Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Има фудбал во Заха, некако пребргу се ослободи Манчестер од него. Можеше да му се даде време, кога веќе му се дава на антиталентот Лингард.
Никогаш нема да биде од него фудбалер како што не бидна од Балотели. Немал животна среќа да САФ остане уште 2-3г, играчина ќе беше.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
last year's pursuit of Griezmann, which was scuppered by Atletico's transfer ban, was fuelled by the United board rather than the manager.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Играчот е страшен и јас го сакам ама алармантно ни фали десно пробивно крило. Без Валенсија десната страна ни е отсечена максимално. Тој Малком што пишал Каслс појма немам што играч е само нека не ми носи Микитарјани и остали нежни ликови во пубертет. Гледам пишал дека за тие пари што ќе ги потрошел зимава, Алекс Сандро + Малком било поисплатливо од само Гризман или само Лемар, не знам колку држи вода ова ама нека гледа што треба а не што е/би било поисплатливо.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Играчот е страшен и јас го сакам ама алармантно ни фали десно пробивно крило. Без Валенсија десната страна ни е отсечена максимално. Тој Малком што пишал Каслс појма немам што играч е само нека не ми носи Микитарјани и остали нежни ликови во пубертет. Гледам пишал дека за тие пари што ќе ги потрошел зимава, Алекс Сандро + Малком било поисплатливо од само Гризман или само Лемар, не знам колку држи вода ова ама нека гледа што треба а не што е/би било поисплатливо.
Малком ми е сличен на робен, левак што игра десно и знае да дрибла и шутне од надвор од 16ик плус брз е и пробивем, е сеа не ми е мн жилав и цврст колку што го гледав на утакмицата.Е сеа уште е дете и е далеку од изграден во фудбалска смисла.На Фифа растура :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Малком ми е сличен на робен, левак што игра десно и знае да дрибла и шутне од надвор од 16ик плус брз е и пробивем, е сеа не ми е мн жилав и цврст колку што го гледав на утакмицата.Е сеа уште е дете и е далеку од изграден во фудбалска смисла.На Фифа растура :D
Не ми смета мене тоа, барем јас имам трпение за млади играчи, мене ми смета што десет години чекаме од ликови како Смолинг да бидне нешто и ми смета „барам едно - добивам друго“ тип на купување на фудбалер. Логично е некој на негова возраст да има и пробиви и падови во играта.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Не ми смета мене тоа, барем јас имам трпение за млади играчи, мене ми смета што десет години чекаме од ликови како Смолинг да бидне нешто и ми смета „барам едно - добивам друго“ тип на купување на фудбалер. Логично е некој на негова возраст да има и пробиви и падови во играта.
Потполно се согласувам, но мислам дека треба некој поискусен да се земе, зошто реално гледаме што се случува со Рашфорд и Марсијал падни стани се што е нормално, но ако сакаме резултати ќе треба и некоја посигурна варијанта.Во секој случај ми се свиѓа идејата за зимање на десно крило по природа со јак потенцијал, ипак тоа е United way.(е сеа коа ќе ни чукнат барса/реал на врата и ќе ни го соберат коа ќе треба да врвот да го достигне е друг муабет)
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
ДАЈ БОЖЕ ДА ДОЕ ПАК ВРЕМЕТО КОГА НЕКОЈ ГИ БАРАШЕ ИГРАЧИТЕ


Сеа не можеш да ги избркаш.Како италијански клуб сме што го преплатил играчот му фукнал плата и овој не го дира си дреме си лапа пари.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
“Matchweek 19 marks the halfway point of the 2017/18 season and is the final round of matches when receiving a fifth booking of the campaign can result in a one-match ban.”

смее Рохо да игра утре
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
:place:
Додека не изникне некој домашен супер талент, тури му ***** на ваков манчестер ко од менаџер игра (n)
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Koga veke stanuva zbor za Murinjo-Gvardiola mozam da kazam deka Murinjo ima kompleksi od Gvardiola pa i od Barcelona,a toa zapocna uste vo 2008-ma so togasniot predsedatel Laporta koj go izbra Gvadriola namesto Murinjo za iden trener koi stotuku dobi odkaz od Celzi,kade sto Murinjo od nikogas ne ja sakal Barsa i toj tika-taka style (sto Gvardiola go praktikuva),duri cela Evropa pisuvase deka tika-taka style bila procitana taktika,mi se cini deka posle toa polufinale vo 2011 megu Real Madrid-Barcelona kade sto Pepe go faulira Alves (sto toj izglumi) uste poveke se razgorija strastite i mi se cini togas deka Real Madrid go igrase najgrubiot Fudbal pod vodstvo na Murinjo (Toa sto mu bese Pepe na Murinjo vo Real Madrid-Istoto bese i Diego Kosta za Murnjo vo Celzi),neznam kako samo United NEigra tolku grub fudbal ili Murinjo nema nekoj milenik (kako Pepe ili Diego Kosta).Nemozam skroz da ja voocam razlikata megu ovie 2-ca treneri bidejki se raboti za mn mn sprotivni stilovi na igra,Spanija 2010 osvoi svetsko prvenstvo so igra bazirana na konceptot na Gvardiola, potoa 4-tiri godini podocna Germanija e svetski sampion so kosturot na Bayern Munich ,kolku i da osporuvaat brojkite nelazat,a dali ovaa taktika e procitana ili stvarno e podobar konceptot na Murinjo kade sto timovive se poveke i poveke podefanzivno igraat izminative 6-7 god da mi kazi nekoj poiskusen vaka......Go iskazav moeto mislejne
 

Kajgana Shop

На врв Bottom