Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.761
Од тоа што јас го гледам
Кол > (Даунинг + Пачеко + Борини)
Е па ништо не си изгледал :) Кол освен со Рома друго ништо не изигра на ниво (и од тоа малку што го изигра). Даунинг го видовме. Борини беше слаб, али допрва ќе го видиме. Пачеко не си го гледал
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
И ја не сфаќам зашто Пачеко да не игра. Пред турнејата и ја не верував у него, али од тоа шо го видов ме разубеди. Стварно не знам зашто не го игра малце него Роџерс...
 
P

pepito*

Гостин
Пачеко го немам гледано од Еуро У19 мислам во 2010. Незнам како игра сега, ама тогаш мајче ебаваше, најдобар убедливо во Шпанија, а играше и Тиаго Алкантара, Каналес(мислам) и др слични големи шпански таленти. Мислам дека беше прв стрелец на првенството. Сите каталноски медиуми пишуваа статии во кои се жалеше што си заминал од Барселона. Не верувам да има уназадено дечкото, треба да му се дадат повеќе шанси и ќе го покаже неговиот несомнен талент, огромен.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.761
Пачеко го немам гледано од Еуро У19 мислам во 2010. Незнам како игра сега, ама тогаш мајче ебаваше, најдобар убедливо во Шпанија, а играше и Тиаго Алкантара, Каналес(мислам) и др слични големи шпански таленти. Мислам дека беше прв стрелец на првенството. Сите каталноски медиуми пишуваа статии во кои се жалеше што си заминал од Барселона. Не верувам да има уназадено дечкото, треба да му се дадат повеќе шанси и ќе го покаже неговиот несомнен талент, огромен.
На подготовките заедно со Шелви беа убедливо најдобрите играчи на Ливерпул. Измислен е за стилот на игра на Роџерс. Арно ама предност добиваат копуци како Даунинг и Кол. Затоа и ќе губиме
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
За Сахин не се надевајте премногу, 90 посто е наш играч, Волкот ако го сакате со задоволство ви го даваме. :D
Кладба у аватар на месец дена сакаш?

Сахин ке дојде кај нас, фала курцу и ние еден добар трансфер да направиме.

А за Кол од ова што досега го има покажа за Ливерпул добро е тоа што се повреди барем сега ке мора да го игра Стерлинг на клупа...

За утакмицата Борини одигра слабо ама крило не му е природна позиција и ова му е прв натпревар во Премиер Лига за Ливерпул па може некако да му се прости.
Даунинг стандардно разочарува си продолжува како лани.
И од Џерард не очекував толку слабо да одигра.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ептен ме разочараја денеска, среќа што се случува ова на премиерната утакмица од сезонава....
До црвениот картон бевме каде каде подобра екипа, ама јас пак ќе потенцирам НИ ТРЕБА ИГРАЧ КОЈ ДАВА ГОЛОВИ, Суарез е феноменален играч, светска класа ама има проблем со реализацијата, Борини не ми делува како човекот што ќе дава многу голови, Даунинг како Даунинг пак потпросечен, Керол и да добива шанса од прва минута не сум сигурен дали ќе можи да даде 20+ гола сезонски.....
Единствено задоволен сум од Ален, како што ви реков големо засилување ќе биди, одлично изигра, а убедливо најслаб играч беше Шкртел, виновен за двата пенали и за исклучувањето на Агер.....
Како и да е одиме понатаму ова е само почеток има уште 37 кола за играње ама мораме пред се да ја подобриме реализацијата
--- надополнето: 18 август 2012 во 23:01 ---
Дали знаете точно колку Агер ќе биде казнет? Оти на Мац Редс пишаа 2 натпревари, јас знам оти за "професионален фаул" казната е еден натпревар, а Роџерс изјави оти ќе апелираат за црвениов картон???
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Real Madrid TV: Nuri Sahin is already a Liverpool player.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Ни треба и десно крило оти ова денеска што го видовме од крилата наши беше за взатвор....
нема потреба тоа е се од летниов трансфер период едино уште демпси би го очекувал што се однесува од трансфери друг не , а за демпси да дојде треба адам да си појде
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.761
Real Madrid TV: Nuri Sahin is already a Liverpool player.
Алелуја (y)
--- надополнето: 18 август 2012 во 23:34 ---
нема потреба тоа е се од летниов трансфер период едино уште демпси би го очекувал што се однесува од трансфери друг не , а за демпси да дојде треба адам да си појде
И тој ќе бидит. Туку стварно доста е. Еве бин Ладен уште не заиграл, Пачеко не добил шанса итн итн. Па и Демпси ехаааа.
Инаку the_kop вака ли бе копук еден сонуваше дека ќе победиме? Ти реков јас не е на арно работата. Секогаш е обратно. Сега со Сити сакам да сонувате оти ќе изгубиме 0-3 :sneaky:
--- надополнето: 18 август 2012 во 23:39 ---
П.С И Шенкли првата ја изгубил 4-0 а пошто Роџерс е новиот Шенкли нема причина да се секирате и да му пцуете жена (y):sneaky:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Алелуја (y)
--- надополнето: 18 август 2012 во 23:34 ---

И тој ќе бидит. Туку стварно доста е. Еве бин Ладен уште не заиграл, Пачеко не добил шанса итн итн. Па и Демпси ехаааа.
Инаку the_kop вака ли бе копук еден сонуваше дека ќе победиме? Ти реков јас не е на арно работата. Секогаш е обратно. Сега со Сити сакам да сонувате оти ќе изгубиме 0-3 :sneaky:
--- надополнето: 18 август 2012 во 23:39 ---
П.С И Шенкли првата ја изгубил 4-0 а пошто Роџерс е новиот Шенкли нема причина да се секирате и да му пцуете жена (y):sneaky:
Не ме викај копук, она ме викаше така :D :D . Еми шо да прам сега јас да не сум крив така што сонував, а да ти кажам право ко го видов оти Гера стартува некој чудни вибрации чувствував оти тој ќе ни ја реши за жал така испадна....
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не ме викај копук, она ме викаше така :D :D . Еми шо да прам сега јас да не сум крив така што сонував, а да ти кажам право ко го видов оти Гера стартува некој чудни вибрации чувствував оти тој ќе ни ја реши за жал така испадна....
За голот на Гера, Биафрата е крив. Си знае он зашто... :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom