Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Денес на синчето на Кака му е роденден па наместо на првиот роденден да добие ваков дрес


ке си добие ваков со број 18

:(:(
Не одлучил за бројот уште, најверојатно бланко дрес ќе добие :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Знаев дека не се изразив убаво во текстот али што е тука е...

Сеуште не го знам т.е не сум го прочитал официјалниот став на Курва Суд во случајот со Кака. За тоа дали тие учестувале во протестите зимата, еве немора да учеструвале туку според логиката сигурно му укажувале на Кака да остане во клубот.
Ова лицемерниот одност... од тоа што прочитав на италијански веб страни е дека навивачите на Милан(не се споменува Курва Суд, а по логика ке сместив и нив) дека се против раковотството на Милан, само на Милан, а за Кака сеуште не сум прочитал дека го осудуваат или не го осудуваат.

Значи од последниве пасуси погоре го напишав тоа со лицемерството...бидејки го осудуваат Малдини поради тоа што ги навредил, а не(барем засега) го осудуваат Кака, а се насочуваат само против Галијани и Берлу, поради тоа што го напушти клубот. По логиката, Кака и Малдини треба во најмала рака да добијат ист одност од тие навивачи...без разлика што Малдини ги навредил навивачите со зборови, а Кака со нешто друго, што според мене е пожално.

Како што кажав и во текстот, дотолку сакаше Кака да остане во Милан, јавно ке кажеше. А и Берлускони секогаш кога го прашуваа за Кака, тој изјавуваше дека одлуката е кај него. Значи сам Кака одлучил да замине, оставајки го клубот.

Тоа што вика Кака да му помогне на клубот(финансиски) е само мачкање на очи, и воошто не треба да се гледа. Дотолку клубот имаше потреба од пари, може на стотина други начини да ги обезбеди а не да ги добие од Кака.

Кажав и за тоа. Барањето кривец после бомба транфер е “јајцето или кокошката’’ тип на ситуација. После и двете страни што го направиле зулумот префрлаат топка и се дистанцираат од случајот. Не само со Кака него од памтивек било така.
Јас на пример мислам дека и двете страни се “криви’’ за ситуацијата, без општа солгасност никој неможе никого да продаде.
Се друго што читаш е само пеглање детаљи и лажење на народ.
Тоа дали трибината сакала Кака да остане имеш едно брдо клипови убаво срочени и бајаги банери и пароли преведени па сам заклучи.

Ова со Пирло е полошо одошто може да си замислите. Он е дел од таа основа на тимот. Еден дел веќе отиде, доколку си иде и он замислете ја ситуацијава без двајца клучни играчи(Пирло е клучен колку сакате негирајте, спор бил ваков бил онаков бил) .
Со неискусен тазе тренер и пар играчи неуиграни наредна сезона. Мене на прв поглед оваа ситуација ми асоцира на пропаст :)
Ниеден од Пирло Гатузо и Амброзини не смее да напушти летово.
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
Кака: Бекс ме натера да одам во Реал

Кака изјави дека Дејвид Бекам го убедил да потпише во Реал Мадрид.
Бразилецот стана втор најскапоплатен играч во историјата на фудбалот откако потпиша во Реал Мадрид за 68 милиони евра од Милан.

Тој напомена дека оваа одлука му била најтешката одлука во неговата досегашна кариера и дека многу посакувал да остане во Милан.

Но, откако Милан ја прифатиле понудата од Реал Мадрид, Кака го прашал на Бекс за совет.

"Разговарав со неколку пријатели, како Бекам, кој играше за Реал." - изјави Кака.

"Тој ми рече дека е прекрасно таму. Разговарав со него изминатава недела и ми помогна околу конечната одлука. Оваа одлука нема да се одрази кон моите настапи за националниот дрес моментално и ќе сум 100% концентриран за настапите во бразилскиот дрес. Некои викаат дека во Реал Мадрид потпишав поради пари, но не е така. Јас го напштив Милан за да играм во Реал Мадирд." - коментираше Кака.

Исто така, Кака прокоментира околу новиот негов ривал, Барселона односно Меси.

"Ова ќе биде доста тешка сезона за Реал Мадрид. Барса и Меси собраа се што можеа оваа сезона, но се надевам дека наредната сезона ние ќе ги сопреме." - заврши Кака.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Луѓе ќе може ли да се престане со патетиката дајте више не го плачете човекот ќе видиме догодина што потез направил сега за сега да си се селираме за сегашноста и за новите трансвери во Милан!
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
точно така колку и да е тешко треба да гледаме за милан во иднина, а за трансферот на кака ќе зборуваме по крајот на сезоната ...:nesvest:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Некои викаат дека во Реал Мадрид потпишав поради пари, но не е така. Јас го напштив Милан за да играм во Реал Мадирд." - коментираше Кака.
И ова му е добра изјава. :)))

Колку беа, 9 Милиони Еура по сезона?

И јас нејкам да играм за пари,и ја сакам за Реал Мадрид :pos2:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
точно така колку и да е тешко треба да гледаме за милан во иднина, а за трансферот на кака ќе зборуваме по крајот на сезоната ...:nesvest:
Па така е отвори кој било портал глеаш 10 статии за кака па ај у пм уште и тука кога ќе се пуштам и ќе видам како цимолиме сите ми се гади уште на facebook нека пишат дека кака отишол во реал ццц.....
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Пирло не смее да се продаде бре. Тек тогаш сме нае‘але. Без ниту еден креативец ќе сме.....Пирло е мозокот на тимот....и Кака кога играше Пирло беше главниот креатор.
И доста веќе со Кака. Никој не му вперил пиштол в глава за да потпише....самиот сакаше, очигледно е тоа.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
И ова му е добра изјава. :)))

Колку беа, 9 Милиони Еура по сезона?

И јас нејкам да играм за пари,и ја сакам за Реал Мадрид :pos2:
Eптен ако му беше за пари ќе отидеше во Сити:toe:
но факт е дека секој фудбалер сонува да заигра за Реал тоа се докажува и со Кака
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Eптен ако му беше за пари ќе отидеше во Сити:toe:
но факт е дека секој фудбалер сонува да заигра за Реал тоа се докажува и со Кака
Kako да оди во Шити кога не им се спонзори Адидас. Плус не играат во еврокуповите од каде што кака би зел повеќе пари итн итн
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Eптен ако му беше за пари ќе отидеше во Сити:toe:
но факт е дека секој фудбалер сонува да заигра за Реал тоа се докажува и со Кака
Кака никогаш не рекол дека сонува да заигра за Реал,иако е голем клуб,Милан не е ништо помалку,напротив е најуспешниот клуб со најмногу трофеи,јас сум уверен дека сакал да остане во Милан,но што може кога Милан е во финансиска криза а згора на тоа Берлускони и Галиани се главните,секако дека не може да го одбиеш Реал ако веќе знаеш дека мора да си одиш:toe:...
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Кака никогаш не рекол дека сонува да заигра за Реал,иако е голем клуб,Милан не е ништо помалку,напротив е најуспешниот клуб со најмногу трофеи,јас сум уверен дека сакал да остане во Милан,но што може кога Милан е во финансиска криза а згора на тоа Берлускони и Галиани се главните,секако дека не може да го одбиеш Реал ако веќе знаеш дека мора да си одиш:toe:...
Чекај малку....имаше договор со Милан? Имаше пиштол на глава дека мора да потпише за реал? Ако не сакаше да оди немаше да оди (просто ко грав).
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Чекај малку....имаше договор со Милан? Имаше пиштол на глава дека мора да потпише за реал? Ако не сакаше да оди немаше да оди (просто ко грав).
Toj немал пиштол ама ги имал галиани и берлускони што сакаш повеќе згора на тоа милан е во економска криза нели?сите околности го довеле до трансфер...не го жалете веќе не личи на ништо ова,уште малце ке станеме ко тој од Кај ми е сонцето?! :toe::pos2: Forza R80 ! ! !
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Па ти го правдаш не јас.
Економска криза утре сабајле....освести се малку...има илјада и еден начин да се направат плати во Милан бе (Рони во сити на пример), продажба на дел од акции. Дај не биди кок детенце...криза утре сабајле.
Тој потпиша...лично тој....толку од неговата љубов кон Милан.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ај ќе поминете преку ова. Силни сте вие :))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom