Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
А вечерва против аматери игравме? Се гледа дека му фалат утакмици. Или да го продадеме налето пошо не го бива? Знам дека идам до екстрем со муабетов, али треба да му се даде шанса и време (бар до крај на сезона).
Другар, не реков ниту да го продадеме, ниту дека не го бива. Сфаќам дека не е во форма, дека му требаат натпревари, ама вечерва не беше незабележителен, незабележителен беше Јанг. Клеверли беше баш забележителен, изгуби милион топки, на тоа алудирав. Ќе сфатев да не направеше ништо посебно, ама губење на толку многу топки не треба да си дозволува.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.102
Поени од реакции
5.745
А и формацијата малце немаше смисла, ама ајде..
Ја уште кога ја видов формацијата и со Погба наместо Бербатов во резерви знаев дека на САФ не му е дојдено до победа.
 
A

apidrone

Гостин
Скоро и да немаше играч што не беше повреден годинава, а пак сме прво место, и догодина сигурно играме во ЛШ (се надевам многу подобро). Може не е којзнае колку успешна сезонава, али е далеку од катастрофална.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Комшииве губат,а Погба денеска играше.Може стварно има нешто натприродно во ова :pos:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.264
Независно од тоа дали играме Лига Шампиони или шеста лига во МК ... станува збор за Манчестер Јунајтед каде што играчите земаат 100к фунти неделно , и било какво образложение за катастрофалното издание не може да се оправда . Не сме ние Шкендија па играме на заебанција ... треба да се разбере дека станува збор за Манчестер Јунајтед а со вакво издание само го извалкаа името на клубот.
Тотално разочаран , но не од поразот туку од начинот на кој ние сме изфрлени од лигата и од она што САФ и компанија им го демонстрираа на навивачите.

Glory Glory Manchester United .
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
АЈде ајде, ништо страшно се дешава и на најдобрите....Глеј само да земете лигата и ќе си свиркате ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пишав и претходно, најмалце ни треба ЛЕ кога сме веќе први на табела и се зависи од нас понатаму во ПЛ. Меѓутоа барем да победеа. Али нема везе, од следната сезона посериозно сфаќање на работите надвор од Англија (и Велс).
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.264
Пишав и претходно, најмалце ни треба ЛЕ кога сме веќе први на табела и се зависи од нас понатаму во ПЛ. Меѓутоа барем да победеа. Али нема везе, од следната сезона посериозно сфаќање на работите надвор од Англија (и Велс).
Како тоа најмалце ни треба ЛЕ, па зар во ЛЕ противниците се послаби од оние во Премиер Лига ( според играва Билбао да игра Премиер Лига ќе беше шампион) ? Или нас ни одговара послаби екипи за да множиме тртофеии? Или па дечките кој од вчера почнаа да играат за Јунајтед испод чест им е да играат во ЛЕ и само во финале ЛШ ќе даваат максимум?
Ова денес што го гледавме е патетика , жива брука за Манчестер Јунајтед, реков не ми смета поразот ама пораз на ваков срамен начин ... неприфатливо !!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како тоа најмалце ни треба ЛЕ ? Па зар во ЛЕ екипите се послаби од противниците во Премиер Лига ? Или нас ни одговара послаби екипи за да множиме тртофеии ? Или па дечките кој понаа вцера да играат за Јунајтед испод чест им е да играат во ЛЕ и само у финале ЛШ ќе даваат максимум ?
Ова денеш што го гледавме е патетика , жива брука за Манчестер Јунајтед .. .реков не ми смета пораза, ама пораз на ваков начин е срамота ... тешка срамота ....
Да, за клуб како Манчестер Јунајтед испод част е да се игра во ЛЕ. Затоа и никогаш не ни е освоен овој трофеј.

А и не се секирајте многу, пишаа убаво во изминатите страни, сезонава многу потсеќа на периодот од 2003 до 2005 кога Фергусон испробуваше мал милион тактики и ротираше фудбалери за да ја добие добитната комбинација. Само што овој пат барем сме први во ПЛ и можеме да извадиме нешто од сезонава.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.264
Да, за клуб како Манчестер Јунајтед испод част е да се игра во ЛЕ. Затоа и никогаш не ни е освоен овој трофеј.

А и не се секирајте многу, пишаа убаво во изминатите страни, сезонава многу потсеќа на периодот од 2003 до 2005 кога Фергусон испробуваше мал милион тактики и ротираше фудбалери за да ја добие добитната комбинација. Само што овој пат барем сме први во ПЛ и можеме да извадиме нешто од сезонава.
Едно е да комбинира тактики а друго е тимот да излезе на терен и да игра ништо !!! Колку сака тактики нека испробува САФ , фудбалерите што излегуваат на терен треба да пружаат каков таков отпор па било и минимален ,зашто сепак носат дерес на Манчестер Јунајтед а не на Башкими. Мене несватливо ми е за играчи што треба да се докажуваат да не се заинтересирани воопшто за игра.. или па како што реков , можда ќе чекаат финале во ЛШ за да се докажат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Едно е да комбинира тактики а друго е тимот да излезе на терен и да игра ништо !!! Колку сака тактики нека испробува САФ , фудбалерите што излегуваат на терен треба да пружаат каков таков отпор па било и минимален ,зашто сепак носат дерес на Манчестер Јунајтед а не на Башкими. Мене несватливо ми е за играчи што треба да се докажуваат да не се заинтересирани воопшто за игра.. или па како што реков , можда ќе чекаат финале во ЛШ за да се докажат.
Епа добро де, и Иглс и Ричардсон по неколку вакви глупи издања го напуштија клубов, само примери ти давам дека кој ќе си ја сфати лабаво работата нема да има иднина за него во клубов.

А и не ни знаеме што инструкции добиле на почеток/полувреме. Јас сум сигурна дека Нани ќе патуваше и Валенсија ќе беше стартна постава да беше толку важен натпреваров ама никогаш нема да дознаеме.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.264
Епа добро де, и Иглс и Ричардсон по неколку вакви глупи издања го напуштија клубов, само примери ти давам дека кој ќе си ја сфати лабаво работата нема да има иднина за него во клубов.

А и не ни знаеме што инструкции добиле на почеток/полувреме. Јас сум сигурна дека Нани ќе патуваше и Валенсија ќе беше стартна постава да беше толку важен натпреваров ама никогаш нема да дознаеме.
Од дуели со екипи како Билбао , Манчестер Јунајтед може да се надогради да научи нешто да види слаби јаки страни ... од екипи како Вулверхемтон и компанија може да се очекува само едно нешто .. на некој да му скршат нога !!!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Едно е да комбинира тактики а друго е тимот да излезе на терен и да игра ништо !!! Колку сака тактики нека испробува САФ , фудбалерите што излегуваат на терен треба да пружаат каков таков отпор па било и минимален ,зашто сепак носат дерес на Манчестер Јунајтед а не на Башкими. Мене несватливо ми е за играчи што треба да се докажуваат да не се заинтересирани воопшто за игра.. или па како што реков , можда ќе чекаат финале во ЛШ за да се докажат.
Па и тогаш испробуваше такви тактики и играше баш ништоСети се какви играчи поминаа во тој период што со спомнав и Џену го потврди (2003-2005). Кога се испробуваа формации со Џемба Џемба, Клеберсон кои подоцна се покажаа како тешки промашувања. Како Флеч и Кики добиваа шанси. Баш паметам како се имам нервирано во тој период на глупави игри и порази од Норвич, Блекбурн, Портсмут. Сити ко ни опна 4-1. Сите тие беа натпревари нешто како овие двобои сега, како против Блекбурн дома, Њукасл...Глупаво изгубени поени. И тогаш отпаднавме од ЛШ. Е сега сликате е поинаква во тоа што сме лидери во ПЛ и се надевам дека ќе издржиме до крајот. Е сега не сме навикнати некое време да си прават сеир со нас и тоа не боли, ама ќе дојдат подобри времиња за доста скоро време.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Неќам да ве замарам колку пари ми земал Јунајтед вечерва и колку сум бил нервозен.. Едноставо никој не ме со сила тераше да ставам пари и да мислам дека дуелот на ОТ беше само лоша вечер.
Али она што го видов и она што се случуваше до крај на живот нема да го разберам и до крај на живот ќе ја памтам оваа вечер.

Да имаш негатива од еден гол на домашен терен, да почнеш со само еден и тоа НЕкласичен шпиц во реваншот и да пуштиш втор шпиц дури во 70 мин., а претходно повторно да си во резултатска негатива, е тоа нема никогаш да го сфатам, освен ако не излезе САФ со изјава дека гостувањето во Билбао го искористил за прошетка и гледање на убавините на самиот град.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom