Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Честито! Шампиони бевте и сте! Е дали ќе бидете, не знам?
Во секој случај, браво за тоа што го прикажале Јунајтед денеска. Така игра шампионски тим.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Vakov natprevar od damna nemam gledano... od 0-2 ...5-2 tava go moze samo man utd :D..neka ni e cestito pobedata
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Бев трпелив, ги прочитав разно-разните коментари па сега и јас малку да прокоментирам. Кога го гледав првото полувреме, и кога видов дека ни недостасуваше позната "сопртска среќа", почнав да се потсеќам на лошиот ден кога изгубивме од Лузерите. Искрено страв ме фати и паника, не дека е слаб Манчестер туку дека не оди работата. Кога ги примивме двата гола, немав коментар. Само си реков дека на повидок е уште еден малер ден. Си го поврзав и фактот дека лузерите пред тоа победија на среќа со помош од судиите, па си помислив дека не можеме против "виша сила" да се бориме. Но нешто во мене велеше дека второто полувреме ќе се случи нешто интересно и несекојдневно. Знаев дека ќе постигнеме гол, само се молев рано да постигнеме гол, па и така се случи. Веднаш потоа вистински ураган. Сосема поинаков натпртевар. А Манчестер ми заличи на нешто натприродно кое не се сопира (ураган, торнадо, пожар поплава... како сакате споредувајте, нема да погрешите). Наеднаш ми се наполна душата. Ваква убиствена игра одамна не сме виделе. Сега слободно можам да кажам дека најзаслужен за тоа беше Тевез иако не постигна гол. Незнам како со каква сила, магија, или натприродна моќ, ама Тевез не само што тој беше како стрела на секој дел од теренот, туку и целиот тим го мотивира и го натера да игра феноменално квалитетно и убиствено. Тотенхем уште нови 11 играчи да ставеше во игра (да играше со 22), немаше да можи да се справи со налетот на шампионот. Роналдо сега комотно може да се рече дека е оној Роналдо од ланската блескава сезона. Веќе е во старата форма. Трча насекаде, ја зема топката, ги води контра нападите, прави асистенции за голови и постигнува голови. Никој не може да го сопре и да се справи со него. Е па драги мои, тоа е всушност вистинскиот Кристијано Роналдо, најдобриот играч за 2008 година. Драг Роналдо ти благодариме што блесна и си ја врати вистинската форма токму во моментите кога ни си најпотребен. Имаме тежок месец за доигрување, па потребна ни е твојата моќ и сила, твојот налик на убиствена машинерија. Сер Алекс Фергусон ги повлече денес на време вистинските потези на полувреме и на почетокот на второто полувреме. Нани мораше да излезе и доби повеќе од корисна замена, Тевез. Рафаел мораше да излези затоа што беше премногу залетан со фаулирање, постоеше опасност од црвен картон. А Сколс мораше да внесе искуство, иако и тој беше потенцијална опасност за црвен картон :). Руни се виде дека е момче за секаде. Подобар е одстрана отколку во центарот. И со Сандерленд ја имаше истата улога и успешно ја спроведе. Ова денес го играше во отсуство на Гигс (и после во отсуство на Нани), и успешно го заврши. Незнам како, ама и бугаринот доби сила со влегувањето на Тевез, па и тој имаше второто полувреме добри асистенции дури и гол. Како и да е второто полувреме имаше игра од која секој треба да го фати страв од Манчестер. Со играта од второто полувреме мислам дека не можеше да се справи ни просечниот Манчестер Јунајтед, беа подобри од самите себе :). Незнам што пишуваат тука отпадоците од Лузерпул. Што сакат да кажат дека пеналот не бил пенал. Па добро нека биде по нивно, ете ќе кажеме дека со 4-2 победивме, а не со 5-2. Зарем има разлика? Плус и уште поголема глупост прочитав дека Тотенхем ни ја пуштиле. Па како можи да ни стават два гола од почеток ако била пуштена? И како ќе ни ја пуштат кога тие се борат за во УЕФА. Ама едно е јасно: кој губи, има право да се лути , но нема право да треси глупости :). Драги мои фанови на Манчестер јас во моментот можам се да поднесам освен едно, а тоа е да не сум во кожата на Рафа Бенитез. (малку оф топик да се насмееме) Човекот ќе пукни од мака. И ако стварно пукни, ми е страв да не го стават во затвор Сер Алекс Фергусон затоа што го пукна колегата Рафа Бенитез (убиство со умисла:pos2:). Со среќа ѓаволи, само напред. Сега спремајте се за лига на шампиони!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
:vozbud::vozbud::vozbud:луди ли сте вие?:vozbud::vozbud::vozbud: ме немаше денес да пишам и сте начукале 13-14 страни!:vozbud::vozbud:браво браво!инаку за натпреварот денес:одличен натпревар!за нас секако и за неутралните гледачи!гледав заедно со еден другар(навивач за ливерпул) и кога почнуваше - излегува роналдо на теренот и другарот вика:ке ти ебам мамата ако дадеш гол!!!јас му викам ке даде 2 не еден!напагаме цело прво полувреме,шанса врз шанса,оп центаршут на ленон грешка на видич и рио бент и 0-1!:kesa:нешто подоцна повторно центаршут модрич и 0-2!другарот полудеа!вика ми после оваа нема шанси манчестер да е шампион.јас молчам и траам.второ полувреме расположениот тевез на местото на нани.добро почнува!напагаме цело време.керик внатре во 16-сетникот оп пеналче!:vozbud:ај да не пишувам цела утакмица и онака сте гледале :kesa:!!!
 
N

navivacka

Гостин
Уште не ми се верува што се случуваше вчера:vozbud:натпреварот беше празник за очи...каков пресврт, ц ц ц... секој ден сум се повеке и повеке горда што навивам за овој клуб.Нека им е јасно на сите дека првото место е наше.Не го даваме.
Руни е влезен во форма,Роналдо е најдобар кога е потребно,а за Тевез немам зборови,доколку остане како што вика Ферги нема да погреши што го задржал.

Не очекува тежок дуел во лш против Арсенал на домашен терен...добро е што нема право да настапува Аршавин зашто искрено највеке се плашам од него.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Гледам веќе денеска почнаа рчките помеѓу Манчестер и Арсенал за мечот во среда. По странскиве новински агенции почнаа да ги даваат заканите и предвидувањата.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Гледам веќе денеска почнаа рчките помеѓу Манчестер и Арсенал за мечот во среда. По странскиве новински агенции почнаа да ги даваат заканите и предвидувањата.

Нека предвидуват колку сакат,ке видеме колку ке испадне точно...
Тој натпревар ке биде тежок...доколку ја завршеме работата уште на првиот натпревар после на Емирати Ферги може да изигра тактички...но не треба да се потценува Арсенал воопшто...ке настапуваат без РвП,можно е и Алмунија да не настапи поради повреда а и добро е што Аршавин неможе да настапува.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.460
Поени од реакции
428
Гледам веќе денеска почнаа рчките помеѓу Манчестер и Арсенал за мечот во среда. По странскиве новински агенции почнаа да ги даваат заканите и предвидувањата.
Да бе, гледам има нешто Фабрегас бил голем фан на Јунајтед, Видич рекол дека ја знаат играта на Арсенал и тако даље...
А и Реднап уште плачи за пеналот, сакал да се воведе ТВ технологијата во судењето :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Неверојатен фудбал...

Го гледав натпреварот со татко ми и после 2 та гола на тотенхем ми рече ајт отиде шампионската титула јас на тоа му возвратив ..се сеќаваш на натпреварот од 2001 кога манчестерна полувреме губеше со 3 - 0 па победи со 5 - 3...И ми вика нема шанси такво нешто да се повтори но видовме шампионот како игра маестрално на секој дел од теренот и за само 22 минути даде 4 гола....немаше други зборови освен браво..брвао...


И малку за натпреварот против Арсенал тие се во голема форма но ако ја прикажеме играта од вториот дел како вшера не ни бега добра победа...Но тие се натпревари од ЛШ..Ќе видиме што ќе се случи...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ќе биде идеално 1000-тата страница од темава да се направи некаде накај 23:15 на 27-ми мај :vozbud:

Топ 5 постирачи во темава:

Chombe_United 1,118
navivacka 1,105
HeLL'z GuArDiAn 832
ЃаволРулз 765
ХРисТоВ 553
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Ќе си каснам од газот што не гледав, сега гледам хајлајтс и ми се плаче:(
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.394
Ќе биде идеално 1000-тата страница од темава да се направи некаде накај 23:15 на 24-ти мај :vozbud:

Топ 5 постирачи во темава:

Chombe_United 1,118
navivacka 1,105
HeLL'z GuArDiAn 832
ЃаволРулз 765
ХРисТоВ 553
Да не мислиш на 27-ми мај??
П.С нема шанси до тогаш..Ќе видиш дека уште на 5ти мај веќе ќе ја имаме 1000ката
 
N

navivacka

Гостин
Ќе биде идеално 1000-тата страница од темава да се направи некаде накај 23:15 на 27-ми мај :vozbud:

Топ 5 постирачи во темава:

Chombe_United 1,118
navivacka 1,105
HeLL'z GuArDiAn 832
ЃаволРулз 765
ХРисТоВ 553
Ке те преварам шефе:baeh:

На 27 Мај е лш финале,малку си подранил.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Ќе биде идеално 1000-тата страница од темава да се направи некаде накај 23:15 на 27-ми мај :vozbud:

Топ 5 постирачи во темава:

Chombe_United 1,118
navivacka 1,105
HeLL'z GuArDiAn 832
ЃаволРулз 765
ХРисТоВ 553


5,6,7 Мај ќе бидаат 1000 страни..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom