Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.960
Поени од реакции
64.044
Ова е можеби најдобриот меч во последните 5 години на Јунајтед. Ако ова е тоа што сака Тен Хаг да игра, тогаш претстојат добри времиња за Јунајтед. Само 9-ка да се купи, да може цела онаа доминација да се претвара во голови.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.272
Поени од реакции
7.815
7 на Рашш :tapp:
Автоматски споено мислење:

Ова е можеби најдобриот меч во последните 5 години на Јунајтед. Ако ова е тоа што сака Тен Хаг да игра, тогаш претстојат добри времиња за Јунајтед. Само 9-ка да се купи, да може цела онаа доминација да се претвара во голови.
И десен бек сега само еден имаме. :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.894
Поени од реакции
7.398
Ова е можеби најдобриот меч во последните 5 години на Јунајтед. Ако ова е тоа што сака Тен Хаг да игра, тогаш претстојат добри времиња за Јунајтед. Само 9-ка да се купи, да може цела онаа доминација да се претвара во голови.
Замисли Кејн кога би бил напред,денес ќе дадеше 3 комада ко ништо.
Здравје,ваљда ќе се најде некој.
А на Роналдо да му ја ебам Џорџина у гз,педерче.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.960
Поени од реакции
64.044
7 на Рашш :tapp:
Автоматски споено мислење:


И десен бек сега само еден имаме. :D
Тоа е веќе длабочина на состав. Денес игравме без Ериксен, кој е еден од клучните играчи од почетоков на сезоната. Не бев сигурен дали ке успеат да издржат 2 утакмици по ред со вака висок интезитет, ама позитивно изненаден. Да видиме сега со Челси до каде сме. Колку и неверојатно да звучи по оние 2 шокантни порази на почетокот на сезона, сепак сме само 4 бода зад Сити.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Касемиро изигра страшна утакмица, а и одбраната исто, јас толку немоќни Сон и Кејн ги немам видено.
Мн ме интересира колку допири имаше Сон цела утакмица.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.669
Поени од реакции
9.265
Страшна утакмица одигравме уште од сам старт до крајот. Висок интензитет на играта, креативност и дефанзивна стабилност. Се согласувам со Рио дека Касемиро го прави балансот на тимот и се радувам што се вклопува во замислите и идеите на Тен Хаг. Играчиште е. Офанзивно сме непредвидливи. Се радувам што создаваме шанси...реализацијата ќе си дојде постепено но некаде сретнав статистика дека изминаитве 5 меча имаме во просек по 25 удари кон гол што е добар податок.
Маме му ...Фред пред 3 дена го пцуевме, денес одигра меч на кариерата.
Инаку Роналдо лош гест испрати. Непочтиување кон клубот, менаџерот и играчите кои беа на терен. А минатиот меч сите играа за него да постигне гол, клубот му направи топ ПР за 700 гол во кариера...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.960
Поени од реакции
64.044
А и она на Роналдо ич не му требаше, нека си ги пакува куферите у Јануари најубаво ќе биде.
Мора да се најде некој да ја посере на крај од некој аспект и да фрли дамка на овој добар мини период. Не му личи едноставно, клупска легенда. Ама што да правиш, тешко е на самиот себе да си признаеш дека веќе не ти држи газот.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Ова е тоа што се вика тотална доминација? :D
Денес играа како тим и сите беа дел од таа сложувалка, денес не се виде ничија слабост на теренот, сите се надополнуваа еден со друг, не се сеќавам кога сме одиграле толку моќно, добро и сигирно. Прв пат после не знам колку време се чувствував доста комфорно, убеден бев дека ја добиваме лагано. Единствено што ме напизди беа повторно промашените 50 шанси, можеше и требаше да е дупло поголем резултатот.
Не го очекувам истото секоја утакмица, реков еднаш дека ќе има доста осцилации, ама ова се многу добри сигнали.

Се си мислев дека Роналдо замина во договор со стручен штаб, тој сам да ти тргнал в соблекувална. Нека се отарасат од овој уште во Јануари и нека носат некој шпиц.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Страшна утакмица одигравме уште од сам старт до крајот. Висок интензитет на играта, креативност и дефанзивна стабилност. Се согласувам со Рио дека Касемиро го прави балансот на тимот и се радувам што се вклопува во замислите и идеите на Тен Хаг. Играчиште е. Офанзивно сме непредвидливи. Се радувам што создаваме шанси...реализацијата ќе си дојде постепено но некаде сретнав статистика дека изминаитве 5 меча имаме во просек по 25 удари кон гол што е добар податок.
Маме му ...Фред пред 3 дена го пцуевме, денес одигра меч на кариерата.
Инаку Роналдо лош гест испрати. Непочтиување кон клубот, менаџерот и играчите кои беа на терен. А минатиот меч сите играа за него да постигне гол, клубот му направи топ ПР за 700 гол во кариера...
Фред е играч кој кога игра константно дава придонес, со епизодна улога нема големо фајде од него
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.526
Какво гомно по по поо...оние кои чамкаат на него само што му подзаборавија како се нудеше ко ѓупка пред сезона само да не игра во Јунајтед и оп ги покака и нив. Ебате лешперот самобендисан, затоа никогаш нема да биде бр.1 без разлика на бројките. Да имаше моќ Оле да изигра вака со слепецов сега ќе бевме ниво погоре. Браво за ЕТХ!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.720
Кејн колку години има уште договор со Тотенхем? :D Тимов плачи за расна 9ка, како Ибра, Берба, Кавани, Лева што беа ама некој да се најде околу 27-8 год. Да може да лепи голови следните 5.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom