Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Прв ФА куп од 2006, долго се чекаше на овој трофеј. Одлична сезона засега, YNWA.

FB_IMG_1652555040419.jpg
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
All three Liverpool goalkeepers have beaten Chelsea in a penalty shoot-out.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.526
Кај сте море?! Ајде клавајте гол :aplauz:
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.518
Поени од реакции
224
Прво па мушко, солидна игра Дарвин си ги искористи шансите. Ке биде интересна лигата и оваа сезона. Честита YNWA
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.675
Ја гледав вчера во живо, каква машина е Нуњез само, прекрасно игра без топка и солидно се отвара во простор...може да биде во конкуренција за најдобар стрелец ако остане здрав.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Не знам која беше потребата да се игра пријателски натпревар само еден ден после натпреварот за Комјунити Шилд. Некои од тие што играат беа во игра и вчера, а останатите се младинци, ги доминираат како деца.
 
C

californication

Гостин
Na klop mu odgovarase trevata denes?
Kako e timot sto ke grmi 10+ godini?

HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAhAHAAHHAHAHHAHH

Luzerski tim
Luzerski mentalitet
Ciaoo
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Ако изигра Артур 5 утакмици еве не знам... ова е класчен трансфер за да биде дека се десило нешо.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Ако изигра Артур 5 утакмици еве не знам... ова е класчен трансфер за да биде дека се десило нешо.
Касно е сега, имаше три месеци да се види дека фали средина. Сите освен луѓето во тимот изгледа знаат дека Тиаго, Кеита и Окс се стаклени играчи, Хендерсон е со хронична повреда, а Милнер има сто години.

Сета среќа па Елиот и Карваљо играат доста зрело па крпат на тие позиции, ама пак треба искусен играч.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Иако оваа тема речиси и да не постои повеќе

Ах бе Клоп Клоп... Уште додека беше во Дортмунд, а Ливерпул почнуваше да тони во незапирлива криза се знаеше дека оваа комбинација ќе биде најсовршениот спој што може да постои. Бајка што ќе остане запишана засекогаш во историјата. Бајка на која што за жал и дојде својот крај. Бајка која што можеби и никогаш нема да се повтори.

Чувството моментално е толку силно што како да си изгубил близок член од своето семејство. Уште од првиот момент кога влезе во тимот почна да остава голема емоција што веќе да се следи Ливерпул како тим почна да значи многу повеќе од само 90 минути шутирање на топка. Почнуваќи од пресконференциите пред и после натпревар, сите мотивациски говори, сите пресврсти, незаменливиот однос со играчи каде што на секој натпревар секој возвраќа со 200% влог, способноста од играчи кои вредат 1 евро да ги направи најдобри играчи на свет, татковскиот однос со млади играчи, хуманитарноста надвор од терените, а титулите и статистиката ќе бидат само јаготка на шлагот. Од Ливерпул направи нешто многу повеќе од титули и статистика, направи нешто кое што не може да се опише со три реченици, направи нешто за кое никогаш нема да престане да се пишува.

Ти благодарам, ќе болиш засекогаш.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Криво ми е што си оди. Полн погодок беше кога дојде и за мене најтренер што Ливерпул го имал досега. Ако можат да го земат сега Чаби Алонсо би било топ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom