Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Па и не е тоа некое гостување...Ама едвај чекам...:) Да им одржиме уште една лекција,и може и уште некое колаче евентуално да им се дае! Ако продолжи Пато вака со формава,може да им купи и едно три колачиња! :)
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Слабо слабо некако во депресија сме после вчерашното реми ради дебилот Анчелоти:toe:

Не искористивме кикс на Јуве и се повеќе се оддалечуваме од титулата иако има уште мн да се игра,ама со ваква тактика ништо не праиме тоа сите го знаеме...:uvo:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
И мене ми се чини дека на пола пат од сезоната дека веќе се откажуваме од титула. Некако кога ке го видам Анчелоти не ми дава надеж дека е способен за пресврт до крај на сезоната иако има уште мноооогу за играње.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.436
Поени од реакции
47.200
Малдини и Фламини не играат со Лацио ради картони,Сендерос мислам дека ке ја почне сигурно а највероватно и Емерсон :)
На Лцио не им играат Фоџа и Лихштајнер,Фоџа е мање више небитен,Лихштајнер им е поважен пошто се остава од трчање,под знак прашалник се и Роки и Броки,ако Роки не игра значи дека се само со Пандев практички.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Лацио е во дебела креза, мора да искористиме несо.
Анчелоти мора напајачки да игра.
Роналдињо ке игра ли ?
- Се говори дека е болен.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.198
Пандев не игра со милан поради жолти картони
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.198
немам линк, али ми кажа навијач на лацио, ваљда знае појќе од нас :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.436
Поени од реакции
47.200
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Single-game suspensions:[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] Fabiano and Zanchetta (Lecce), Mandelli, Marcolini and Pinzi (Chievo), Montervino (Napoli), Muntari (Inter), Storari and Zauri (Fiorentina), Dessena (Sampdoria), Doni (Atalanta), Flamini and Maldini (Milan), Foggia and Lichtsteiner (Lazio), Galloppa (Siena), Tedesco (Catania)

[/FONT]од Канал4 е ова,од нив поише да знае не може,али ако по некоја случајност утнале нешто и ова е вистина Лацио е оставен на Симоне Инзаги...и ако се деси он да ни даде гол не знам за кој греда ќе обесам[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] :tapp: :)
[/FONT]
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.198
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Single-game suspensions:[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] Fabiano and Zanchetta (Lecce), Mandelli, Marcolini and Pinzi (Chievo), Montervino (Napoli), Muntari (Inter), Storari and Zauri (Fiorentina), Dessena (Sampdoria), Doni (Atalanta), Flamini and Maldini (Milan), Foggia and Lichtsteiner (Lazio), Galloppa (Siena), Tedesco (Catania)

[/FONT]од Канал4 е ова,од нив поише да знае не може,али ако по некоја случајност утнале нешто и ова е вистина Лацио е оставен на Симоне Инзаги...и ако се деси он да ни даде гол не знам за кој греда ќе обесам[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] :tapp: :)
[/FONT]

Абе он ми рече така незнам

знам дека Пандев доби жолт со сампдорија сигурно, а и на А1 гледав баш реклама оваа субота Пандев гостин у емисијата македонски спортисти или нешто таке :wink:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Дали си ти тоа нормален,ни одговарало 1-1.Ти дечко заедно со Анчелоти треба да седнете и да гледате модерен фудбал.Да видиш како игра една Барса,Манчестер.Даваат еден гол и не застануваат како нашиве.А нашиве застануваат зашто тренерот е толку глуп,лееј неможам да допишам се нервирам не си ебе матер
Абе луѓе да ви кажам нешто
На Карло Анчелоти му е поставена цел да влезе во Лига на шампиони а не да освои Италијанско.
Со оглед дека годинава не влеговме таму за следната се бори да влеземе а Италијанско не не интересира толку многу.
Ако влеземе Лига на шампиони тогаш победуваме таму бидејки имаме Дрим Тим.:toe:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Паоло Малдини последна сезона на кралот на Милан легендата на Милан

Се прават напори легендата да ја одигра последната утакмица за Италија во кариерата...се надевам дека Липи има разум и дека ќе го повика...после таков успех во кариерата мислам дека тоа го заслужува:toe:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сигурно е дали на Малдини ова му е последна сезона? Некако ми се чини дека ке изигра уште една.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Сигурно е дали на Малдини ова му е последна сезона? Некако ми се чини дека ке изигра уште една.
Па.....сигурно е, овој пат сум сигурен дека нема да игра повеќе....за жал...а за можење....очигледно дека може да игра....барем еден натпревар неделно.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ако не игра Пандев опасност само од Зарате.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom