Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Немојте да верувате во секоја изјава и на Манчестер и на Партизан. Ова го велам затоа што изговорот дека сме во финансиска криза, не држи место, а исто и со работната дозвола. Единсвено има логика муабетот дека ако дојде, ќе нема на чие место да игра извсно време. Навистина моментално во Манчестер има голема конкуренција за клупата, а да не дискутираме за првиот состав. Сепак не значи дека е се завршено со Љајиќ. Таквите изјави можат да бидат дел од некоја тактика во реализацијата на одреден трансфер. Никој не гарантира дека утре нема некоја друга изјава да прочитаме и да се случи обратното. Денес медумите служат за шпекулација и реализација на одредени цели. Сите војни во светот денес се водат со медиумски кампањи. Па кога е така, зошто да не се употребат медиумите како тактички фактор во реализацијата на еден трансфер. Земајќи ја во предвид мудроста, знаењето и искуството на Ферги во вакви работи, ништо не ми е чудно. Времето ќе покаже дали ова е нешто за да ги збуни сите особено конкурентите, или навистина се се случува онака како што се запознавме досега. Едно е сигурно, во Манчестер Јунајтед нема никаква финансиска криза за десеина милиони.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Според мене глупа работа ова со Љајиќ, добар играч е несомнено . Е сега тоа што имаме многу млади таленти, тоа е работа на Фергусон, требаше побргу да си мисли на тие работи . :wink:





Ништо од ова . . .
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Абе има многу млади таленти, ама не се сите ,,вистинските‘‘.....
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Абе има многу млади таленти, ама не се сите ,,вистинските‘‘.....
Не се сите вистинските, но сепак јас мислам Љајиќ добро ќе се развиеше во Јунајтед, ќе станеше добар играч . :smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Steven Gerrard has admitted Liverpool are out of the title race :smeshko:

На форумот на Јунајтед некој нашол слика како би изгледал нашиот дрес за наредната сезона:



И еден многу добар коментар на таа тема:

As long as we have the gold sleeve badges on it will do for me. :icon_lol:

P.S. Му се восхитувам на Сер Алекс
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Стварно и мене не ми е јасно зожто испуштивте таков талент како Љајиќ. Мислам дека Ферги ќе се кае за грешкава, затоа што Лајиќ стварно може да стане врвен фудбалер.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Не се сите вистинските, но сепак јас мислам Љајиќ добро ќе се развиеше во Јунајтед, ќе станеше добар играч . :smir:
За секоја работа во животот, многу е важно каде и кога ќе се појавиш. Можеби Љајиќ се појавува во погешно време во Јунајтед кога има многу конкуренција. Општо земено, има премногу таленти во светот, но сите не можат во исто време да играат во Манчестер, природно правило :).
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
За секоја работа во животот, многу е важно каде и кога ќе се појавиш. Можеби Љајиќ се појавува во погешно време во Јунајтед кога има многу конкуренција. Општо земено, има премногу таленти во светот, но сите не можат во исто време да играат во Манчестер, природно правило :).
Тотално се согласувам со ова, но и мене, тебе и на Фергусон сигурно ќе му биде криво кога Љајиќ ќе ни го збрцне некад, играјќи за друга екипа . :smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Тотално се согласувам со ова, но и мене, тебе и на Фергусон сигурно ќе му биде криво кога Љајиќ ќе ни го збрцне некад, играјќи за друга екипа . :smir:
Во право си дека еден ден можеби ќе ни прави проблеми како противнички играч, но јас пак ќе повторам (иако на некои тоа не му се допаѓа да го читаат (нивни проблем)), сепак ќе ти речам прочитај ми го потписот и полесно ќе ти биде :). Поздрав!
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Еј преска кога слушав резултати на 90.3 радиото нешо спомна дека Љајик нема да доага ама нешо спомна дека Едни Џеко ке дошол за 16.5 мил фунти ама мн брзо кажа така да не го разбрав баш најдобро. Ај проверете дали нешо од ова е точно...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Дефинитивно не сакам да сум во кожата на детето сега.Идеш на презентации, се сликаш со црвен дрес и Сер Алекс, секаде те препознаваат како играч на Јунајтед и на месец дена пред остварување на сонот да ти се откаже трансферот.Сигурно самодовербата му е 0 моментално.Уште по криво ми станува кога го читам насловот на статијава.Штета, огромна.




Засилување и играч на деценијата за Сер Алекс
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.254
Навистина ми е жал што нема да доаѓа Љајиќ..Не знам што друго да кажам..:nesvest:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Дефинитивно не сакам да сум во кожата на детето сега.Идеш на презентации, се сликаш со црвен дрес и Сер Алекс, секаде те препознаваат како играч на Јунајтед и на месец дена пред остварување на сонот да ти се откаже трансферот.Сигурно самодовербата му е 0 моментално.Уште по криво ми станува кога го читам насловот на статијава.Штета, огромна.




Засилување и играч на деценијата за Сер Алекс
Баш тоа...Иако мразам да го гледам Партизан, баш би сакал некоја од следните да изгледам за да видам како ќе игра.Многу ми е жал, но тоа е ... :S
 
S

StereoLove

Гостин
Тоа е дечки.Испуштивме одличен играч кој можевме да го направиме еден од најдобрите светски играчи.Како што кажа некој погоре не би сакал да сум во неговата кожа.Детето се надевало дека ке го носи дресот на Јунајтед и дека еден ден ке стане најдобар светски играч токму во дресот на Јунајтед а се да се сруши за момент.Ах бе Ферги зашто му даваше лажни надежи.Дефинитивно гоелма грешка правиш.Се надевам на време ке сватиш дека ваков играч треба(ше)да го носи црвениот дрес.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom