Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Кој се разбира од фудбал сигурно знае дека црвениот каронот небеше фер за Руни.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Само незнам една работа..Како може ФА да не прифатат промена на датумот за играње против Вила од недела во сабота?Супер,сега играме во недела со Вила и во вторник одма со Порто :tapp:Па роботи ли се играчите ај сеа кој да чува Ферги,а кој да игра?Ебате ФА,ебате!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Само незнам една работа..Како може ФА да не прифатат промена на датумот за играње против Вила од недела во сабота?Супер,сега играме во недела со Вила и во вторник одма со Порто :tapp:Па роботи ли се играчите ај сеа кој да чува Ферги,а кој да игра?Ебате ФА,ебате!
Овие од ФА стварно имаат нешто против вас.

Кој се разбира од фудбал сигурно знае дека црвениот каронот небеше фер за Руни.
Како бе не беше фер ај да му дадеше диркетно црвен па да не било фер ама жолт му даде е сега он што од пред тоа си имал жолт тоа си е друга работа поштено заслужен беше не требаше така да реагира ама тоа му е.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Само незнам една работа..Како може ФА да не прифатат промена на датумот за играње против Вила од недела во сабота?Супер,сега играме во недела со Вила и во вторник одма со Порто :tapp:Па роботи ли се играчите ај сеа кој да чува Ферги,а кој да игра?Ебате ФА,ебате!
И мене тоа ме зачуди и прво мислев дека е некоја грешка но сепак почнувам да се сомневам дека нешто е матно:toe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Aбе овие се покажаа големи педери!!На Челзи им поништија 2 црвени,башка едниот беше на меч пред Јуанјтед..Аман ова веќе..И после изморени сме биле,па нормално дека ќе сме..Сега дури сфаќам зошто Ферги изиграва мајмун и вели демек Берба е повреден 2 недели
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Повикани за репрентациите

Роналдо,Нани - Португалија
Руни,Керик,Фердинанд,ФОСТЕР - Англија
Велбек,Амос,Дринквотер - Англија под 21 год.
Видич - Србија
Евра - Франција
Тевез - Аргентина
Андерсон - Бразил
Парк - Јужна Кореа
О'Шеј,Гибсон - Ирска
Еванс - Северна Ирска
Флечер - Шкотска

Ептен сум задоволен шо Фостер е назад во англиската репрезнтација и Андерсон се враќа во Бразил,се надевам дека ќе играат прва постава за да се докажат и да си ја вратат формата.

ЕДИТ: Извор
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
ке помислам дека овие од ФА се поткупени! а во ваков период повеке би се радувал некои да не бидат повикани за репрезентацијата за да имаат време за одмор :toe:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Знае ли некој колку натпревари е суспендиран Руни

Преѓеска на вести на А1 кажаа,Руни бил казнет со 1 натпревар колку што се добива за втор жолт картон...:pipi:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Преѓеска на вести на А1 кажаа,Руни бил казнет со 1 натпревар колку што се добива за втор жолт картон...:pipi:
добро е.можеше и без казна да си помине но можеше и со повеке.а сколс колку е суспениран?
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Морав сликава

:pos2:


Па од една педерска екипа со еден куп педери како Ливерпул се некогаш ќе ги фати криза ,е сега каква криза ќе ги фати дали за фудбал дали за ебењ... важно ќе ги фати,па така да нема за што да се нервираме Манчестер ќе ги освои сите титули каде што се натпреваруваат.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
добро е.можеше и без казна да си помине но можеше и со повеке.а сколс колку е суспениран?
Неможе без казна да помине ако добие црвен па дали тоа било втор жолт или директен јас така мислам.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
One-game ban for Wayne:Супер еден натпревар суспензија за Руни.:baeh:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Неможе без казна да помине ако добие црвен па дали тоа било втор жолт или директен јас така мислам.
Некогаш црвените картони се поништуваат но тоа не важи за Манчестер Јунајтед:toe:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Зашто бе така се навредувате.Во другине фан клубови за Роналдо бил педер,вие овде за Ливерпул.А тие најопасни ем пари ем женски најубави со нив.Џерард може да ја има која што ќе посака,ќе одел со Чаби Алонсо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom