Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Edno prasanje theo walcott ke im igra na Arsenal u sreda :S ???
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Уште не ми се верува што се случуваше вчера:vozbud:натпреварот беше празник за очи...каков пресврт, ц ц ц... секој ден сум се повеке и повеке горда што навивам за овој клуб.Нека им е јасно на сите дека првото место е наше.Не го даваме.
Руни е влезен во форма,Роналдо е најдобар кога е потребно,а за Тевез немам зборови,доколку остане како што вика Ферги нема да погреши што го задржал.

Не очекува тежок дуел во лш против Арсенал на домашен терен...добро е што нема право да настапува Аршавин зашто искрено највеке се плашам од него.
Еднаш му тргнало, нема на секој натпревар да дава по 4 гола. + Не игре против екипа што е Ливерпул. :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Штета што Гигс не беше дел од ваков натпревар.Тоа ќе беше јубилејниот 800-ти натпревар на Гигс во дресот на Манчестер Јунајтед.Сепак сигурно го чуваше за натпреварот во среда со Арсенал и тогаш,се надевам со гол и победа ќе го прослави јубилејот. :helou:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Aко најде некој торент од вчерашниот натпревар нека ми праќа одма по ПП, секогаш ги даунлоадирам ваквите натпревари. Испробав еден торент ама ни сидери ни личери ни ништо имаше.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Edno prasanje theo walcott ke im igra na Arsenal u sreda :S ???
Се опорави од повредата и најверојатно ќе игра, но не верувам да го стави во првите 11.
Јас морам да го пофалам Роналдо оваа сезона.
Иако му е падната формата од лани, секогаш е во форма баш кога се мачиме на натпреварите.
Против Астон Вила даде 2 гола, против Порто, против Тотенхем вчера итн.

Инаку Фергусон е на Емирати стадионот :icon_lol:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
и што сега со ова???аман бе не мора да се постираат безвезе глупости, сите го знаеме ова уште пред една недела. искрено не би сакал да дојде кака во манчестер, кака си е икона во милан и таму нека си остане.

иначе за натпреварот за тотенхем, мислам дека момците го изиграа најдоброто второ полувреме во оваа сезона. 5 гола да се дадат на тим од ранг на тотенхем не се мала работа.
докажавме дека кога треба победуваме.
докажавме дека можеме да даваме и ние по 5 гола (можеше и повеќе), ама доста се.
докажавме дека кога сакаме можеме лесно да си поигруваме со противниците (4 гола за 22 минути :pipi:).
читав таму во фан клуб ливерпул дека ни ја пуштиле. аман бе до кога со вакви глупости?ова македонско првенство е па ај ќе ја пуштат.
али тоа е не можат еднаш да признаат дека ја изгубиле титулата од тим којшто бил подобар од нив, од тим којшто бил поконстантен од нив, па сега ај ФА ни помагала, ни го местела распоредот....

LONG LIVE UNITED!!!!!!!!!!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
:vozbud::vozbud::vozbud:луди ли сте вие?:vozbud::vozbud::vozbud: ме немаше денес да пишам и сте начукале 13-14 страни!:vozbud::vozbud:браво браво!инаку за натпреварот денес:одличен натпревар!за нас секако и за неутралните гледачи!гледав заедно со еден другар(навивач за ливерпул) и кога почнуваше - излегува роналдо на теренот и другарот вика:ке ти ебам мамата ако дадеш гол!!!јас му викам ке даде 2 не еден!напагаме цело прво полувреме,шанса врз шанса,оп центаршут на ленон грешка на видич и рио бент и 0-1!:kesa:нешто подоцна повторно центаршут модрич и 0-2!другарот полудеа!вика ми после оваа нема шанси манчестер да е шампион.јас молчам и траам.второ полувреме расположениот тевез на местото на нани.добро почнува!напагаме цело време.керик внатре во 16-сетникот оп пеналче!:vozbud:ај да не пишувам цела утакмица и онака сте гледале :kesa:!!!

:pos::pos::pos: А Саша Матич ќорав е или слеп?

Извинете за оф топик

А за утакмицата во Среда...мислам дека победа со 1 или 2 гола разлика без примен гол ќе биде огромна предност пред реваншот на Емирати...само да не се повтори играта со Порто,па за во реваншот да се тресеме до крајот на утакмицата...2 гола и поопуштено во реваншот...ама да почекаме да видиме до Среда...:helou:
 
N

navivacka

Гостин
Еднаш му тргнало, нема на секој натпревар да дава по 4 гола. + Не игре против екипа што е Ливерпул. :)
Е така е ама да признаеме дека е навистина добар играч.Се надевам дека доколку Гигс игра во Среда за јубилејот ке им бапне гол.
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Мислам дека ќе биде лошо ако игре Гигс во среда.
Оти ќе сака да постигне гол, ќе игре малце себично, и тоа може да не казне, или грешам?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мислам дека ќе биде лошо ако игре Гигс во среда.
Оти ќе сака да постигне гол, ќе игре малце себично, и тоа може да не казне, или грешам?
Не да грешиш, многу грешиш.
Гигс е најнесебичниот фудбалер на Јунајтед:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom