Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Да се надеваме дека екипата на Манчестер ги има консолидирано своите редови и дека е разработена стратегија за наредните натпревари. Најпрво против Сандерленд треба да се обезбеди добар резултат. Но пак ќе играме под мал притисок доколку Ливерпул успее да победи, бидејќи тие играат во 13:45 часот. Но можно е и Ливерпул да падни во криза после домашниот "шамар" од Челзи некни.
Мислам дека фудбалерите на Манчестер нема да го знаат резултатот од натпреварот Лузерпул-Блегбурн од проста причина што тие тогаш ќе се загреваат за натпреварот против Сандерленд. А и да сакат нема да можат бидејки ако Лузерпул победат ќе имаат поголем притисок бидејки лузерите победиле и со тоа може да доведе но несакани дејства (да не победат).
Но и Блегбурн има шанси да извадат поволен резултат на Енфилд. Тие моментално се борат за опстанок и сигурно нема така лесно да се предадат. Плус моментален менаџер им е Сем Алардајс а со него ништо не се знае. Не ја исклучувам и можноста Блегбурн да победи. :smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Мислам дека фудбалерите на Манчестер нема да го знаат резултатот од натпреварот Лузерпул-Блегбурн од проста причина што тие тогаш ќе се загреваат за натпреварот против Сандерленд. А и да сакат нема да можат бидејки ако Лузерпул победат ќе имаат поголем притисок бидејки лузерите победиле и со тоа може да доведе но несакани дејства (да не победат).
Но и Блегбурн има шанси да извадат поволен резултат на Енфилд. Тие моментално се борат за опстанок и сигурно нема така лесно да се предадат. Плус моментален менаџер им е Сем Алардајс а со него ништо не се знае. Не ја исклучувам и можноста Блегбурн да победи. :smir:
Тоа што ќе се загреваат не значи дека нема да го разберат резултатот од Ливерпул-Блекбурн. И ако победат лузерите, токму за таков притисок зборувам. Во вакви услови тешко е да се игра под притисок. Психолошкиот момент денес не е на страната на лузерите, заради поразот од Челзи, а воедно и прв оваа сезона на Енфилд иако не е во рамките на премир лигата. Значи прекинати се две серии. Тоа е друг момент што и Блекбурн мора да извади подобар резултат (ништо чудно како што рече и да победи (камо та среќа :) )). Но во тој случај Манчестер има поголема психолошка предност и во тој случај нивното "силење" на теренот ќе биде поголемо и поефективно без притисок. Ако е точен составот што беше погоре објавен од HeLL'z GuArDiAn , тогаш не е лош. Јас мислев дека ќе играме со еден шпиц и без Руни но добро е ако играат двајцата со Тевез. Белки се свести Ферги дека за победување требаат голови, а за да се постигнат голови, требаат напаѓачи. Мое мислење е дека можеше Ферги (а можеби и требаше и мораше) малку да го одмори Роналдо, за да се соземи малку и од лошата форма, и од притисоците, а и да се заштити од (не дај боже) евентуална повреда. Мое мислење е дека сега во пресрет на дуелот со Порто, тоа му е потребно на Роналдо. Од тоа би имале и на денешниот натпревар корист. Ако се сеќававте кога го победивме Фулам за купот со 4:0, Роналдо во последен момент беше тргнат од првиот состав и тука му се поматија плановите на Фулам бидејќи дотогаш тие цело време разработуваа стратегија кој и како да го чува Роналдо. Ако успееме денес за брзо време да обезбедиме поволен резултат можеби ќе биде повлечен Роналдо. Сепак сега е поинаку, има доволно денови до Среда. За одбраната јасен е коментарот. Добро е што е Видиќ тука, но О'Шеи е преморен, а и Невил сеуште после повредата неможи да "земи залет" како што треба. Евра е во моментот одличен, не е лошо ако се заврши пред време работата и тој да се одмори малку за со Порто. Флечер и Нани веројатно не се во план за со Порто, па тие нека трчат денес со цела сила и енергија. И за Гигс можеби ќе дојдат многу натпревари, но потребно ни е искуство, па кога го немаме Сколс, мора да е тука Гигс. За Ван Дер Сар нема што да се коментира. Тој е нашиот двигател, "автомобилот" на клубот. "Колку повеќе го возиш, толку подобро му работи моторот" :)
Останува да почекаме уште 5 и пол часа и да видиме како ќе се одвиваат работите. Многу важен натпревар и заради титулата и заради психолошка катализација на клубот во пресрет на тешките натпревари кои доаѓаат. Верувам дека е Манчестер силен и дека ќе ги тргне облаците од себе. па повторно ќе го грее победничко сонце на вистиски шампион. Манчестер не е способен и не го бидува да биде нешто друго освен шампион. Вистински поим за фудбал и спортска стратегија.
 
N

navivacka

Гостин
Подобро е Кристиано да одмара,премногу и тој играше,а ако резлутатот не ни одговара може Ферги да го пушти некаде при крај па можно е да го реши натпреварот во наша полза...како што рече некој мислам Kanal89не дај боже да се случи некоја повреда па после главата да си кршиме:tv:а за натпреварот Лузерпул-Блекбурн и не ме засега многу како ке играт,ако Манчестер си изигра добро и ако победи нема да има проблем,сигурно лузерите се уште не се свестиле од поразот на домашен терен против Челзи па сите очекуваме што ке направат,ама да не се занасаме многу,немој Блекбурн да си го добијат своето.Сега се е на нас.


Секоја чест

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=4af6c1eb-9da9-4c49-ade9-e68dac3d21f9&ln=3&typeBack=default
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не кинете живци за овој натпревар.За да се релаксирате еве ви една прогноза:
Сандерленд-Манчестер:0-3
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Еве и ја малку да искоментирам за денешната утакмица...според составот што го има погоре-можам да кажам и дека не е толку лош...одбраната е добро поставена со оглед на фактот дека тие се најдобрите играчи во овој момент,за средниот ред можам да кажам дека е исто добар,само на местото на Нани да биде Парк,а нападот е супер...а гледам и Роб Стајлс ќе биде главен судија...е сега не ми текнува убаво дали тој судеше со Фулам кога изгубивме 2:0 и кога ни додели 2 црвени картони?Ако е тој може да направи пак некој проблем...ама редно е и ние да си изиграме наша игра и да си победиме и потоа да се спремаме за со Порто...

П.С Абе пола прв состав на Сандерленд се екс играчи на Манчестер Јунајтед :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Најважно е да победиме на овој дуел, друго е се во втор план:wink:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Абе ке победиме па што сака нека е,треба да се вратиме на победничките патеки,друго не ме интересира.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Најважно е да победиме на овој дуел, друго е се во втор план:wink:
Токму така.Немаме простор за одмарање на играчи.Не дај боже не извлечеме поволен резултат денес,па отпаднеме во среда од Порто и што? Ајде момци,сега кога е најпотребно докажете зошто сте играчи на Манчестер Јунајтед !:vozbud:
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
Да сум јас сега Алекс Фергусон би им рекол на играчите да го сметаат овој натпревар како финале во ЛШ од проста причина што мора да победиме иако играме со Сандерленд кои се незгоден и цврст тим.Би ги терал до лимитот на своите можности сите играчи бидејќи како што прочитав на официјалната страна на Манчестер,дека овој натпревар па потоа натпреварот со Порто,па наредниот натпревар во ПЛ и потоа полуфиналето на ФА Купот со Евертон се сите во растојание од 4 денови за што Алекс вели дека ова е најдобра ситуација во која биле оваа сезона во однос на слободни денови помеѓу натпреварите и време да се одморат и спремат.До сега секогаш игравме со 2-3 слободни денови помеѓу натпреварите и постигнавме супер резултати.Оваа ситуација ни одговара.
Така да за секој од овие натпревари треба да се дава максимумот и да им покажеме на другите дека сме вистински шампиони и дека сме недостижни за сите други.
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Абе тие Ливерпул немаат фонд на играчи, неможат да го изгржат темпото, без Џерард се како Стоук.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.632
Поени од реакции
11.251
Не кинете живци за овој натпревар.За да се релаксирате еве ви една прогноза:
Сандерленд-Манчестер:0-3
Е после ова не се секирам, стварно релаксирачки пост.

Сепак мислам дека Сандерленд ќе играт со формација 10-0-0 и ќе биде многу тешко.
Ако напаѓаат и они, ќе ги отвориме како пауни :)
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
WEEEEE AREEEE THEEEE CHAMPIONNNSSSSSSSSSSSS OFFFF THE WORLLDFDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Бев на доктор и ми најдоа:шекер во крвта,камен во бубрегот и МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ВО СРЦЕТО
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
у пм кој ќе чека до 16:00 :toe:
иначе мора да се сфати сериозно натпреваров со сандерленд. доста киксови направивме во изминатите натпревари, мислам дека денес ќе започнеме една серија од победи и ќе ја надиминеме мини кризата.
би требало генералот да биде спремен за игра за да се осигураме дека нема да ни дадат гол црниве мачки. некако со видич и о'шеј , несигурна ми делува одбранава. ќе видиме како ќе биде.
како и да е нема што да се чуваат или одмараат играчи, кога до крај остануваат уште 8 натпревари. на тие 8 натпревари мора момците да го дадат максимумот и да ја зграбат титулата.
да не ме сфати некој дека се откажувам од титулата во ЛШ, ама искрено многу повеќе ми значи титулата во англија отколку во ЛШ.

long live UNITED!!!!!!
 
N

navivacka

Гостин
да не ме сфати некој дека се откажувам од титулата во ЛШ, ама искрено многу повеќе ми значи титулата во англија отколку во ЛШ.
И мене ми е важна титулата во домашната лига отколку во лш,во прашање е и израмнување на титулите со Лузерпул во домашната лига.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom