Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Дено нејќам да се вреѓаме ама изгледа цела сезона кога растуравме ти не си играл надвор тоа. Значи Цесар што е 5 пати поѕвер од него го дупнавме за Фридел сме се исплашиле. За минатите сезони било прошло глеј оваа ние што правиме.
Многу ти беше аматерски постот, мораше да реагирам. Зарем не знаеш дека голманот е разликата од нерешено до победа? Ја гледаше ли со Фулам вчера, Шварцер да не беше ке изедначевме, ВДС да не беше во п полувреме 4 ке примевме. Така да голманот и те како е важен.
А Цезар фана се што се фаќаше, ради него не тепавме на Џузепе.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Многу ти беше аматерски постот, мораше да реагирам. Зарем не знаеш дека голманот е разликата од нерешено до победа? Ја гледаше ли со Фулам вчера, Шварцер да не беше ке изедначевме, ВДС да не беше во п полувреме 4 ке примевме. Така да голманот и те како е важен.
А Цезар фана се што се фаќаше, ради него не тепавме на Џузепе.
се согласувам со тебе само цезар не фати се што се фака туку ги факаше и тие што не се факат :smir:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.304
Еве да направиме анализа од мечовите што ни останаа за играње.

05 April ------ PREMIER ------- Aston Villa ---------- H
07 April ------ CL ------------- Porto -------------- H
11 April ------ PREMIER ------- Sunderland --------- A
15 April ------ CL ------------- Porto -------------- A
19 April ------ FA ------------- Everton ------------ A
22 April ------ PREMIER ------- Portsmouth --------- H
25 April ------ PREMIER ------- Tottenham ---------- H
02 May ------ PREMIER ------- Middlesbrough ------- A
09 May ------ PREMIER ------- Man City ------------ H
13 May ------ PREMIER ------- Wigan -------------- A
16 May ------ PREMIER ------- Arsenal ------------- H
24 May ------ PREMIER ------- Hull ----------------- A

Плус може ќе има промени доколку продужиме во ФА и во ЛШ. Еве сега и на ливерпул ќе го извадам распоредот.

Дефинитивно тешки натпревари имаме за играње..и дефинитивно се е во наши раце..Искрено до крајот не треба да згрешиме..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Дефинитивно тешки натпревари имаме за играње..и дефинитивно се е во наши раце..Искрено до крајот не треба да згрешиме..
од ПЛ тешки ке бидат со миделзброу,арсенал и астон вила :toe:а и тотенхем и ман.сити не се за фрлање
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Многу ти беше аматерски постот, мораше да реагирам. Зарем не знаеш дека голманот е разликата од нерешено до победа? Ја гледаше ли со Фулам вчера, Шварцер да не беше ке изедначевме, ВДС да не беше во п полувреме 4 ке примевме. Така да голманот и те како е важен.
А Цезар фана се што се фаќаше, ради него не тепавме на Џузепе.
Ама тие ситуации како се створиле сами од себе. Не. Удел има цел тим од кој одбраната зошто пропуштила да дојдат до тие шанси тимовите. Голманите и самите кажавте не можат се да фатат, а примаат голови поради киксови на одбраната не нивни па така да ако на Астон Вила одбраната не им работи а нас нападот ни е расположен ни Ван Дер Сар на голот да им е не би им помогнал.
 
N

navivacka

Гостин
Добро е што навистина нема да брани Фридел,ептен супер брани,и Вила се во криза ама и Јунајтед влезе во мала криза за која се надевам ке излезе брзо токму за натпреварот со Вила...ни следуваат тешки натпревари,Лузерпул ни го наметна притисокот.Исто лани се случуваше и со Арсенал,во текот на овој период ги фати криза и го загубија првото место
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Јас на почеток искрено мислев дека Ливерпул ке падне кога и да е ама испадна дека не е така,ни го наметнаа притисокот за кој се надевам дека ке го однема,имаме тешки натпревари и ниеден противник не е за потценување...мислам по мое дека ке имаме тешкотии со Вила иако е во криза ама и со Тотенхем,зезнати се оваа година...ама верувам во момците дека на крајот сепак ке успееме да го земеме трофејот...нареден натпревар не смееме да кикснеме.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не ми се допаѓа распоредот до крај со оглед на тоа дека тимот влезе во мала криза, а и на наредниот натпревар ќе ги нема Руни, Видич и Сколс.
Мислев дека титулата ќе биде осигурана на неколку кола до крајот, но сепак ќе треба изгледа како лани до последно коло да се борат играчите.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Роналдо станува пејач?!
Ѕвездата на Јунајтед, Кристијано Роналдо изјави дека би сакал да се проба и на музичката сцена, откако ќе стави крај на фудбалската кариера професионална фудбалска кариера.

Португалскиот убавец, по кого лудуваат многу девојки, но и геј ориентирани момци, сака да формира трио со бразилските ѕвезди Роналдо и Роналдињо.

"Некој ми спомена пред некоја години дека ќе биде извонредно ако јас, Роналдо и Роналдињо направиме бенд, што ќе се вика " Три Р". Идејата ми се допадна, ќе биде многу забавно. Ќе се сетам на тоа кога ќе се повлечам од теренот", изјави Кристијано.

Англискиот таблоид Сан реагираше молскавично и пушти колаж со тројцата како пародија на легендарните "Би Џис". Таблоидот иронично коментира дека да постигнеш успех на музичката сцена е многу потешко, отколку што се чини на прв поглед. Тоа, сепак, не е невозможно и веќе го докажаа фудбалските легенди како Глен Ходл и Крис Водл. Тие станаа славни и како пејачки ѕвезди, откако во 1987 година со своите носачи на звукот доста долго се задржаа на британските топ-листи.

- Не знам што планираат Роналдо и Роналдињо кога ќе престанат со фудбалот, но ќе биде супер, ако ме поддржат во пеењето. Никогаш не знаеш, сепак треба да се занимаваш и со нешто друго, кога ќе ја прекинеш својата кариера, објаснува Кристијано Роналдо.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
мислам дека ливерпул имаше многу помош од судиите,барем првиот пенал мене ми е сумљив(според англиски критериум) :toe: е ние да имаме вакви ''помошници'' сигурно ке ја земавме титулата до сега
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
мислам дека ливерпул имаше многу помош од судиите,барем првиот пенал мене ми е сумљив(според англиски критериум) :toe: е ние да имаме вакви ''помошници'' сигурно ке ја земавме титулата до сега
Чист беше првиот пенал, ама вториот не беше, се виде од вселена намерата на Фридел, ама судијата не го виде...заклучок : најтапа линијаши на светот има во ПЛ, има многу примери, како за пенали така и за офсајд ситуации...И да не збориме за инат, никој не е на ничија страна, муабетот е кој ќе игра добро и победува до крај, ќе земе титула заслужено, реално Манчестер сезонава ме изненади, колку кикснаа ама ајде, се надевам дека ќе издржат до крај...

Long Live United
 
N

navivacka

Гостин
мислам дека ливерпул имаше многу помош од судиите,барем првиот пенал мене ми е сумљив(според англиски критериум) :toe: е ние да имаме вакви ''помошници'' сигурно ке ја земавме титулата до сега

Секако дека има помош,секој натпревар на нив мора пенал да им се суди,денеска им досудија 2 пенали а кога се работи за Јунајтед ни еден не судат иако има...за сигурно водство и играч им исклучуваат на противничките играчи,како на пример денес голманот,а пред некое време со помош победи и против Челзи,за ништо го исклучија Лампард,да не беше тој картон друг тек ке имаше натпреварот
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Чист беше првиот пенал, ама вториот не беше, се виде од вселена намерата на Фридел, ама судијата не го виде...заклучок : најтапа линијаши на светот има во ПЛ, има многу примери, како за пенали така и за офсајд ситуации...И да не збориме за инат, никој не е на ничија страна, муабетот е кој ќе игра добро и победува до крај, ќе земе титула заслужено, реално Манчестер сезонава ме изненади, колку кикснаа ама ајде, се надевам дека ќе издржат до крај...

Long Live United
јас мислам дека 1 беше чист вториот не го ни видев.а инаку манчестер немаше многу киксови освен последните 2 и неколкуте вообичаени на почетокот на сезоната :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom