Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.226
Во врска со Велбек погоре што меле на празно дечкото остајте го многу вакви почнале и се откажале секогаш е Фергусон тој што ги демантира сите со изборот на своите играчи па така ќе биде и сега.
Така е ... Велбек ќе биде следниот Џемба - Џемба или Клеберсон ... а до тогаш Бутнер ќе му држи часови на Велбек како се влага го 16ник и како се дава гол. Првин се почнува совет од Голман како се фрла, гледам тоа го има научено сега е совет од одбрана Бутнер добар пример... па после нешто од Пауел можда .. па на крај совети од Чикарито како се чита игра и како се поставува за да се постигне гол . Велбек има наголема минутажа од сите со намал ефект .
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Меѓу штурите коментари заборавив да напоменам дека денеска чичарито покажа една дарба што на ниеден тренинг неможе да се види, што би рекол еден коментатор: знае каде ќе се движи топката... или стручно кажано позиционирање, последен таков играч во јунајтед беше Ван Нистерлој, контакт играч, немора да трча немора да се движи ја гледа акцијата и во вистински момент бега од фластерот и се позиционира контакт пред асистенцијата, е тоа е внучко дарба :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.758
Поени од реакции
20.466
Гелдам сите фанови на други Премир лигашки клубови се бунет по жребот за ЛШ, сме имале лесна група. Па мислам залужвиме лесна гурпа по еден ваков маратон шо ни следвит.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
уф,уф,уф.. Ако извадиме 5 победи и 1 Х ние сме најјаката екипа во Англија.. :D Ама нема шанса.. На Енфилд и на мостот победа ептен тешко.. :) Па дури и во Њукасл ќе бде ептен заебано...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Сигурно се преправал дека не е фит, за да потренира со жена му малку. :icon_lol:
Мене да ми е жена таа,ќе ја врзам дома за парното и нема мрдање.Ма какво врзување бе на клоци ја фаќам и искачам низ Манчестер,тие таму се палат ко мајмун по бананче:D
Бај д уеј,како може не ми е јасно некој да се лути за играта на Велбек кога момакот изигра маестрално.Се бореше,изнуди пенал,имаше неколку шута добри меѓу кои беше и оној волејот на почетокот.Имаше влезови ,добра контрола на топка,сврза добри цик-цак проигрувања по левата страна таму со БиуУиУутнер и Гигс,па и со Чикарката.Топ сме одлична игра,мислам дека со Турците нема да имаме некои поголеми маки,само онакви киксови во одбрана како кога остана Коне сам не смее да се дозволат...не за друго,Елмандер не е Коне:D
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Се е добро кај Велбек, едино што ме нервира е што не се навреме ослободува од топката, значи пресекува акција, излегуваат 3 на 2 и овој ја носи додека не му приде некој и не му ја земе, а претходно може да бира лево или десно да ја даде.. Денес имаше 2-3 такви ситуации каде можеше и требаше побрзо да реагира!
 
2

~2A

Гостин
Велбек е сеуште млад,има надеж дека ќе биди подобар.Не за џабе Фергусон му пружи толкава доверба,па овде ќе се правиме експерти.
-Да можеби не прави нервозни вклучувајќи ме и мене, се прашав во себе..... колку ли му се потребни на овој шанси за гол да постигне...? :cautious:
Но,сепак од друга страна е корисен играч којшто одзеде неколкупати топка.Неговото присуство мислам дека позитивно влијае на терен,покрива голем простор,врши пресинг и успешен е во одземањето на топки....
Велбек не е лош играч како што го прикажувате овде. Што е до мене фудбалот е тимска игра,така да ако 1-2 играчи се лоши на терен другите 8 играчи треба да го "прикријат" тоа.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
уф,уф,уф.. Ако извадиме 5 победи и 1 Х ние сме најјаката екипа во Англија.. :D Ама нема шанса.. На Енфилд и на мостот победа ептен тешко.. :) Па дури и во Њукасл ќе бде ептен заебано...
А шо викаш за 2 порази и 5 победи? :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


Видете го копитово како намерно одеше за да го згази Нани по колено. Сељачана.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887


Видете го копитово како намерно одеше за да го згази Нани по колено. Сељачана.
Море треба да има разгледување на снимка,и по натпревар, да има казна и за ова,не само за прекршок.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Аце и Англиски зборувал.. :D

И пенали од сеа строго Нани, или РвП, ама како што знае и умее, без поткопувања и финти.. :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Море го подобрил англискиот многу брзо,ги учат у холандија од градинка англиски ,иначе според цурана на гугле транслејт бјутнр ке да се изговатра исто ко шарлиз терон шо ја викаме ние а она е чарлиз трон усвари ,еве линк стиснете листен http://translate.google.com/?q=ALEXANDER BUTTNER&sugexp=chrome,mod=16&um=1&ie=UTF-8&hl=en&sa=N&tab=wT#nl/mk/Alexander Büttner
--- надополнето: 16 септември 2012 во 01:27 ---
Линк некаде каде да ја симнам целата утакмица,или само второ полувреме.
http://eve ali samo ako imas akaunt
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Дури незнам кој да изберам играч на утакмицата, ама ного е жално да кажеш дека Керик беше дупка коо беше професор... да кажеш дека Велбек беше дрво, а беше најзабележителен... да кажеш дека Гигс беше старец коо беше Брзиот воз... да кажеш дека Чичарито е дебелар коо е роден у шеснајсетник на раб на офсајд... жално е тие работи да ги кажеш ако веќе си га гледал утакмицата... И најжално е да кажеш дека се е у ред со Нани и дека се е само шпекулации коо дури преку телевизор ќе га видеш неговата фрустрација, шо е еднакво на неговата неизненадувачка себична и лигава игра, и покрај тва шо имаше и добри потези...

Евра нема шо да се гриже за неговото место засега, оти у секоја смисла е Кока Кола за БАТ (јас ќе го викам така), ама покрај тва шо и годините ќе го згазат брзо, мислам оти и Бат ќе го згазе брзо.

Друго шо е жално е шо имаме клупа од кај мене дома до кланицата (ного е далеко) и как ќе ги направеме сите тие играче да играт и да бидат среќни знаејќи оти у денешнио состав го немаше Руни, Флечер, Џонс, па и тие од клупа шо не флезеа,,, (три запирки) а конкурентите (Сити и Челзи) треба да се крпат как пелени у 18ти век.

И знаате ли шо е најжално? Дури и Талат да проговоре, му нема спас на Ливерпул наредно коло! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom