Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Зашто да не...Еден од од најдобрите напаѓачи во историјата на Јунајтед, кога со Јорк ги бушеа мрежите (сетете се само на оној погодок против Барселона во Лигата на Шампионите на Камп Ноу). Јас само потенцирав неколку...не ги набројав сите:smir:[/QUOTE]

Vo red e ajde smenete ja temata za toj ronaldo dozta daj napisete nesto novo a ne da se navrakame na starite raboti.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Пак гледам за Роналдо расправате. Е вака, Роналдо во времето додека беше кај нас ни даде многу моменти за радост, голови и беше најдобар играч. Не можете да го кривите Роналдо за начинот за кој замина, бидејќи прво беше очигледно дека ќе замине, иако даваше изјави во стилот среќен сум тука бла бла бла. Истото важи и за Ферги, како и Роналдо и тој беше свесен дека Роналдо ќе си оди, па и тој даваше изјави дека Манчестер е вистинскиот дом на Роналдо. Таквите изјави беа дадени само да не се наметне медиумска помпа која негативно ќе влијаеше врз состојбите во клубот, а резултатот беше неизбежен, сите во клубот знаеа дека тоа ќе се случи.

Роналдо на најпријателски начин замина од Јунајтед и секогаш ќе ја има почитта и ќе го сака клубот кој го направи најдобар играч во светот. А за фановите на Реал не сакам да дебатирам зашто и тие како и сите останати го црнеа и плукаа по него од завист, а сега и споменик на плоштад ќе му направат ако можат. Тие го завикаа Гејналдо иако тоа повеќе одговара на нивниот Г(еј)ути, а сега солат памет демек зашто го вреѓате.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Па до некаде и тоа ми е поентата, што мислењето за играчот кај некои од нас фановите се менува кога ќе промени клуб, така да дојденецов во нашиов фан клуб нема апсолутно никакво право да зборува дека бил добар за нас додека играл, кога тој го пцуел сигурно додека беше црвен, а сега кога има бел дрес дури и на аватар може ќе го стави :smir:
Slusaj brat,ako vazi toa za tebe,ne mora da znaci i za mene.....
Sakam da kazam deka ima golema razlika da zboruvas za nekogo na pr,koga igral vo timot so go sakas i si zaminal,a dr e da zboruvas za nekoj dobar so neigral za tvojot klub,pa potoa dosol vo nego...sekako vo dvata slucai postoi nekakva lutina,vo prviot slucaj sto si zaminal,a vo vtoriot slucaj so igra dobro i sto te podeduva.Za Ronaldo vo real e uste rano za diskusija.No posle prvite 10 utakmici ,i tekako imam pravo da se krstam vo nego i da mislam deka e bog.Mislam deka so samoto toa sto kaza deka ima dadeno mn za mancester,ne e pravilno taka da zboruvash.Zaminaja mn igraci.i van nisterloy,i tevez..koi bea vo tie sampionski vreminja na united...no zosto ne se zboruvashe za niv taka...zasto duri igrase vansiterloy ,glavna alka beshe beckham,duri igrashe tevez,glavna alka beshe ronaldo.I od koga zaminaj ,se oslabi toj sistem na igra,gi nema klucnite igraci i odma se pocnuva so nameri.Si zamina ronaldo za pari?!Da,no mislam deka site tituli sto vi gi donese,vredat barem 20 pati poveke od toa.......prijatno!!!!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.659
Поени од реакции
10.972
Не е брат бе, сестра е, не читаш ли ГРЛ во никот? :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
:uvo:to e....izgorev vo zelbata da i vratam......:pos2::pos2:
:vozbud::vozbud::vozbud:

Па зошто тогаш постираш дека од такви навивачи ти се гадело кога веќе тука ми реплицираш на мене дека потполно ги разбираш? Контрадикторен си самиот на себе. Како што тебе сме ти смешни ние што го ругаме да речам Роналдо, така вие на нас сте ни смешни што се влажните на слики од што дури почнал да тренира. :smir:

Крај.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
:vozbud::vozbud::vozbud:

Па зошто тогаш постираш дека од такви навивачи ти се гадело кога веќе тука ми реплицираш на мене дека потполно ги разбираш? Контрадикторен си самиот на себе. Како што тебе сме ти смешни ние што го ругаме да речам Роналдо, така вие на нас сте ни смешни што се влажните на слики од што дури почнал да тренира. :smir:

Крај.
aj ke ti pisev ushe nesho....ama cim rece kraj....nr planiram da si replicirame do 6 satot sabajle.....imame razlicni stavovi,taka da bidi pozdravena..
:smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
aj ke ti pisev ushe nesho....ama cim rece kraj....nr planiram da si replicirame do 6 satot sabajle.....imame razlicni stavovi,taka da bidi pozdravena..
:smir:
Баш тоа и сакав да го кажам. Можеме до утре вака. :smir:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Убаво објаснуваш, но сите овие работи се многу пати овде објаснувани, а некои никако да сватат. Незнам што ни го "дават" фан клубот овде. Само две реченици (болдираните) некако не ти се сложуваат. Јас се сложувам со вториот дел дека никогаш нема да биде тоа што бил еден Боби Чарлтон, Џорџ Бест, Кантона, Бекам, Рој Кин, Пол Сколс, Невил... А бидејќи знаеме дека тие се легенди на Манчестер, тогаш како ќе биди дел од легендите? Поздрав!
Јас многу убаво те сваќам и затоа ти реплицирав. Сакав само да ставам акцент на тоа дека она што е заедничко за сите легенди е тоа дека сите тие се комплетни легеди (без она "крајот да го гнаси делото"). А таму каде што "крајот го гнаси делото" сепак има разлика и не може да биде во ист кош со легендите. Легенда е тежок збор. За тој збор не треба да се има никаков недостаток и пропуст. За сите обични возачи дозволено е 0.5 промили алкохол во крвта, но кај професиналните возачи не е дозволено ништо (0 промили). И едните и другите се возачи, но делат едни од други. Се надевам дека ми ја разбра компарацијата. Поздрав!

Значи REPEAT ALL :toe:

Пак гледам за Роналдо расправате. Е вака, Роналдо во времето додека беше кај нас ни даде многу моменти за радост, голови и беше најдобар играч. Не можете да го кривите Роналдо за начинот за кој замина, бидејќи прво беше очигледно дека ќе замине, иако даваше изјави во стилот среќен сум тука бла бла бла. Истото важи и за Ферги, како и Роналдо и тој беше свесен дека Роналдо ќе си оди, па и тој даваше изјави дека Манчестер е вистинскиот дом на Роналдо. Таквите изјави беа дадени само да не се наметне медиумска помпа која негативно ќе влијаеше врз состојбите во клубот, а резултатот беше неизбежен, сите во клубот знаеа дека тоа ќе се случи.

Роналдо на најпријателски начин замина од Јунајтед и секогаш ќе ја има почитта и ќе го сака клубот кој го направи најдобар играч во светот. А за фановите на Реал не сакам да дебатирам зашто и тие како и сите останати го црнеа и плукаа по него од завист, а сега и споменик на плоштад ќе му направат ако можат. Тие го завикаа Гејналдо иако тоа повеќе одговара на нивниот Г(еј)ути, а сега солат памет демек зашто го вреѓате.
Пост на место, особено тоа болдираното :aplauz:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Пак гледам за Роналдо расправате. Е вака, Роналдо во времето додека беше кај нас ни даде многу моменти за радост, голови и беше најдобар играч. Не можете да го кривите Роналдо за начинот за кој замина, бидејќи прво беше очигледно дека ќе замине, иако даваше изјави во стилот среќен сум тука бла бла бла. Истото важи и за Ферги, како и Роналдо и тој беше свесен дека Роналдо ќе си оди, па и тој даваше изјави дека Манчестер е вистинскиот дом на Роналдо. Таквите изјави беа дадени само да не се наметне медиумска помпа која негативно ќе влијаеше врз состојбите во клубот, а резултатот беше неизбежен, сите во клубот знаеа дека тоа ќе се случи.

Роналдо на најпријателски начин замина од Јунајтед и секогаш ќе ја има почитта и ќе го сака клубот кој го направи најдобар играч во светот. А за фановите на Реал не сакам да дебатирам зашто и тие како и сите останати го црнеа и плукаа по него од завист, а сега и споменик на плоштад ќе му направат ако можат. Тие го завикаа Гејналдо иако тоа повеќе одговара на нивниот Г(еј)ути, а сега солат памет демек зашто го вреѓате.
Инаку Роналдо некаде накај април, мај изјави дека останува во Јунајтед, за во Јуни да си оди.
Хелз го имаше постирано клипот, ако го најде нека го стави пак.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.523
Поени од реакции
6.178
Фан клубот ни стана за никаде.Место да водите нормални дискусии вие овде се навредувате,препукувате и што ли уште не.Вака не чини.земете пример од фан клуб интер :toe:
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Fala ti deno so si realen.....pa neznam kako ne mozete da svatite deka mancester bez ronaldo e 30% poslaba ekipa...toj e kompleten igrac i nikoj ne moze da go zameni.
A za so arsenal na emirati(2 gola),so porto(edinstveniot gol),so inter(1 gol).i bezbroj bezbroj pati koga doagjase mancester do pobeda poradi nego,toa go imate zaboraeno.....Ugledajte se na navivacite na milan...i kaka mn napravi za niv,ama tie i den denes go smatraat za svoja ikona,a ne za "pederce","ligush" i so ti jas znam......!!!!!!!!
Da be sega nie sme 70% ekipa, a vie ste 130% ekipa.Jaki ste mnogu! Samo edno nesto ke ti kazam! Ako ne osvoite titula godinava vo Spanija (eve ne mora vo LS) pod stecaj treba Real da odi! zamisli kako bese pred godina dena......moznosta da gi imas Ronaldo,Kaka,Benzema vo eden tim bese nezamisliva....a sega vie koga gi imate pak edvaj krpite so Barcelona.A i takva titula ne bi mi bila slatka voopsto veruvaj....Pa kupete ja i Barsa so parite so gi rasfrlate pa posle valjda ke ste sampioni.Toa vi e najsigurno mislam...:toe:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.659
Поени од реакции
10.972
Добро бе Kanal89, зошто му реплицираш на човекот за секој можен пост? Очигледно ти си тој што се замара со глупости, а не MileRedDevil...ако имате по 12 години, ондак оправдано, ама сигурно не сте мали деца, така да искулирајте и поштедете се самите да не бидете банирани од хиени кои што чекаат само погрешен збор, а камоли расправија...на крај краева расправајте се на друго место, ова не е пазар.

Peace
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom