Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
michael owen stana ;) po utakmicata so city
Ако размислам подобро, и Кико Македа стана кога решаваше во последни минути :)
--- надополнето: Sep 28, 2011 11:44 AM ---
Едит: И многу е глупо да не може човек да се изнервира и да каже нешто лошо за некој играч! Одма без размислување ги навредувате како тие не биле верни навивачи! А ако во СЕКОЈ случај, во СЕКОЈА ситуација и за СЕКОЈ играч на Манчестер зборувате само добро без критики и како да се Богови, мислете дека тоа ве прави перфектни навивачи на тимот ?? Не ме луѓе, помижаво е така... Ако стварно излезе дека требало да се збори лошо никому ништо, а ако излезе на добро, ќе биде ВИ КАЖАВ ЈАС ... Мизерии...
тоа е и мојата поента, овде мислат дека колку помалку критикуваш и колку повеќе величиш тоа те прави добар навивач! незнам дали станува збор за нарушен систем на навивачки и морални вредности, многу е жално млад човек да незнае како треба да признае нешто.... жално и трагично!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.731
Поени од реакции
11.188
Не ја гледав утакмицата дека сум во грција и овде педериве пуштаа само сити-баерн :icon_lol: али во секој случај видов хајлајтс, гледам дупка одбранава во неколку наврати, тоа е, светот останува на помладите, ако рио е стар и не може против базел, сепак може да се најде во прав момент против конкрентите, јбг искуство, ама сега без многу сила во него...33 години има да го ебам, не е ова италија па да играат до 90...видиќ фали најмногу, без него сме дупки, ама па без руни сме тапанари..како и да е сега норич или кои и да се ќе ги плеснеме и се ќе се заборави...клеверли се враќа, велбек е тука, идеме до крај !

GLORY!!!
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
Вчера бев пишал намешталка ама бев изнервиран сега како убаво си размислив и го променив мислењето нерешено извадивме само поради слабата игра во одбараната се некако лоша комкникација имаше меѓу Рио и Џонс се надевам Руни и Клевери да се вратат во сабота и после за некоја недела и нашиот министер за одбрана и да се вратиме на победничките патеки. GG MAN UTD
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Ако размислам подобро, и Кико Македа стана кога решаваше во последни минути :)
--- надополнето: Sep 28, 2011 11:44 AM ---

тоа е и мојата поента, овде мислат дека колку помалку критикуваш и колку повеќе величиш тоа те прави добар навивач! незнам дали станува збор за нарушен систем на навивачки и морални вредности, многу е жално млад човек да незнае како треба да признае нешто.... жално и трагично!
Ете тоа !!! Го читам форумов одааамна многу редовно.. Првин ме нервираа дечиштата што пишуваа само глупости да листаш саат време после.. Ама ај викам ќе се научат со време, само повеќе ѓаволи да има... Ама ова е веќе премногу.. Застанале некои два-тројца и ќе ми солат памет на мене или на некој друг и никогаш нема да признае дека некој не е доволно добар во некој момент ! Ме потсеќате на некои од инатливите навивачи на другите клубови што не може ништо да му се докаже .. :(
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Ете тоа !!! Го читам форумов одааамна многу редовно.. Првин ме нервираа дечиштата што пишуваа само глупости да листаш саат време после.. Ама ај викам ќе се научат со време, само повеќе ѓаволи да има... Ама ова е веќе премногу.. Застанале некои два-тројца и ќе ми солат памет на мене или на некој друг и никогаш нема да признае дека некој не е доволно добар во некој момент ! Ме потсеќате на некои од инатливите навивачи на другите клубови што не може ништо да му се докаже .. :(
Дојде време да си земам слобода да речам ,,дојде време да се радуваме на нерешено дома со Базел" не дека јас се радувам туку тоа беа радосни извици коментирани на 2 страни од форумот и да се почувствувам како предавник, уствари не, плачко што сум рекол тоа, пази само што сум согледал битен факт:cenzura:!

ОК, јавно се извинувам на целиот Фан клуб на Манчестер Јунајтед за својот критичен поглед за вчерашниот натпревар! После гледање на хајлајтс сфатив дека одбраната ни функционирала идеално, дека судиите се криви што не им дадовме петарда како што пола форум знаеше дека ќе се случи тоа уште пред почеток на натпреварот, што не сфатив дека натпреварот е наместен, дека заслуживме да ги растуриме и дека прикажавме фантастична игра............!

Се надевам дека најзагреаните ќе ме прифатат мнгу подобро сега, може и ќе ме предложат за админ(n)
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Дали лесна ќе беше групава бе? :D
Кога кажав дека е тешка групава сите ми се смеевте :notworthy:
--- надополнето: Sep 28, 2011 2:42 PM ---
Инаку ај јас да постирам нешто во врска со натпреварот гледам сега во форумов се делиме во 2 групи млади и постари навивачи :pos: ок јасно е дека секој навивач на форумов сака да се докаже дека најверен дека ги следи од поодамна и итн али луѓе ова стана смешно толку од мене за таа глупост послдниве денови на форумов туку вака да се вратам на темата
Како навивач на форумов имам право на мислење (барем така мислам) и се надевам дека постов нема да биде предмет на уште докажување на (безразлика кој навивачи бидејки сме сега 2 групи и 2-те) фановите туку наратко групава на прв поглед изгледаше безопасно и со таа мисла гадно се заебавме јас лично сакав дефинитивно група во која има најмалку еден гигант од Европа али ништо.
Неможам премногу да го анализирам мечот зошто само головите и шансите ги гледав (слаб нет јебига) и можам да кажам дека јас се изненадив од резултатов 2-0 поштено водевме и прокоцкавме и секогаш во натпреварите во Лига на Шампиони едно нешто нема да фунцинира одлично а тоа веќе сите го знаат е нашиот познат среден ред јас велам дека само тоа нечинеше кај нас зошто кога би имале деструктивец ова немаше да се деси али верувам дека Фергусон им има мамнато по една заушка.
Ако не го освоиме 1 место во групата ништо страшно и 2 е ок Во групата најголем проблем е што незмаеме како играат овие екипи воопшто затоа изгубивме доста бодови али тоа незначи дека ке испаднеме така да против Норвич верувам ке изигрме на ниво. GGMU
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Единствена моја импресија од вчерашниот натпревар е дека Рио и Џонс се лош тандем за во одбрана , а Евра е далеееееееееееееку од потребната форма и редно е да му се створи конкуренција со форсирање лево на Фабио во наредниот период.

И нетуку се карајте и нетуку делејте !
Секој си има право на сопствено мислење тука на форумов, јас можам да не се сложам со тоа мислење но со целиот свој интегритет ќе го бранам вашето право да го кажете !!!

Сите различно ги доживуваме натпреварите , ова е фудбал има емоции, страст, радување и плачење , не коментираме пикадо натпревар ебаго!

Јас на пример дур го гледав натпреварот им пцуев мајки шајќи на цела одбрана пошто вчера изиграа неспособно ич.
Ај јас шо не ме слушаат од тука, ами Фергусон господ знет шо им имаат правено после натпревар...ќе ги видите како бајчина од утре на тренинг.
Али зато си се воздржав од коментирање веднаш после натпревар и еве денеска со чиста глава си пишам пост !

Вчера не изигравме на ниво , не уживавме во фудбалот ...тоа е лошо...
....а добро е што сеа е почеток на сезона па убаво ќе дојде да малце им мани Фергусон третман да не се умислуваат нашите играчи дека се нешто поспособни од противничките 11мина и дека треба желбата што Базел ја покажа во сите 90 минути , а ние ја покажавме во последните 7-8 минути (заедно со продолженијата)да ни биде присутна во текот на целиот натпревар.
Синоќа видовме еден тим - Базел кој докаже дека со огромна пожртвуваност и срце може да се игра против секој ривал фаворит во најмала рака рамноправно!

Поздрав и останете UNITED !!!!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
ма дај после ќе викате напнат сум дај види погоре Апокалипто веќе го постираше тоа или те мрзеше да го провериш? Или ај само да се набилда некој пост ;)

Иначе знае некој кој е малиов?
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Да да баш добро рече Хулиган, најдобро е да се воздржуваме од постови после лоша утакмица ние нервозните :)
Арно рекол Фергусон, wake up call е ова, сега има да ги стегни едно убаво не смеат да мрднат, не мислам дека ке паднат од формата многу, имаме доволно играчи искусвто и младост да одржиме константост, сега повредите многу не ебават, ама сега скоро наеднаш сите ке се вратат и да се надеваме дека ке имаме среќа со повредите и не би требало да има изненадувања.
Ке биде бе ајде :)
GLORY!!!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
ма дај после ќе викате напнат сум дај види погоре Апокалипто веќе го постираше тоа или те мрзеше да го провериш? Или ај само да се набилда некој пост ;)

Иначе знае некој кој е малиов?
Chicarito :love:
 
A

apidrone

Гостин
А не е малце лицемерно сеа да се јадат трици за играчите, а негде у мај да се величаат? Не излегле роботи на терен, па ај имало багови магови, луѓе од крв и месо беа тоа. Но тоа е, како што кажа Џену, се навикнавте на перфекција од стартот, на голови, и сеа ова некако ве шокираше.
Друго, вие од вчера го следите Манчестер, па да не знаете дека тимот најдобрите партии ги пружа после Boxing day?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom