Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 март 2009
Мислења
95
Поени од реакции
2
...безразлика колкупати постирал за да се жали... ЧАО :helou:
За твоја информација не се жалам поради тоа што изгубивме, честито победа заслужено победивте креиравте шанси но за среќа имавме добро поставена одбрана. Сепак има уште цели 90 минути којзнае можеби и 120 во Лондон и ништо не се знае иако сте во предност. И пак ќе кажам не се нервирам поради тоа што изгубивме туку поради ќе ти нагласам пак ПЛАЧКОТО кој требаше да добие и жолт картон, не ги оспорувам неговите квалитети како играч ама очигледно го бива и за глумец и тоа како...
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Aјде дечки...честито денеска не победивте.... многу лошо почна утакмицата... и Силвестре ви асистираше... кој кретен хаха.... :)
ама тоа е... :smir: Не надигравте...само тоа Роналдиштено неможам да го глеам... се фрла 2 метри после играч...сам... и уше се треска од земја....уууф... да беф црвен после 3то глумење...не да го трпам да се лигави ... :smir:
Да бе да... Роналдо ви е крив, што ве уби на теренот. Немате ништо попаметно сега да кажете, па Роналдо глумел... :tapp: А бре деца бе... Вака не се прави држава :)
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
силсвестре спаси гол оф бе незадоволни :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
силсвестре спаси гол оф бе незадоволни :)
Имаше едно хаха ... после кретен...токму ради спасениот погодок...кога му ја тргна од нозе на еден ваш фудбалер...неможам да зборам сеа за него...зашо ем едно лошо ем добро....малку бефме разнишани почетокот...го искористивте тоа...победивте браво...

а Роналдо ич не ми е крив...туку неможам да го глеам таков лигуш...не кажаф нишо за утакмицава дека он ми бил крив... али ае....:smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Кизо, стварно не сфаќам што виде кај Андерсон, освен што упропасти неколку многу добри акции.
Со прекини ја гледав утакмицата, ама од она што гледав имаше добри спринтови, и некако борбено ми делуваше.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.567
Поени од реакции
59.232
Ај честитки 1-0 таман доволно ќе биде за понатаму.
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Их како тресна, се наежив кога првпат го слушнав звукчево на а1.

Како и да е судијата одлично судеше.. освен што не му додели жолт на Кики за глумењата и нервозата.

Заслужено ќе беше 2:0 да заврши ама тоа е.. Хајт.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ај честитки 1-0 таман доволно ќе биде за понатаму.

Dovolno, ama trebashe da i tresneme barem uste 1.
 
N

navivacka

Гостин
Епа колку да знаете тоа "лиглето" Роналдо е најдобар светски фудбалер...а и Волкот сака да биде токму како него...постирав неколку страни поназад...

Рипнав кога Роналдо удри во пречка за жал не заврши онаму кај што треба.

Рио неизвесен за реваншот

Сношти бил однесен во болница, ги чекаат резултатите, дали има некое ребро скршено...

Аман бе Рио,таман се оправиш и пак се повредиш:tapp:оваа сезона ама баш ич немаш срека со повредите,се надевам дека ништо нее сериозно.

Роналдо:Доминиравме на цел натпревар

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=2497984c-e3a6-484e-9d01-e4a2688bd27f&ln=3&typeBack=default

:pos2::pos2:Абе Алмунија Алмунија..внимавај на реваншот

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=c359e569-b622-450f-8851-1ac9a8138adf&ln=3&typeBack=Последни Вести

Штом така вели Ферги така нека биде :)
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=280d4b82-3409-4c7e-8ee1-6245f9844df6&ln=3&typeBack=Последни Вести
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Честитки за победата против Арсенал. Интересен натпревар во кој Манчестер според прикажаната игра заслужи повисока победа, ама среќата го послужи Арсенал. Се на се заслужена победа на Манчестер.
 
N

navivacka

Гостин
Фала на честитките за победата,повеке ке ви понудиме следниот натпревар:)

Со овој пост сакам да го честитам роденденот на О'Шеј,херојот кој синока изигра на високо ниво и што ни ја донесе радоста со постигнатиот гол...

Срекен Роденден О'Шеј,да останеш уште многу години на ОТ и да даваш голови...
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
Нека му е честит и од мене и многу повеќе голови да дава:smir:

Long Live United
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Их како тресна, се наежив кога првпат го слушнав звукчево на а1.

Како и да е судијата одлично судеше.. освен што не му додели жолт на Кики за глумењата и нервозата.

Заслужено ќе беше 2:0 да заврши ама тоа е.. Хајт.
Moжда заслужи Кики жолт..Но ако му дадеше на него,можеше и на Адебајор да му даде кога намерно играше со рака.Или тоа не се брои??

Ај честитки 1-0 таман доволно ќе биде за понатаму.

Dovolno, ama trebashe da i tresneme barem uste 1.
Добредојде!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom