Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Кладба у аватар на месец дена сакаш?

Сахин ке дојде кај нас, фала курцу и ние еден добар трансфер да направиме.

А за Кол од ова што досега го има покажа за Ливерпул добро е тоа што се повреди барем сега ке мора да го игра Стерлинг на клупа...

За утакмицата Борини одигра слабо ама крило не му е природна позиција и ова му е прв натпревар во Премиер Лига за Ливерпул па може некако да му се прости.
Даунинг стандардно разочарува си продолжува како лани.
И од Џерард не очекував толку слабо да одигра.
Не, фала, скоро сум сигурен дека Сахин доаѓа кај нас, но не се ‘кладам‘ во аватари, ако си од Скопје можеме по некоја илјадарка да ставиме во кладба. :D
Real Madrid TV: Nuri Sahin is already a Liverpool player.
Извор?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Real Madrid TV: Nuri Sahin is already a Liverpool player.
Ватафак !? :)

Погрешни информации батка, уште нема официјално ништо.

Ма да според мене вие сте у пол-позиција, далеку пред Арсенал иако Сахин таму сакал повеќе да оди.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
П.С И Шенкли првата ја изгубил 4-0 а пошто Роџерс е новиот Шенкли нема причина да се секирате и да му пцуете жена (y):sneaky:
Без секирации. Лани на отворањето, Роџерс беше сведок на четири комада во мрежата на неговиот тим против Мен Сити. А на крај, сепак завршија 11

Значи, ако ништо друго, бар 12 да заврши Ливерпул, таман

Ништо не е загубено, нели?

--------------------------------------------

Настрана то, многу работи би можеле да се променат со доаѓањето на Шахин.

П.С. Шахин
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Ги гледам наредните 4-ри кола.. леле леле прво Сити и Арсенал па Сандрленд и Јунајтед.. знаете дека може до 5-то коло да имаме само бод или два??:)
Жими Хартс шо ќе ги тепаме ,на другово не се надам.
Сахин мора да дојде иначе ништо ама баш ништо не праиме,нека му ветат пари,куќи,коли,девици ..се нека му дадат само нека облече црвен дрес..и мора уште еден напаѓач да се земе ама баш напаѓач кој ќе дава голови онака ко од шала..Ајде има надеж, до 6 коло да земеме 2-3 бода и на коњ сме:pos:
 
Г

Гучи

Гостин
Ги гледам наредните 4-ри кола.. леле леле прво Сити и Арсенал па Сандрленд и Јунајтед.. знаете дека може до 5-то коло да имаме само бод или два??:)
Жими Хартс шо ќе ги тепаме ,на другово не се надам.
Сахин мора да дојде иначе ништо ама баш ништо не праиме,нека му ветат пари,куќи,коли,девици ..се нека му дадат само нека облече црвен дрес..и мора уште еден напаѓач да се земе ама баш напаѓач кој ќе дава голови онака ко од шала..Ајде има надеж, до 6 коло да земеме 2-3 бода и на коњ сме:pos:
2 бода се премија бе :) Да им ги дадеме службени најубаво :D

Сакате да се кладиме коа ке го дадат првиот гол во премиер?
Ја типувам у 4то коло со Сандерленд, али автогол ке биде :pos:
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Liverpool Make Official £7.5m Move for England Keeper Jack Butland :icon_lol: Кога можеме голман да купиме шо ќе ни е Сахин или пример Џонсон кој ќе оди на позајмица во Сандерленд ах бе овие полкеа но сигурна сакаат во лудница да не пратат ....
--- надополнето: 19 август 2012 во 12:50 ---
Suarez: My career goal is to win the Premier League with Liverpool:icon_lol:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Liverpool Make Official £7.5m Move for England Keeper Jack Butland :icon_lol: Кога можеме голман да купиме шо ќе ни е Сахин или пример Џонсон кој ќе оди на позајмица во Сандерленд ах бе овие полкеа но сигурна сакаат во лудница да не пратат ....
--- надополнето: 19 август 2012 во 12:50 ---
Suarez: My career goal is to win the Premier League with Liverpool:icon_lol:

Ако продолжи да промашува од метро сигурно ќе ја освои..
А за голманов не ми се праи моабет,ние гол неможеме да дадеме тие голман зимаат,богда чува.
--- надополнето: 19 август 2012 во 13:01 ---
Само јас ли сум оптимист бе :pipi:?
На што си оптимист?? Каде ја гледаш светлата точка??
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Ако продолжи да промашува од метро сигурно ќе ја освои..
А за голманов не ми се праи моабет,ние гол неможеме да дадеме тие голман зимаат,богда чува.
--- надополнето: 19 август 2012 во 13:01 ---


На што си оптимист?? Каде ја гледаш светлата точка??
Во СМИРНОФ ја гледа ... :LOL:
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Само јас ли сум оптимист бе :pipi:?
Сите ние сме оптимисти. Дури и јас. Ти си нереален. :icon_mrgr:

Јас сум оптимист до толку, што викам дека можно е Ливерпул да се повампири барем со Сити. :icon_mrgr:
 
S

Stivie G

Гостин
На што си оптимист?? Каде ја гледаш светлата точка??
А како може после 1 коло да осудувате ко божем 37 поминале? Сите пишувате така онака а никој не сака да пише дека при 0-0 судијата виде непостоечки офсајд, исто престог црвен зза Агер и слично. Се на се, вината на Роџерс да се префрли. До мај сите по Далглиш плукавте сега по овој... Не реков дека е совршено ама уште сега не планирам да го осудувам човекот по само еден натпревар. Јас очекував ваков тек на настаните, почетните 5 кола да бидат многу многу тешки..
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
А како може после 1 коло да осудувате ко божем 37 поминале? Сите пишувате така онака а никој не сака да пише дека при 0-0 судијата виде непостоечки офсајд, исто престог црвен зза Агер и слично. Се на се, вината на Роџерс да се префрли. До мај сите по Далглиш плукавте сега по овој... Не реков дека е совршено ама уште сега не планирам да го осудувам човекот по само еден натпревар. Јас очекував ваков тек на настаните, почетните 5 кола да бидат многу многу тешки..
До кога ќе се вадиме на судијата?? Ај вака да гледаме на работите. При 0-0 Суарез промаши со глава од 1 метро(празен гол), при 0-0 Суарез излезе пред гол и шутна по средина(нормално одбранета беше) , При 0-0 Борини утна цела топка со глава исто од метро, при 0-0 Џонсон го имитираше Рамос.. Ако дадевме бар една од овие сосема ќе беше друга песна ама.. А да не зборам за шансата на Суарез на 2-0 кога на празен гол исто го имитираше Рамос..Значи судијата не ни е крив,криви се играчите и тренерот бидејќи он ги одбрал. Јас искрено не очекував ваков старт во најмала рака очекував нерешено ради комплексот прво коло,но мислев дека тоа ќе се смени ама ништо. Сеа ни идат Сити,Арсенал,Јунајтед ,каде тука да гледам оптимизам?? Едино можам да се молам да земеме бар 1-2 бода и да не бидеме во зона за испаѓање после 5-то коло..
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
А како може после 1 коло да осудувате ко божем 37 поминале? Сите пишувате така онака а никој не сака да пише дека при 0-0 судијата виде непостоечки офсајд, исто престог црвен зза Агер и слично. Се на се, вината на Роџерс да се префрли. До мај сите по Далглиш плукавте сега по овој... Не реков дека е совршено ама уште сега не планирам да го осудувам човекот по само еден натпревар. Јас очекував ваков тек на настаните, почетните 5 кола да бидат многу многу тешки..
Никој не вели оти сезоната ни е загубена, сите велиме оти мора многу да се поправат играчите после ова мизерно издание....не смее онака Шкртел ноншалантно да се однесува во шеснаесетникот небаре сам е на теренот, Даунинг и Борини беа тотално отсечени немавме острина во нападите, се се базираше на Суарез а тој немаше со кој да комбинира, Џерард беше многу многу слаб...ама ќе видиме има време уште, лошо е што сега играме со Сити, Арсенал, Сандерленд, Јунајтед и можно е да го имаме најкастрофалниот можен старт, а пак можи да имаме одличен старт и самодовербата да ни е на високо ниво....кој знае.....
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Jay Spearing could be off to Notts Forest for £3M. His agent will be at the club within two
days to discuss his transfer.

За такво дрво доста се 3М фунти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom