Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Јас и на Керик би му дал да шутира доколку е во првите 11. Гигс и Сколс никогаш не шутирале вака во игра пенал, туку само кога треба да се одреди победник на пенали. На глумци како Нани, Ван Перси не би им дал да шутираат зошто не се психички стабилни и ќе направат некоја грешка. Стандарден за пенали би го одредил Руни, а кога е повреден некој од централните средни играчи.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Во врска со пеналот сношти, најдобро ќе беше Сколс да ја опнеше :D
 
A

apidrone

Гостин
А ако утнеше Сколс/Гигс/Станко/Петко/не знам кој, ќе мудрувавте дека требало некој трет. Било што било, битно победија.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Јас и на Керик би му дал да шутира доколку е во првите 11. Гигс и Сколс никогаш не шутирале вака во игра пенал, туку само кога треба да се одреди победник на пенали. На глумци како Нани, Ван Перси не би им дал да шутираат зошто не се психички стабилни и ќе направат некоја грешка. Стандарден за пенали би го одредил Руни, а кога е повреден некој од централните средни играчи.
И он ја усра ако ти текнува против Барнли второ коло мислам дека беше кога изгубивме 1:0 пред 2 или 3 год не ми текнува.. :) ван Перси нека шутира, ако не друго има искуство пошто нон стоп он шутираше во Арсенал, еднаш ќе промаши пет ќе погоди, ретки се безгрешниците на пенали, тоа само на Мендиета му идеше од рака.. :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Не беше буквално кажано тоа, туку премногу ретко шутираат ете да се поправам.
Ако не грешам тој пенал на Гигс беше прв пенал од игра што го шутирал за Јунајтед, не ме држи за збор.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Не беше буквално кажано тоа, туку премногу ретко шутираат ете да се поправам.
Ако не грешам тој пенал на Гигс беше прв пенал од игра што го шутирал за Јунајтед, не ме држи за збор.
Сакаш друг линк, се шегувам :D Најважно е што победи Јунајтед, Трајко ли шутирал, Петко ли не е важно :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
И он ја усра ако ти текнува против Барнли второ коло мислам дека беше кога изгубивме 1:0 пред 2 или 3 год не ми текнува.. :) ван Перси нека шутира, ако не друго има искуство пошто нон стоп он шутираше во Арсенал, еднаш ќе промаши пет ќе погоди, ретки се безгрешниците на пенали, тоа само на Мендиета му идеше од рака.. :)
И (х)Иеро :)
Иначе општо го гледам РвП со страв игра. Не влегува во дуели, брзо се ослободува од топката. Имаше доста ситуации каде што можеше да шутира, не го направи тоа. Еден пенал промарши, се фуфка да бие друг.
Некако стегнато ми игра. Мора да се опушти.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.002
А ако утнеше Сколс/Гигс/Станко/Петко/не знам кој, ќе мудрувавте дека требало некој трет. Било што било, битно победија.
Искрено, не правиме проблем за тоа КОЈ шутирал, туку за начинот на кој беа изведените 3-те пенала, Ван Перси се обиде да направи паненка, и малтене, ЖИВА му ја фатија, Чичарито биеше млитаво, и блиску до голманот, Нани тргна, па застана, и веќе немаше можност за силен удар ...

Кој сака нека шутира, само нека не се играат од 11 метри, туку нека бијат посилно по било која страна, смешни и несериозни се овие изведување, и само СРЕЌА е што не губиме бодови, затоа што ги добиваме натпреварите со 1 гол разлика(Саутемптон, Галатасарај)
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Вчера најдоброто нешто на мечот беше што не примивме гол втор меч по ред и што Флечер се врати на терените. Тоа што не примивме гол е посебно важно бидејќи сезонава игравме со многу различни играчи во одбраната и конечно полека почнуваме да се враќаме на одбраната на Јунајтед што ја знаеме, Видиќ од меч во меч е се подобар ќе си се врати во форма во вистинското време а и Де Геа беше одличен.

Враќањето на Флечер е голем бонус за нас и се надевам на негов настап против Њукасл во Карлинг Куп. Не верувам дека ќе биде вклучен во мечот со Ливерпул бидејќи сеуште не е спремен за такво нешто.

Нани се враќа тоа е исто така многу важно за нас, вчера беше одличен имаше и добри пасови и одлично проигрува со Кагава. Се гледаше во Нани на минатиот меч деконцентрација и фрустрација, на вчерашниот меч тоа беше сведено на минимум. Штета што го утна пеналот тоа ќе беше голем бонус за неговата самодоверба.

Во недела ќе биде многу тешко, во вакви мечеви не се рачуна ништо, се гледа само мотивацијата на фудбалерите и желбата за победа. Не верувам дека Сколс ќе игра што е голем минус за нас, играше и против Виган и сега против Галатасарај, 3 меча за 1 недела би биле премногу за него. Ферги знае да ги мотивира фудбалерите на вакви мечеви и верувам дека добро ќе одиграме на Енфилд.

И јас најверојатно ќе дојдам на заедничко следење во МСМ. :)

Резервите играат од 20.00 со Бари, еве го тимот.

XI: Johnstone; Vermijl, Wootton, M.Keane, Blackett; Brady, Tunnicliffe, Petrucci, Lingard; King, Macheda.
Subs: Veseli, Gollini, Fornasier, Ekangamene.
 
П

Пепси_

Гостин
И (х)Иеро :)
Иначе општо го гледам РвП со страв игра. Не влегува во дуели, брзо се ослободува од топката. Имаше доста ситуации каде што можеше да шутира, не го направи тоа. Еден пенал промарши, се фуфка да бие друг.
Некако стегнато ми игра. Мора да се опушти.
Диазепам или бедоксинче пред натпревар и тоб ќе биде.....само кој да му каже.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom