќаат око, надежни се децата
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Кога брани Калач како сакате да победиме :jaj:

Нема врска тимот беше добар иако фалеа многу првотимци сепак ова се подготовки.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom