Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320

Ххахаххахахах не ми се верува еј!Солзи ми потекоа од среќа.


:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:


:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
абе арно викате пола тим во аут.ами тука се гледа еден тренер колку е јак.а не онде со сите играчи роналдо видич фердинанд фала богу јаки ќе бидите.се виде фергусон колку се снајдуваше со послаб тим.на среќа победивте
:helou:

Тоа се трудиме да ти го кажеме.:smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Хејтери дај бе бидете еднаш фер честите победа и гитла од тука...
п.с Дома полудев,баба се јавува од доле : "Синче шо биде" :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
абе арно викате пола тим во аут.ами тука се гледа еден тренер колку е јак.а не онде со сите играчи роналдо видич фердинанд фала богу јаки ќе бидите.се виде фергусон колку се снајдуваше со послаб тим.на среќа победивте
Абе плачковци ајде доста! Кој кур тука се буните и солите памет? Оставете не ја да ја славиме победава и да уживаме во првото место со 1 бод предност и 1 утакмица помалце, а вие плачете си таму.
Се гледа колку сте очајни, бедници едни.


Мене уште не ми се верува за голот на Мачеда! Подобро деби не можеше да има, уште еден голем талент за нас, секоја чест за дечкото.
Честито победа Ѓаволи, радувајте се.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.268
Сакате да кажите дека немаше офсајд на двата патеви???Чисти голови повеќе од пенали ама Јунајтед си е Јунајтед судиите подлегнуваат
ај кажи ми дали астон вила сигурно ке постигнеше гол ако не беше свирено офсајд?или ти си новата баба ванга
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.273
Поени од реакции
3.631
Какво деби на човекот нема што ретки се тие кој во прва утакмица даваат гол а најмалку пак оние кои решаваат утакмица :vozbud:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.268
мачеда и велбек се иднината на манчестер!+ рафаел и фабио да не ги заборавиме гибсон,посебон,екерсли....сигурно заборавив некого :vozbud:
 
М

Мрак

Гостин
:vozbud::vozbud::vozbud:аааааааааааааааааааааа :vozbud::vozbud::vozbud:
Manchester United една и единствена љубов моја
Мачеда ќе постигнува уште многу голови носејќи црвена боја!!!
Оооо оооо Манчестер шампионе во срце си ми ти!!!!
Оооо оооо за тебе навиваат црвени ѓаволи!!!!
Луѓе извинете за песнава која можеби не е достојна да биде за Манчестер сега ја смислив неможам да ја опишам мојата среќа:vozbud::vozbud::vozbud:
Ааааа!!!!Каква убава победа,каков ненормален натпревар,каков новооткриен ѓавоол!!Мачедоо бре дивјаку во срцево ми влезе,во срцето!!!:vozbud:
Победаа!!!Але алее але алеее Манчестер се победници
Але алее але алее продолжуваме во трката по нови титули!!


Glory glory Man United!!!!
Glory glory Man United!!!!
Glory glory Man United!!!!
As the reds go marching on on on!!!!
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
:helou:

Тоа се трудиме да ти го кажеме.:smir:
абе тоа сакам да ме разбериш.манчестер победи со голови на роналдо и на мачеда.за головиве ама баш ич не беше по заслуга на фергусон оти не беше некоја јака тактика од фергусон.туку индивидуални потези решеија денеска :smir:
 
G

Gray Foxx

Гостин
:vozbud::vozbud:
Одлична утакмица. Честитки за Астон Вила за играта што ја прикажаа и што го натераа Јунајтед да се освести дека не се најјаки во Англија по дефолт туку дека треба тоа да го покажат. Ваков шамар ни требаше за да испаднеме од кризата.
За поставата кажав и порано, Невил иако му беше прва утакмица после повредата не заслужува да се пушта со појаки екипи. Тој па Кару шо играч ке беше аиииии, топка не му земавме. Еванс го стави во малото џебче Ибрахимович а не можеше да се справи со Кару. И он се стопи во сивилото на Јунајтед.
Но дојдоа на ред и нашите минути, после сите малери што ги претрпивме последниов месец. Му се клањам на Рајли и помошниците за офсејдите, иако тоа го надокнадиа со ниеден досуден фаул над Роналдо, а ги имаше неколку фаули.
Време беше Кристиано да се разбуди од педерскиот сон дека е најдобар и малце да го испоти тоа португалскиот преплатен газ. Да не ги дадеше головите ке го пцуев две сезони, али ај се извади. Како беше таа? Голем играч решава утакмица................
А за младиот Мачеда ова е точката на издигнување. Не спаси. Секоја чест.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
такво е кога игравме со пола тим,за разлика од вас вчера.сепак вториот погодок не разбуди.и во последните 20 минути не личеше на нешто туку на шампионот на англија :vozbud::smir:
па добро и ние игравме неколку месеци без торес и џерард, па тоа не е изговор. башка вашата клупа вреди исто колку и првотимците. која е разликата?

ама еј ви се крена притисок бреееј.. да ве измери сега човек ќе поставите гинис! :) уште 8 кола се до крај, предноста е ваша. ама бар се надевам малку се спуштивте на земја. тутлата ќе биде ваша тогаш кога ќе ја освоите. до тогаш има уште 8 кола.

со среќа, ама не како денеска :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Честито за победата а посебно за убавиот натпревар кој го изгледав целосно. Одличен е Мачеда. Заедно со Велбег се можниот напаѓачки тандем на Манчестер. Има нешто во Мачеда што се гледа дека има светла иднина. Одлична контрола со топката и одличен шут а има само 17 години.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ауу маме му ебам фалеше уште срце да ме стегне. Ц Ц Ц Иако изигравме слабо сепак на крај трите бода ги сметам. Само порано да го дадевме голот пројдов низ 300 трауми до 93тана минута.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230

Еве ги луѓето што ве спасија:).
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Нека ви е честито победата...

Вчера кога велеа сите дека Ливерпул победи на среќа во 90+ јас реков дека фудбалот се игра до крај.
Вие го потврдивте тоа (а богами и Киево и Наполи во Калчо лигата)
Не ја гледав утакмицата ама знам дека игравте со ослабен состав. Па кога успеавте и покрај тоа да нарпавите пресврт покрај една Астон Вила (иако игра во лоша форма) тогаш не гледам ниедна причина зошто да не сте шампиони и оваа година...

Се знае веќе 90% чија е Премиер Лигата, освен ако не се случи нешто неочекувано :toe:

Се надевам дека во ЛШ нема да е ист случај...


Поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom