Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Јас го гледам како мајстор за пенали правење...каде бе со тој темперамент CB :facepalm:

Still, better than Carrick.
не викам не, но нема кој :)

http://www.goal.com/en-gb/news/2892/transfer-zone/2014/09/25/5131341/manchester-united-new-boys-falcao-di-maria-dominate-premier?CMPID=FBUK_140925_falcaodimariashirtsales

#ффп #многупари #за #ФалкаоИДиМарија #Адидассеглупи #позз
 
E

Epsilon

Гостин
Штом е ваква работата нека не форсира офанзивна тактика затоа што едниот не е класичен дефанзивец. А и нема дисциплина, прави често фаули. Треба повеќе да ја држи топката Јунајтед и да има позгусната средина, односно да игра со Керик/Флечер, Блинд и Ерера. А во напад може да се уфрли Ди Мариа како полушпиц.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Штом е ваква работата нека не форсира офанзивна тактика затоа што едниот не е класичен дефанзивец. А и нема дисциплина, прави често фаули. Треба повеќе да ја држи топката Јунајтед и да има позгусната средина, односно да игра со Керик/Флечер, Блинд и Ерера. А во напад може да се уфрли Ди Мариа како полушпиц.
да беее Блинд може стопер, Керик на негово место со Ангеле и Ерера (y)
 
E

Epsilon

Гостин
Не, не. :)
Погрешно ме разбравте, мислев на Фелаини.

Рафаел----Рохо----Фелаини----Шо
Блинд------------------Керик/Флечер
----------Ерера-------------------
-----------------------ДИ Мариа----
Фалкао-----Руни
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
652
Поени од реакции
516
Не, не. :)
Погрешно ме разбравте, мислев на Фелаини.

Рафаел----Рохо----Фелаини----Шо
Блинд------------------Керик/Флечер
----------Ерера-------------------
-----------------------ДИ Мариа----
Фалкао-----Руни

Те сватив јас, само заборавив на него дека може да игра стопер, иначе те сватив за која позиција мислеше кога го спомна Блинд :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Да, тоа е проблемот кај играчите со голема комерцијална вредност, денес фудбалот дали за среќа или за жал, огромен дел игра маркетингот и играчи што се движечки билборди вредат многу повеќе за клубовите што ги поседуваат отколку некои што имаат три пати поголем придонес. Хин : Ди Марија и Хамес, иако мислам дека на дечково прерано му се суди и не по негова вина е мета на неиздржани критики. Поради истово мислам дека и ние го задржавме Руни. Му ја накачија платата ама го зголемија процентот од реклами.
Точно е и со лигата, ако дојде тука пак Роналдо, другите тимови ќе може да се збогуваат со лигата наредни 5 сезони минимум. Но има огромно ако. Како и да е, Рони е почитуван премногу кај навивачите на Манчестер, се гледа дека го прати клубов и е информиран за резултатите, не се филмаше кај бордот дека е тука засекогаш, пред некој ден го боцна Жозе и кажа дека фудбалот не е за пријателства и само со Фергусон одржува контакти, така да што и да одлучи, неговата песна ќе се пее засекогаш заедно со оние на Солскер, Кантона, Ло, Бест, нешто што фанови на јојо тимчиња никогаш нема да го разберат. Да бидеш легенда на два од најголемите светски клубови не е мала работа а и Реал и Манчестер не би си ги нарушиле пријателските односи по ниедна цена.
п. с. Во исчекување сме на негов хетрик на Енфилд, немојте да глумите нежноЌа :pipi:[DOUBLEPOST=1411594471][/DOUBLEPOST]Man Utd sell Welbeck - Media melt down - criticised for giving up on youth.

Man Utd play Blackett - slammed for not buying a world class CB.

Ох, #железото
Дали добро те разбрав, демек ако дојде Роналдо во Манчестер минимум 5 години вие сте шампиони, или нешто во друг контекст пишуваш.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Мислам дека ако Смолинг е повреден или Блинд ќе партнер на Рохо во одбранта или пак на некој од младиници ќе им се даде шанса. Гардиан велат дека можно е Педи МкНеар да добие шанса или пак Мајкал Кин.
Manchester United may call on Paddy McNair due to defensive crisis
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Мислам дека ако Смолинг е повреден или Блинд ќе партнер на Рохо во одбранта или пак на некој од младиници ќе им се даде шанса. Гардиан велат дека можно е Педи МкНеар да добие шанса или пак Мајкал Кин.
Manchester United may call on Paddy McNair due to defensive crisis
Против тешкашите?:facepalm:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.533
Поени од реакции
20.674
Дали добро те разбрав, демек ако дојде Роналдо во Манчестер минимум 5 години вие сте шампиони, или нешто во друг контекст пишуваш.
да добро си ја разбрал, ако дојде роналдо во наредните 5 години Јунајтед ќе биде шампион :vozbud:.. Ја па очекувам ако дојде момакот да се распушти премиер лига и службено да ни дадат 5 титули за да може да се фокусираат другите тимови на куповите во англија.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Против тешкашите?:facepalm:
Па кој да игра кога сите централни дефанзивци освен Рохо ни се повредени, а и подобро е да им се даде шанса на некој од младите од колку да играме некој како Керик или Фелаини на неприридни позиции кој сеуште не е се 100 % фит како што знам ама ќе видеме денес во 17:30 часот има прес и ЛВГ ќе каже кој се спремни за натправарот во сабота со Вест Хам.
Manchester United @ManUtd ·
Louis van Gaal's pre-match press conference ahead of West Ham's visit will take place today. Updates at 16:30 BST.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Дали добро те разбрав, демек ако дојде Роналдо во Манчестер минимум 5 години вие сте шампиони, или нешто во друг контекст пишуваш.
де бе па вие све буквално сфаќате. :) Добро не ај не 5, 3-4 сигурно. По три гола минимум би стегал, изглеа заборавате сам како добиваше утакмици а кога освои Балон д Ор и ПЛ со нас се уште беше фудбалер во развој или по модерно, талент.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.920
Поени од реакции
63.830
No Premier League team has conceded more penalties in 2014 than Man Utd.
Manchester United have conceded six penalties in their last 12 Premier League games.

Дисциплина.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.840
Поени од реакции
14.206
No Premier League team has conceded more penalties in 2014 than Man Utd.
Manchester United have conceded six penalties in their last 12 Premier League games.

Дисциплина.
Добро кога ќе видиш од овие 6, 5 беа во две утакмици. Со ливерпул и лестер.

Или со ливерпул порано да не беше?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom