Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
25.328
Поени од реакции
40.647
Да видевте само како Лампард се потсмевкаше. Мора промена на клупа што е можно поскоро.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.990
Поени од реакции
35.404
Лукаку место да го седне да ја олади главата после лошиот меч некни, тој го остави да потони уште толку денеска. :D
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
745
Поени од реакции
314
Честитки за Дерби Каунти!

Се потврдува она што Мурињо им го "меле" на нашиве играчи:
"Секој тим кој доаѓа на Олд Трафорд дава над 100% од своите сили, така да оние 95% на Јунајтед не се доволни."

Неколку солидни шанси на Лукаку и Марсијал, за жал без реализација.

Следен натпревар - во гости кај Вест Хем во сабота.

Come on, United!!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.506
Поени од реакции
4.116
Подобро со Керик да останеме до крај на сезона отколку Мурињо да продолжи да не тоне.

Лукаку е страшен работник и физички е ѕвер. Техниката му е испод просек. Да дојде тренер како Клоп и Пеп рецимо, Лукаку ќе лета од тимот.

Ниту гледав ниту се изнервирав за поразот. Отворив 55 минута статистика за второ полувреме беше 0-6 шутеви на гол и се ми беше јасно.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.114
Поени од реакции
271
Погба ќе ја прави циганската ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
B

BooBojan

Гостин
Клоца и за двајцата и тоа одма, никој не е над клубот! НИКОЈ!!!
Мурињо заради неуспесите, Погба заради непочитувањето на клубот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.072
Поени од реакции
184.813
Сите ќе ги избркаме, летово за 500ка ќе донесеме нови 11, ќе ги селектираме по критериум сакање на клубот и тогаш ќе освоиме. :toe:

Мурињо треба да лета.
 
На врв Bottom