Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
А за тоа што Роналдо има талент за фудбал,и дека сире женски лудуваат занего,никој нее крив си може човекот што да му правиме.:pusk:
машко си или женско?
ако си машко бато, не сум знаел дека си настран

што би му праел на роналдно :pusk: а? :pos2:

де бре до толку ли дојде работава...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
машко си или женско?
ако си машко бато, не сум знаел дека си настран

што би му праел на роналдно :pusk: а? :pos2:

де бре до толку ли дојде работава...
Абе ај не забегувајте оф топик у наш фан клуб. Ако имаш нешто во врска со фудбал да кажеш кажи ако не не спамирај. Леееј
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Абе ај не забегувајте оф топик у наш фан клуб. Ако имаш нешто во врска со фудбал да кажеш кажи ако не не спамирај. Леееј
само бев малку загрижен поради аспирациите на еден ваш фан.
не одам јас оф топик, без грижи

ќе се вратам кога треба

:helou:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
машко си или женско?
ако си машко бато, не сум знаел дека си настран

што би му праел на роналдно :pusk: а? :pos2:

де бре до толку ли дојде работава...
Тоа дека сите женски лудуваат по Роналдо е чиста вистина, незнам што е педерско тука.
А таа анимацијата ":pusk:" беше наменета за гомнојадци и хејтери баш како тебе. :helou:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.390
машко си или женско?
ако си машко бато, не сум знаел дека си настран

што би му праел на роналдно :pusk: а? :pos2:

де бре до толку ли дојде работава...
Дечко не провоцирај и не се замарај за нашите фанови!!!Ако бараш педери провери си во Фан Клув Лузерпул,имаше еден ваш што се пали на Мартин Шкртел..Ако се срамиш можеш и приватна порака да му пратиш,така барем нема да ве читат сите членови:smir:
 
G

Gray Foxx

Гостин
само бев малку загрижен поради аспирациите на еден ваш фан.
не одам јас оф топик, без грижи

ќе се вратам кога треба

:helou:
Ако не се лажам ова ти е прв пост во нашиов фан клуб, добредојде. :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Луѓе не се замарајте со фанови кои не знаат како е да се освои ПЛ, и кој се радуваат само на победи, не и на титули.
И за информација, бидејќи сум модератор на социјалната група за Манчестер Јунајтед, со задоволство можам да кажам дека последнава недела, и покрај поразите, членството постојано се зголемува, не губат надеж навивачите и се е до вербата, а најмногу веруваат нашите верни навивачи кои знаат дека располагаме со квалитет и дека можеме да победиме на сите полиња!

И да химната на Лузерпул е: "you'll never walk alone, only with your gay friend"!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
You will never walk AGAIN! се залетаа, факт. газат-факт. ама манчестер има време до 5ти да се одмори, да се совземе и да продолжи да гази, а лузерпул ќе паднат, сакале-неќеле... им се погоди ептен некако овие 3 натпревари... :S
плус имаме ас во ракав. само мирно и стабилно, не смееме да си дозволиме кикс. не би било убаво! =)
manutd till i die, no lie!!!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Mуабетот беше за ПЛ, инаку имаат некој трофеј и во Карлинг мислам последно:helou:
ФА Куп им беше последен трофеј..кога губеа со 3:0 или 3:1 не се сеќавам баш добро и извлекоа 3:3 со Вест Хем и победија на пенали...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.390
ФА Куп им беше последен трофеј..кога губеа со 3:0 или 3:1 не се сеќавам баш добро и извлекоа 3:3 со Вест Хем и победија на пенали...
И после тоа во Комјунити Шилд победија 1-0 над Челзи..Тоа им беше последен ако не се лажам...
И ајде оставете ги Лузерпул,дај да се фокусираме на нешто наше!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.304
срека што следните два ги играме на олд трафорд па може малку публиката да не живне!а инаку резултат бркавме со 1 црвен картон 2 руни го доби во 88 мниута при резултат 2-0!како и да е нема резултат од 1-0 со црвен картон не е лесно да бркаш во премиер лигата :toe:

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=07de32e6-c231-4b59-8924-6e8f316633d8&ln=3&typeBack=Последни Вести

берба 2 недели во аут

Намерно е речено дека е повреден за Берба да си се одмара тие 2 недели..Ферги не е од вчера..
 
N

navivacka

Гостин
Да не се замараме веке со лузерите...немат попаметна работа и да провоцираат тука,и не еважно кога освоиле последен трофеј важно ја немат освоено домашната лига којзнае колку год,хахаха,туку има ли некој вест колку ке паузира Руни?се надевам дека за веста за повредата на Берба е масло на Ферги.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Колку време не освојувале лузерите домашна титула уште толку да не освојат:tv:за повредата на Берба ми е чудно,како да се повредил баш тогаш кога е викнат од репрезентацијата?тоа е масло на Ферги.Тие игри за репрезентации донасаат само повреда.
 
N

navivacka

Гостин
Овој човек е дефинитивно скренат со паметот:tapp:

Бенитез враќа: Манчестер е силен поради парите, а не поради Фергусон




Менаџерот на Ливерпул, Рафа Бенитез го омаловажи значењето на својот колега Алекс Фергусон на клупата на Манчестер Јунајтед. Тој тврди дека тој клуб би бил подеднакво силен без разлика дали го води шкотскиот стручњак или некој друг.

“Мене воопшто не ми е важно дали менаџер на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тој клуб ќе биде подеднакво тежок за победување од една едноставна причина: полни се со пари. Мислам дека мене воопшто ништо нема да ми се смени ако на клупата на Јунајтед е Фергусон или некој друг. Тешко е да се победат сега, а тешко ќе биде и тогаш кога тој ќе си оди. Богати се, можат да си дозволат да купат одлични фудбалери“, порача Бенитез.

Вербалната војна меѓу менаџерите на двата првопласирани клубови во Премиер-лигата трае од декември минатата година, а ја почна Шпанецот Бенитез. Потоа по уште неколку пати си вратија еден на друг и затоа сега сите го очекуваат одговорот на Фергусон.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
ц ц ц богами и се скренал Бенитез,од кај тоа дека Јунајтед е посилен заради парите а не заради Ферги?:uvo:па и Челзи е богат клуб а ги мењат тренерите...изгледа дека на островот имаме нова војна како таа мегу Ферги и Мурџо само улогата на Мурџо ја игра тренерот со лице на касап т.е.Бенитез,богат е Јунајтед можеби ама не трошат пари за готови фудбалери секоја година,туку и вложуваат пари во млади таленти.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom