Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.097
Поени од реакции
583
Мурињо аут а Лукаку и Погба на позајмица во Брегалница.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.348
Поени од реакции
687
Неорганизирани, немотивирани....без идеја за акции, без концепт за игра/..со многу “бит пазар„ играчи без “бандероли“.....
Одговорно е да се отпушти менаџерот кој дозволил ваквата состојба да биде реалност за наш Јунајтед.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.712
Поени од реакции
7.198
Конечно бек со центатшут.

Жозе треба статуа да му направи на Фелаини.

Се дури имаме мочковци како Лингард што заработуваат по 150к...нека не ве чудат вакви резултати.

Сега пенали...без очекувања.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.097
Поени од реакции
583
Место да им начукаме 5-6 комада, ние се радуваме на гол за изедначување против Дерби во 95 минута на сред Олд Трафорд.
До кај стигнавне .....

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
374
Поени од реакции
555
Гревови човече..гре-во-ви.
Не можам да поверувам колку се безидејни и безлични во напад.
Очај.
 
B

BooBojan

Гостин
Некојјјј ќе си одииии!!!
Стварно е болно кога у Септември се надеваш дека клубот ќе ти фати топ 4 ама тоа ти е онака многуу несигурно. У 300 е одвлечен клубов.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.712
Поени од реакции
7.198
Реално Дерби требаше да ги добиеме и со МекТоминеј и Переира во прв состав. Да не зборувам да добиеа минути и Гомес или Чонг.

Ова што се случи е само ситница од тоа што не очекува годинава. Жозе ќе има претешка задача да направи нешто оваа сезона така да и во негов и во наш интерес е што поскоро да си ги разделиме патиштата. Тоа го викам затоа што имаме опција во Зидан во моментов. Тој и Покетино мислам дека би биле во можност да го вратат во оној напаѓачки сјај кој не красеше во минатото. Вака офанзивно изгледаме еднодимензионално и стерилно.
 
На врв Bottom