Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.269
-------------Де Геа------------------
-Рафа-Џонс-Еванс(Рохо)-Шо-
------Керик--Ерера------
-Ди Марија-Руни--Мата-
-----------Перси-------

Вака нешто би требало да ни изгледа составот според мене доколку играме со 4 назад, или можеби Руни крило а Мата 10ка. Во ваква формација еден од Руни и Мата ќе игра на позиција што не му одговара и затоа мислам декаа Јанужај и Ди Марија по боковите би биле многу поопасни. Доколку играме со 3 назад немам појма на чие место би играл Ди Марија. Мата, Руни и Робин ми се стандардни во ваква формација. Бокс 2 бокс нема шанси. Винг бек или евентуално Мата ќе биде жртвата.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
Mark Ogden @MOgdenTelegraph · 15m
Di Maria will improve United, but priorities really elsewhere. Need defensive / midfield reinforcements, otherwise he won't see the ball..
Во право е Огден, Ди Марија ќе биде одлично засилување и ќе го подобри тимот и тоа доста ама ни треба уште дефанзивец везен играч и ако веќе не може да се донесе Видал нека го земат Де Јонг кој би бил одлично засилување според мене, а и ја познава Преимер лигата и исто така има работено со ЛВГ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Абе секако дека ни фали некој ко Де Јонг без пардон што е ама ко прво Ван Гал изглеа го планира вонбрачното за таму а како второ, Ангеле не играше крило за Реал под Карло ;) толку гледаат новинариве.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
Би можеле да играме дијамант формација 4-3-1-2 така нема да мора никој да се „жртвува “ , а и Мата и Руни би играле на нивните омилени позиции.
------------Де Геа------------------
-Рафа-Џонс-Еванс(Рохо)-Шо-
------------Керик/нов играч------
---Ерера--------Ди Марија-------
-------------Мата--------------------
----РВП------------Руни-----------[DOUBLEPOST=1408916969][/DOUBLEPOST]
Абе секако дека ни фали некој ко Де Јонг без пардон што е ама ко прво Ван Гал изглеа го планира вонбрачното за таму а како второ, Ангеле не играше крило за Реал под Карло ;) толку гледаат новинариве.
Да ама до јануари/лето со Клеверли/Флечер ли ќе крипиме на таа позиција на средината?
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Зошто сте упорни со четворка во дефанзива? По само два меча ќе ја смени формацијата? Yeah right...

Ќе нема "жртви" во догледно време бидејќи имаме премногу повредени. Кога сите ќе се вратат тогаш ќе му ја мисли...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Би можеле да играме дијамант формација 4-3-1-2 така нема да мора никој да се „жртвува “ , а и Мата и Руни би играле на нивните омилени позиции.
------------Де Геа------------------
-Рафа-Џонс-Еванс(Рохо)-Шо-
------------Керик/нов играч------
---Ерера--------Ди Марија-------
-------------Мата--------------------
----РВП------------Руни-----------[DOUBLEPOST=1408916969][/DOUBLEPOST]
Да ама до јануари/лето со Клеверли/Флечер ли ќе крипиме на таа позиција на средината?
Керик, Ерера и или Блинд или тој новиот што не им кажале на еспн Гоше :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
Керик, Ерера и или Блинд или тој новиот што не им кажале на еспн Гоше :)
Па Керик е повреден и како што знам ќе се врати за месец дена, а баш тој нивиот што не е кажан на еспн мислам дека е Де Јонг ама ќе видиме.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Абе секако дека ни фали некој ко Де Јонг без пардон што е ама ко прво Ван Гал изглеа го планира вонбрачното за таму а како второ, Ангеле не играше крило за Реал под Карло ;) толку гледаат новинариве.
Според мене Џонс>>>Де Јонг. Зошто само мене ми изгледа Џонс како маестрален деструктивец?

Иначе еве ја идеалната формација
-----------------Де Геа------------------
Рафаел---Еванс-----Рохо-------Шо
---------Џонс---------Ерера---------- (со тоа што Џонс би бил за нијанса поназад од Ерера)
Ангеле---------Мата-------------Руни
-----------------Персата----------------
со тоа што Шо ќе биде малку поофанзивен кога Руни ќе помага напред со Перси.
Од друга страна бидејки и Рафаел е офанзивен, кога ќе одмара Шо, можиТ Ди Марија да се премести Десно со што би му се ослободило место на Рафаел.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Според мене Џонс>>>Де Јонг. Зошто само мене ми изгледа Џонс како маестрален деструктивец?

Иначе еве ја идеалната формација
-----------------Де Геа------------------
Рафаел---Еванс-----Рохо-------Шо
---------Џонс---------Ерера---------- (со тоа што Џонс би бил за нијанса поназад од Ерера)
Ангеле---------Мата-------------Руни
-----------------Персата----------------
со тоа што Шо ќе биде малку поофанзивен кога Руни ќе помага напред со Перси.
Од друга страна бидејки и Рафаел е офанзивен, кога ќе одмара Шо, можиТ Ди Марија да се премести Десно со што би му се ослободило место на Рафаел.
да да се слагам и јас од секогаш го замислував Џонс како дм ама не може моментално зошто фалеше уште Џонс ДМ и во одбрана да земе од У15 тимот. :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Значи прво и освновно, за овие резултати не се криви играчите. Крив е Ван Гал прв, ако е така како што велите дека тој пресекувал кога и дали да се донесе некој играч, втор Вудвард зошто тоа не го направи на време. Со овие под просечни играчи како Флечер, Клеверли, Јанг толку. Значи јас се знам, знам дека Флечер е буквално како нашо дете, многу години веќе во Јунајтед и се тоа, целосен респект има тој од мене, нооо ..... Да не се зафркаваме и да се бламираме, Флечер неможе да трча, да се заврти од една на друга страна 5 секунди му требаат, пас на играч оддалечен 5 метра од него, оди 5 секунди.

Клеверли? Шанса? Добар ќе бил со друг тренер, па и сам изјави дава му одговарала играта :facepalm: Која црна игра бе Томче, нон-стоп се крие не ја бара топката, очај невиден. Не знам, сварно не знам како издржува Ван Гал да не го извади и да му удри една клоца, ама таква клоца што никогаш повеќе нема да се приближи до Олд Трафорд. Врв на се беше кога, Јанг прави глуп фаул во опасна зона, каде што Сандарленд центрираат, а после 10 секунди истиот фаул го прави и Клеверли, кој идиотизам :tapp:

Кога ќе сумираме се, ЈАС лично во овие 2 кола очекував најмногу 3 бода, до 4. Победа дома и нерешено гости. Но ништо од 4, 1 имаме. И пак ќе напишам, за ова виновни се Ван Гал и Вудвард И НИКОЈ ДРУГ. 2 месеци му требаат да види дека Клеверли, Флечер не можат да трчаат, не пак да играат 90 минути. Буквално се влечат по терен, ајде со Ерера кога би играл еден од нив, би искреирале нешто, но 2цата заедно.. Оу ноу!

А и што да се збори, кога против Сандарленд. Еј против ВЕС БРАУН, ЏОН ОШЕЈ, со деструктивец Ли Катермол ние имаме 3, значи ТРИ шута на гол за 90 минути. За каква игра тогаш збориме? Добри 60 минути, не им се заканивме на Браун и Ошеј, па немој да се зафркавате.

А и да, очаен беше и Руни. Валенсија исто, нападна прв пат, направи асистенција после тоа нон-стоп ја враќа назад. Мата исто ништо не игра, што е со Кагава јас сварно не знам. Нека го продадат, жал ми е да го гледам на клупа.

Одигравме очајно со Свонси, не е официјално, ама ќе биде од утре го купија Ди Марија. Одигравме приближно, а можеби и послабо со Сандарленд, дај Боже нека го купат и Видал. Или нека измисли стариот состав каде што Клеверли, Флечер ако не повеќе би биле последна опција на клупа, ТОЛКУ!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom