Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Овие решиле да се опремат со млади играЧи ај може ке се деси некое Чудо и овие ке бидат некој и нешто е ШО АКО НЕ ДАВАЛ ВО РЕЏИНА ? МОЖДА У МИЛАН КЕ ЕКСПЛОДИРА АЈДЕ МАЛЦЕ ВЕРБА ХАХА:pos2::baeh:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
It is said Milan are offering the German club €20 million, which is €10m short of his €30m asking price. Rossoneri chief Adriano Galliani is confident of sealing a deal. He told Sportmediaset, "My experience has taught me that it's hard to keep players who want to leave."
Ај после кажете дека не е најѕвер!




Инаку Ди Џенаро имал 24 настапи и еден гол, против нас :)

А и Ди Џенаро не е напаѓач, па да дава голови, тој е AM(како Кака), може да игра и десно крило.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Сеск го менува Пирло

Коков пресинг на медиумиве во Италија.
Пирло за Фабрегас е одлично и повеќе од тоа.Фабрегас е млад и ќе може да игра уште многу сезони во Милан исто така и одличен во средниот ред.Пирло веќе е стар но ако не можат да го земат Фабрегас нека остане најдобро оти тешко дека ќе се најде соодветна замена.
Да не ви кршам филм,ама...види :smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Да не ви кршам филм,ама...види :smir:
Абе ке видимо, и ја знаем дека е тешко да се дојде до Фабрегас, многу тешко, но не е невозможно

Милан има сега пари за трошење околу 100 мил, плус ако се продаде Пирло уште 30 мил плус, а знаемо добро каква е состојбата у Арсенал :smir:

инаку се очекува деновиве Пато да го продолжи договорот со Милан иако му трае до 2012... бар така изјави Галијани, демек нешто во знак на доверба :)
Доверба мај ес, сака копиљот поголема плата :toe:


Адебајор и не е така лошо решение, иако више ако не дојдемо до Џеко ја појќе би со сакал ФАбиано
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хм... сепак испаѓа дека Милан ако го шитне и Пирло ке може да си состави добар надежен тим. Ди Џенаро, Пато, Бориело, Абате, Фламини + најавените трансфери се тоа се играчи кои што ке ја формираат иднината на Милан.

Ке видиме како сето тоа ке го организира Леонардо, сега на него е целата одговорност за екипата на Милан.
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Ќе може ли да ми кажете колко години е играчот што го земаате у одбрана Тиаго Силва
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Брат ми и он е фан на Милан и се инате дека бил 19 години видееме на википедиа и вика грешка било од дека виде ти ако може да ми кажаш
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Незнам од каде видов како што кажа ФЕНОМЕН 24 год е 100% така да брат ти греши можда помешал нешто
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Да не ви кршам филм,ама...види :smir:
Зарем мореше да им го расипеш филмот ?! ...Аххх
Дечки, ама факт е дека Фабрегас повеќе пати има изјавено дека сака да игра во Милан. А пак друг факт е дека во изминативе години, најважните играчи ви заминаа од тимот....:smir:

Но сепак јас не сум оптимист за Фабрегас, ако оде негде мислам дека ќе оде у Барса, башка и не ми се верува Милан за фрли 40+ милиони за него.:toe:
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Многу се 40M за Фабрегас , плус минатата сезона не ја изигра 80% , така за 20-25 М може :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom