Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Report on Tyler Blackett #mufc: lives at home with his parents, extra training on days off & coaches at youth club

браво (y)

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2769068/How-training-days-turned-Tyler-Blackett-great-hope-Manchester-United.html?ito=social-facebook



@<United> имаше право одамна кога викаше да почне да игра :D
И јас викав бе! :D

Иначе тоа што се случува со Еванс, Смолинг, Џонс е катастрофа. Не ми е јасно како се повредуваат толку .....
 
E

Epsilon

Гостин
Мислам дека ако Смолинг е повреден или Блинд ќе партнер на Рохо во одбранта или пак на некој од младиници ќе им се даде шанса. Гардиан велат дека можно е Педи МкНеар да добие шанса или пак Мајкал Кин.
Manchester United may call on Paddy McNair due to defensive crisis
Од овој Мајкл Кин не бидува играч... барем не за нивото на Јунајтед. :)

А и не е паметно да пушташ деца "крцкалчиња" против екипа која игра копачки фудбал. Ќе го изедат со заби!
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
Од овој Мајкл Кин не бидува играч... барем не за нивото на Јунајтед. :)

А и не е паметно да пушташ деца "крцкалчиња" против екипа која игра копачки фудбал. Ќе го изедат со заби!
За Мајкал Кин и јас немам многу високо мислење ама може да му се даде шанса Троуп кој е еден од најталентираните играчи во У-21 или тој МкНеир и според мене се подобро решение од колку да се стават недоволно фит Фелаини/Керик на неприридна позиција за нив. Инаку не знам дали си ги гледал Вест Хем ама оваа сезонаама не играат копачки фудбал и играат поофанзивен фудбал од лани ама да почекаме еве ќе има ЛВГ прес за час и половина па ќе видиме кој играчи се спремни за во сабота.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ednas imase nekoj postirano web strana na koja pisuvase koj natprevar na koi kanali ke go davat? Mu teknuva na nekoj ili nekoj da ja znae? Posto gledam vo sabota ke nema prenos na sportklub i da baram kaj da se gleda
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.524
Поени од реакции
2.376
По сите изгледи нема да не даваат сабота на тв,умрените спортклуб 2 ќе даваат втора англиска лига..
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.732
Поени од реакции
11.189

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.372
Ако сме пак мизерни, подобро нека даваат втора лига.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
хет трикот на Фалкао ќе го видат малку луѓе, штета.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
де бе па вие све буквално сфаќате. :) Добро не ај не 5, 3-4 сигурно. По три гола минимум би стегал, изглеа заборавате сам како добиваше утакмици а кога освои Балон д Ор и ПЛ со нас се уште беше фудбалер во развој или по модерно, талент.
Рачунам те за поозбиљну, па ке свату ипак дека се зезаш.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.150
Поени од реакции
23.275
хет трикот на Фалкао ќе го видат малку луѓе, штета.
оп, букмарк. оп, после утакмицма стрипчина ќе си прајме. оп, ќе му речиме на ацид да го залепи постот на почетна.

оп, туку и јас за утд бев.

damn it other barry
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Рачунам те за поозбиљну, па ке свату ипак дека се зезаш.
другар сфаќај како сакаш :) Роналдо е тоа, one man show, кај било кој тим од ПЛ нека дојде, истиот ефект ќе биде. Видоа сите разлика во Реал со Роналдо и без последниве кола, ко демек нешо поарна е на Реал одбраната од нашава, па и средината им е ужичко коло додека Карло не го најде лекот. Човекот е вонземјанин и има уште три години Роналдо/Меси левел фудбал во него најмалце. Стварно излеа имате заборавено што правеше низ лигава, а пази, се' уште беше несозреано детиште. Знам дека е тешко остварливо да се врати но ако се врати ќе правиме муабет.
оп, букмарк. оп, после утакмицма стрипчина ќе си прајме. оп, ќе му речиме на ацид да го залепи постот на почетна.

оп, туку и јас за утд бев.

damn it other barry
сеа сфаќам како му е на @Бавча цел живот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom