Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
До мене ли е, или стварно судијата го чуваше Парк-от наш :) 3 пати му засмета :) А за нерешеново знаејќи ја традицијата и логиката во клубот не би се нервирал, али со таков состав на теренот вакви работи никако не треба да се случуваат ! Не само што ни дадоа 3 гола па и 10 шанси имаа... Не игравме со толку млади ебаго

Едит: И многу е глупо да не може човек да се изнервира и да каже нешто лошо за некој играч! Одма без размислување ги навредувате како тие не биле верни навивачи! А ако во СЕКОЈ случај, во СЕКОЈА ситуација и за СЕКОЈ играч на Манчестер зборувате само добро без критики и како да се Богови, мислете дека тоа ве прави перфектни навивачи на тимот ?? Не ме луѓе, помижаво е така... Ако стварно излезе дека требало да се збори лошо никому ништо, а ако излезе на добро, ќе биде ВИ КАЖАВ ЈАС ... Мизерии...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Секоја чест за мешатлјкава да не беа Јунајтед кладилниците утре пустош ќе станеа , браво! :tapp:
 

Don Rooney

The fire one
Член од
30 април 2010
Мислења
170
Поени од реакции
25
Ај некој нека ги ставе головите да ги видемо...
--- надополнето: Sep 27, 2011 10:02 PM ---
Секоја чест за мешатлјкава да не беа Јунајтед кладилниците утре пустош ќе станеа , браво! :tapp:
Да бе да манчестер местат...ај да се потсетемо кој беше во 2 лига за местење утакмици а :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Од авион се гледа дека е местена... Базел да му даде на Јунајтед во гости 3 гола хелоууууууу
Демек играчите на Базел се со 1 нога? Па и тие играат фудбал бе .. ништо страшно само не му беше денот денес на Јунајтед. Другото коло победува 100% и се качува на врвот кај што му е местото :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Настрана тоа, дека и со нерешено иаме големи шанси за прво место во група, средината не функционира веќе трет меч како шо треба. Со Челзи не сакав да нарушувам атмосфера, ама у најмала рака беа просечни, со Стоук потпросечни, а да му дозволиш на Базел, да се шета на ОТ е недозволиво. Не знам дали е до Клеверли, ама знам дека барем е добро што ова се случува на почеток на сезона и има можност да се поправи.

За составот неам замерки, јасно е дека било кој наш состав, би требало лесно да излезе на крај со екипи како Базел, но сепак баш коа треба пред дуелите со Сити и Ливерпул се надевам ќе се вратат на старите патеки.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Очекувано од моја страна...не знам зашто кревате паника...се ќе си дојде на свое место во наредните неколку утакмици...слушајте го чика Андреј:D

Морав и ова да го поставам...Џену за тебе е:icon_mrgr:

Carrol ...мајсторот.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Аиии, шо ли не се изначитав, јас па среќа ме утепа шо случајно ми излезе можност да ги глеам, иако само после 50та минута. Добар вториот гол на Базел, премногу простор имаа во средниот ред и Фердинанд мислел изгледа на нешто друго, можда на следното коло :). Не се замарав уопште за резултатот, али многу пцуев кога ни повредуваа играчи, и судијата шо се плеткаше у Парк и прекинуваше акции. Лаап сега 6 бода од Отелените, Бенфика иде на ОТ, а Базел
ќе го кркне дома, чисто онака за престиж :D. Имаат два меѓусебни дуели Базел и Бенфика, така да можам сеуште да си свиркам :icon_lol:.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
INTERESTING FACT:
United draw both opening games, as they did in 98/99 when they won the European Cup. :ROFLMAO:

Manchester United v Norwich City (Kick-off 3pm)

Referee: S Attwell. Assistants: S Long, A Watts
Fourth Official: C Foy
Match Delegate: R Jobson
PGMO: P Jones/M Pike
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.224
Поени од реакции
3.220
Е местачи бе !!! Затоа народот е сиромав од вакви !!!! Само се прашувам колку ВХ им има платено на Ман. Ј. за ова???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom