Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Галиани е уште таму,но реал го купуја играчот 27 милиони но сега бараат само 20 милиони за него а галиани веке понудил 18...и се надева дека перез ке прифати(превод од тој текстот) Галиани се ценка мн ама секад добива.....и за роналдињо се ценкаше па од 30 милиони ја спушти цената на 21....
Реал го купи за 20 милиони, не за 27...

Најреално е да се продаде за некои 18 милиони, ја поише би сакал да иде на позајмица, али требаат пари сеа така да... Глејте го како подобра верзија на Инзаги, со добар тим околу него е многу опасен.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Реал го купи за 20 милиони, не за 27...

Најреално е да се продаде за некои 18 милиони, ја поише би сакал да иде на позајмица, али требаат пари сеа така да... Глејте го како подобра верзија на Инзаги, со добар тим околу него е многу опасен.
Значи почесто во офсајд ќе го гледаме а?????Чим викаш подобра верзија од Пипо.Од Инзаги нема бољи играч во свет сфатете го тоа.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Ги пие ли парите овој Галијани бе :D, само да зема. денар нема вложено.

Абе тоа е шо да праемо не можемо да го сменимо. Да не има Перез некој брат помал :pos2:

Реал го купи за 20 милиони, не за 27...

Најреално е да се продаде за некои 18 милиони, ја поише би сакал да иде на позајмица, али требаат пари сеа така да... Глејте го како подобра верзија на Инзаги, со добар тим околу него е многу опасен.

Хунтелар е добар не е лош, јас би сакал да дојде, а може да е подобра верзија од сегашниот Инзаги ( мада прошлата сезона Пипо даде повеќе голови ). ОД Инзаги пред 3-4 години тешко дека е подобра верзија :smir:


Иначе ова за Адебаѕор е шпекулација на гол.ком, на официјалната има дека сме понудиле и за Аде али фламини не се спомнува никаде

БТВ Челзи испратиле понуда за Џеко:tapp:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Да да, и ја прочитав истото, ако го земат они пред нас за бедни 8 милиони тогаш стварно не знам што да помислам више...:toe:
Волзбург одби понуда од нас па за 8 не верувам.Ова е пратен од Абрамович намерно затоа што Милан се замеша за Жирков.:wink:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Вака едно прашање.... дека имаше многу трачеви како 20че плус Фламини би биле понудени за Аде.... дали има некаде тоа спомнато во Миланските медиуми?
Зашто по заминувањето на вашите средни играчи многу нереално ми изгледа отпуштањето на Фламини за шпиц :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Тој Жирков како и секој Русин пре би играл кај Абрамович во Челзи него било каде, така да такви заблуди не си ставјте во глава.
Ова што Анчелоти го бара баш Џеко на толкав достапен буџет со кој може да го донесе Агуеро без проблем му додава уште тежина на Џеко, мене не ми е нешто по ќеф ама моментално е најдобар од сите расположливо напаѓачи што се во оптек.
Ако веќе он не се донесе мислам дека Хунтелар е подобра варијанта од Фабијано за кого мислам дека ќе се заебеме ко никој до сеа ако го донесеме.
На 29 години со три утакмици конфедерациски куп на ниво одиграни тоа не е трајно решение, уште па цената што му ја имаат ставено е ненормална. Хунтелар од друга страна можда е малце исфорсиран, ама има учинок од 8 гола на 20 утакмици во лоша сезона за Реал, тоа мене ми е поветувачки од Фабијано.
Едино нешто што ме става во мисла е што го преговараат и сакаат да го летнат од Реал за вака кратко време. Без асална проценка а во Реал има кој да процени ваква глупост не верувам дека би си допуштиле.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Вака едно прашање.... дека имаше многу трачеви како 20че плус Фламини би биле понудени за Аде.... дали има некаде тоа спомнато во Миланските медиуми?
Зашто по заминувањето на вашите средни играчи многу нереално ми изгледа отпуштањето на Фламини за шпиц :toe:

Да истата информација ја имаше и на миланњус. Иначе прочитав информација дека од арсенал изјавиле дека никој не е недостапен и дека Фабрегас би можел да си иде ако дојде понуда поголема од 45 мил. евра

Да се нашиве паметни го шитнат Пирло 20-25 и го земат детево :vozbud:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Да истата информација ја имаше и на миланњус. Иначе прочитав информација дека од арсенал изјавиле дека никој не е недостапен и дека Фабрегас би можел да си иде ако дојде понуда поголема од 45 мил. евра

Да се нашиве паметни го шитнат Пирло 20-25 и го земат детево :vozbud:
Не би го продал Пирло па да ме маваат со камења.Почит кон него имам огромна и во ниту еден случај не би дозволил негово заминување од Милан.А и Фабрегас нејкам да ни дојде.Цел Арсенал више го земавме.Почнувајки од нивните спонзори Флу Емиратес преку Сендерос и Фламини стигнуваме до Фабрегас и Адебајор.Нејкам Арсенал да дојде во Милан.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
еве го официјалниот летен календар на Милан за подготовките 2009-2010,
OUR SUMMER

6/23/2009 8:13:00 PM

United States, Germany, Portugal and Spain: in these countries from 19 July to 25 August the 2009/2010 Milan team will exibit. Among these matches the Trofeo Luigi Berlusconi and the Santiago Bernabeu Trophy

MILAN - Here is the complete list of the friendlies, many of them truly prestigious, of our Rossoneri summer.

- Sunday 19 July 2009, Los Angeles, Friendly: LOS ANGELES GALAXY-MILAN

- Wednesday 22 July 2009, Atlanta, World Football Challenge 2009: CLUB AMERICA-MILAN
- Friday 24 July 2009, Baltimore, World Football Challenge 2009: MILAN-CHELSEA
- Sunday 26 July 2009, Boston, World Football Challenge 2009: MILAN-INTER

- Wednesday 29 July 2009, Munich, Audi Cup: BAYERN MUNICH-MILAN
- Thursday 30 July 2009, Munich, Audi Cup: 2nd MATCH AGAINST MANCHESTER UNITED OR BOCA JUNIORS
- Saturday 8 August 2009, Lisbon, 2nd Edition Eusebio Cup: BENFICA-MILAN

- Friday 14 August 2009, Pescara, 9th Edition Trofeo Tim: MILAN-INTER-JUVENTUS

- Monday 17 August 2009, San Siro, 19th Edition Trofeo Luigi Berlusconi: MILAN-JUVENTUS

- Tuesday 25 August 2009, Madrid, 31st Edition Santiago Bernabeu trophy: REAL MADRID-MILAN
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Е не ќе ги моли..
Реал ебати скаперниците ,За Хунтелар 30 М,Хунтелар во моментот вреди 15-18 милиони,Не е истиот кога играше во Ајакс,Во Реал М кој оде мора да се расипе играч,И го држаат на сила некој???Хунтелар ке си замине,само не се знае каде?Флорентино Перез му бил најдобар другар на Галиани,Можеби е точно,Но во трансферите Перез ни најмалку не попушти,и не се слагаат само еден трансфер имат извршено а тоа е за најдобриот фудбалер КАКА ,кога е глуп ГАЛИАНИ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom