Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Абе у кој филм сте влезени бе? Србин најдобар играч на светот :)...
Јес дека детево можеше да биде добро, али тоа е. Get over it.
Велбек и се е можно...
 
S

StereoLove

Гостин
Абе у кој филм сте влезени бе? Србин најдобар играч на светот :)...
Јес дека детево можеше да биде добро, али тоа е. Get over it.
Велбек и се е можно...
Кој филм абе Deno^не збори два пати...од каде знаеш што може да се случи?
Не мора да е прогласен но може да биде еден од најдобрите во светот.Ете пример го земи Видич,еден од најдобрите играчи во одбраната во светот:toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Кој филм абе Deno^не збори два пати...од каде знаеш што може да се случи?
Не мора да е прогласен но може да биде еден од најдобрите во светот.Ете пример го земи Видич,еден од најдобрите играчи во одбраната во светот:toe:
Да ама детево е офанзивен играч а пошто знаеме дека само офанзивните можат да бидат најдобри на светот значи....
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Ми е криво и мене вака за Љајиќ али тоа е. Играчот е добар го имам гледано во Партизан и стварно добар плејмејкер е али сепак Ферги решил така и тоа е. Тука е Гибсон кој доста ме импресионира, и израснува во вистиски играч, и Јунајтед има добар играч за таа позиција. Се враќа и Харго, тука се Обертан и Велбек така да доста таленти имаме, али што е загуба тоа за Љајиќ загуба е... :smir:
 
S

StereoLove

Гостин
Роналдо: Не би сакал да играм против Манчестер Јунајтед

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо призна дека најтешко ќе му биде да одигра средба против својот поранешен клуб Манчестер Јунајтед соопштува "Скај Спорт". Како што е извесно тоа може да се случи уште во осминафиналето од Лигата на Шампионите оваа пролет, но тоа се зависи од тоа како двата клуба ќе завршат во својте групи. Во моментов двата клуба се лидери во својте групи, но ако еден го заземе второто место во групата ќе има можност да се сретнат еден против друг."Не сакам да играм против Јунајтед. Ќе ми биде многу тешко ако сега го одиграм тој меч. Менаџерот Сер Алекс Фергусон ми помогна многу во мојата кариера. Бев таму шест години, и ме научи на многу работи. Тој ми е многу добар пријател" изјави Роналдо.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
http://www.thefirstpost.co.uk/56869,sport,football,transfer-talk-manchester-united-must-pay-75m-for-david-villa

Видете само колку бараат за Виља :icon_lol: За овие пари Чак Норис ќе го купиме :mad:
Колку и добар играч да е, сепак не вреди толку пари, со оглед на тоа дека има 28 години . Доколку Ферги би купувал напаѓач, што не верувам, си знае тој кој би го купил, и не верувам дека би дал повеќе од 30 милиони . :wink:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Сепак наводно според изјава на Мајк Фелан причината за неангажирањето на Љаик е поради работната дозвола.

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=dca2d8ee-2ed0-436f-8490-86c64be72db5&ln=3&typeBack=default
Бил заменет вчера против Тулуз во 50 минута, и излегол плачејќи.

http://www.guardian.co.uk/football/2009/dec/04/manchester-united-adem-ljajic

"Младите повторно ќе добијат шанса против Сити" - Фелан
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Да не беше проблем работната дозвола сигурно Љајиќ ќе потпишеше за Јунајтед. Таа работна дозвола била пречка за многу играчи во Премиерлигата. Еден Есиен(или Мунтари беше, не знам точно) го загубивме како тинејџер поради таа работна дозвола...Законите во Англија се многу строги околу давањето на работна дозвола:toe:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Не требало да му даваат лажна надеш!! Вака сеа ке ја изгуби самодовербата и ке падне мн во играта и може да си ја уништи кариерата!! Требаше Манчестер да го земат!! Ке играше во купови! И така сеа сколс и гигс се на залез на кариерата требаше да го земеме ке беше во корист наредниве години!! ПОгрешна проценак на Фергусон!! Можеше да го напрај врвен играч од светска класа и да биде еден од водачите на тимот!!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Најава:Вест Хем v Јунајтед



Премиер Лига, 15то коло|Сабота, 6 Декември 2009|Почеток: 16:00h
Стадион:
Upton Park, London


По убедливата победа минатата недела на гости на Фратон Парк против Портсмут, се надеваме сите дека ова е почетокот на една добра серија којашто ќе потрае долго време, за да бидеме во чекор со Челзи кои веќе имаат 5 бода предност.Вест Хем сеуште се мачат во долниот дел на табелата, но формата им се поправа во последните неколку натпревари и под менаџер како легендарниот Џанфарнко Ѕола укажува, дека иако на хартија би требало да победиме, ќе биде тежок и интересен натпревар.

Добра вест за нас е тоа што нивниот најдобар стрелец, Карлтон Кол, се повреди и ќе биде аут до нова година, што е голем минус за Чеканите од Лондон.Не сум сигурен кој би можел да го замени Кол, би требало да е еден од Луис Хименез, кој е позајмен играч од Интер, и младиот талентиран напаѓач Зејвон Хинес, кој најверојатно ќе игра покрај Гилермо Франко.

Кај нас пак, откако младинците добија шанса во Карлинг купот заедно со Видич,Бербатов и Браун, очекувам Јунајтед да излезе со најсилен можен состав.Како и секогаш, тешко е да се предвиди каков состав Ферги ќе извади, со оглед на ротациите кои ги има на 90% од натпреварите.Да се потсетиме, минатата година Гигси ги реши Вест Хем на Аптон Парк со оној фантастичен гол, кој верувам сите го памтите.

Можни Состави
Green

Spector - Gabbidon - Da Costa - Ilunga

Collison - Parker - Kovac - Stanislas

Franco - Jimenez




Berbatov - Rooney

Giggs - Fletcher - Carrick - Valencia

Evra - Vidic - Brown - O'Shea

Van Der Sar

Мој Тип:
Верувам дека Вест Хем ќе ни направат проблеми, но без Кол не сметам дека се доволно способни да не тепаат, така да сметам дека ќе биде интересен натпревар и накрај ќе успееме да ги победиме минимално.
Вест Хем 1 - 2 Јунајтед.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom