Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Фала до сите навивачи од др фан клубови што го подржаа останувањето на Кака во Милан!!!:wink:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Баво Кака, браво!!!:vozbud:

ова е вистински играч - не му се важни парите, игра само за фудбалот

:bravo::bravo::bravo:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Мислам дека шпекулацииве ми го скратија животот, стварно фудбалов е забегана работа:icon_lol:


Каролине ѕирка:)))

Тој вели дека ни 30 секунди не помислил да замине засекогаш во Сити


Еден клуб, еден стадион, едни навивачи во срцето на Кака:pipi:
 
Член од
28 април 2008
Мислења
295
Поени од реакции
134
Фудбалот ги победи паритe:smir::smir:
FORZA MILAN!!
FORZA KAKA!!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Да, да ги победи парите и браво за КАКА тој е прав играч на Милан и засекогаш ке биде!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Колку убаво напишано. И јас цело време мислев дека е маркетиншки трик. Зошто кога се може да не се искористат медиумите за зближување на фановите со клубот и да се заборави малце од малце кризата во играта на Милан?
Тоа старото испадна паметно after all.
а бе дај што ви е каков маркетиншки трик,како може да си играат така со Кака,фановите ќе ги обесеа Галијани и Берлускони овој вика маркетиншки трик:pos2::pos2::pos2:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Nekoj da postira nekoe intervju (angliski ili na mkd) so kaka, bas sakam da citam, i dali nekoj znae sto zboruvale so nego navivacite koga go zastanale pred da si ojt?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Kaka explained to Milan Channel regarding his decision to stay in Italy, saying, “To have gone to Manchester City could have been a great project, but in the end I have decided to remain here. From this story I have understood how people love me at Milan, the fans and my team-mates have helped me make this choice.”

Rossoneri faithful lined the streets in Milan in front of the club's headquarters protesting the potential sale, while remaining peaceful and affectionate towards Kaka at all times.

The Brazilian attacking player added, “Milan has always turned down offers for me. I always said to everyone to first agree with Milan and then we can talk. But Milan had never accepted an offer for me.”

Kaka finally revealed, “Saturday was no ordinary game for me, I was very emotional. Many children brought their drawings that they dedicated to me. All the fans were chanting my name. Milan is my home, where I chose to go and where my heart really is. That is what made me take this decision.”

П.с Читај и на претходните страни ставив уште едно интервју одма после дешавката.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
моем да замислим што ќе се дешава на наредната утакмица што ќе ја играмо дома :vozbud:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Остај што Кака ги тресна од земја и ги освести дека не може баш се да се купи со пари...се уште Кук се буни...Не разговарале ниту во еден момент со Кака и демек за џабе допатувале во Милан...Со еден збор нашиве ги зафркнале...Епа така се праи со третокласни екипи кои случајно дошле до пари и сеа ќе прајме историја!
Значи дека заминувањето на Кака во Сити било неФкусна шега?:tv:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
да ви кажам право сега се плашам од реал мадрид на лето но од друга страна ако ова заврши други понуди нема да има :vozbud:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
да ви кажам право сега се плашам од реал мадрид на лето но од друга страна ако ова заврши други понуди нема да има :vozbud:
Не знам зошто не сфатите, Кака нема да си оде од Милан, че остане до крајот на кариерата и после ќе биде скаут за Јужна Америка, па младински тренер, па асистент на првиот тренер и на крајот тренер!!!

И ајде прекинете со дискусијата за Кака, остана, остана, има и други работи, кажете кој ќе настапат вечер.....
:helou::helou:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Така и требаше, што сакат тие арапите да прават со парите да уништуват фудбалот нема проблем ама да си знаат ''некои играчи играт за фудбалот, а не за парите''.
Браво Кака !!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom