Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Има ли место за женски фан на Јунајтед?:pipi: се надевам дека не сум единствена на форумот.Одамна сум фан на Јунајтед и ве читам некое време,се надевам дека ке бидам добро примена:helou:
Добредојдена си секако. Се гледаме на елката.. хха. :pos2::pos2:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Има ли место за женски фан на Јунајтед?:pipi: се надевам дека не сум единствена на форумот.Одамна сум фан на Јунајтед и ве читам некое време,се надевам дека ке бидам добро примена:helou:
Welcome Fatality :smir:
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Пак ли ќе дебитира Аврам Грант против нас ?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
НЕКА ЗНАААТ СЕГА СИТЕ НАЈАКИ СЕ ЃАВОЛИТЕ !!!! АЛЕ АЛЕЕЕЕ КЕ ВЕ НАПОЛНИМЕЕЕЕ АЛЕЕЕ АЛЕЕЕ АЛЕЕ АЛЕ .......
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Се надевам денес на лесна победа. Минимум 3 гола да им дадеме.:smir:

Утре се надевам дека Арсенал ќе победи, па да се намали предноста што ја има Челзи на 2 бода.:pipi:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Идеме денес на лесна победа, и утре кикс на Челзи и 2 бода потоа лесно се стигаат.. :smir:
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Treba nie da pobedime pa posle ke ja sledime chelsea i arsenal ali mislam deka arsenal se podobri i ke pobedat samo ne znam kako stojat so povredite .
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
---------------VDS--------------

Rafael----Brown----Vidic-----Evra

Valencia--Anderson--Fletcher--Giggs

--------Rooney-----Berbatov---------
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Најава:Портсмут v Јунајтед


Премиер Лига, 14то коло|Сабота, 28 Ноември 2009|Почеток: 16:00h
Стадион:
Fratton Park, Portsmouth

Тимот со само 2 победени натпревари и 10 порази зад себе, Портсмут, ќе биде домаќин на шампионот на Англија, и моментално второ-пласираниот на табелата, Манчестер Јунајтед.

Излезната врата од Фратон Парк му беше покажана на Пол Харт завчера, и на негово дојде не толку популарниот поранешен менаџер на Челзи, Аврам Грант.Пол Харт освои за тимот само 7 бода, одкои Сите 7 беа освоени во последните 6 натпревари, во кои тој имаше 2 победи и 1 нерешена, додека последните 2 му се изгубени од Блекбурн и Стоук.

Играчите на Ферги ќе се обидат да го игнорираат дербито во Лондон и да победат без посериозни проблеми и да се надеваат дека Арсен Венгер и неговиот тим ќе му обезбедат на Јунајтед само 2 поени разлика со Челзи.

Единствени добри вести за Сер Алекс се тоа што најверојатно Димитар Бербатов ќе се врати откако почна со тренинзи во Вторникот со првиот тим и се очекува дека е фит, иако не играше на натпреварот со Бешикташ.Од другите играчи, Рио Фердинанд и Џон О'Шеј се дефинитивно аут, Фабио и Џони Еванс е можно да се на клупата, но со формата на Браун не изгледа толку голем проблем одбраната.

Последно пласираниот Порстмут пак, имаат проблем со голманите, бидејќи Дејвид Џејмс се повреди минатата недела, најверојатно ќе брани Џејми Ешдаун, кој бранеше минатата недела, додека пак Грант го повика Асмир Бегович да се врати од позајмицата од Ипсвич.Многу добри вести за нас, знаејќи какви проблеми ни правел Џејмс во минатото.

Можни Состави

Ashdown

Wilson - Ben Haim - Kaboul - Hreidarsson

Smith - Mullins - Boateng - Brown - O'Hara

DindaneRooney - Berbatov

Giggs - Carrick - Fletcher - Valencia

Evra - Vidic - Brown - Rafael

Van Der Sar

Мој тип:
Дефинитивно задолжително победа, со оглед на дербито меѓу Арсенал и Челзи, мора да се искористи било каков кикс.
Портсмут 0 - 2 Јунајтед.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Сигурно ги тепаме помпеите очајно играат сезонава ...
мој тип : 0-2

Ииииииииии Рио оптимист :) :) :)

Glory United :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Забораив, Ферги утакмицава и следната ќе биде на трибините.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom