Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Јас би пробал без одбрана да играм, плус двајца средина и плус двајца напад, на гол плус ќе одам секој натпреватр, вака одбранава џабе плата зема, телиња!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Брука од одбрана, човече, Кариус, новиот Ноер бил, излагал на топки. Каква брука од голман човече, топка не може да фати, само јаде гомна по медиуми, исти кур ко самопрогласениот командант наш.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А вчера @Rosemberg кога ја сподели статистиката на Челзи на фб у група и кога кажа дека се главни фаворити, @Scouser88 му реплицира со „вововово Ливерпул 15 утамици без пораз, главни фаворити сме ние а не они“. Види што ни се дешава бе, потоп. хахаахаха
Сеа класика реплика тука на фејсбук и у живо „ајдеее едвај чекавте да изгуби Ливерпул, за да се пишете нешто“ хахахахаха
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
пред две години и кусур бев на размислување дали вреди да се гледа фидбал (ливерпул) бедејќи се осеќав очајно лошо само поради една игра.

денес ми се врати дел од тоа чуство.
ќе издржам.. не викам не.. :)
поентата ми е ...гледам фудбал ради задоволство, а ете ми носи и вакви денови.

разбирам и пораз, и несреќа. се.

ама да водиш 1-3 (по којзнае кој пат) за ебани 2 МИЛИ МЕТРИ испушташ 1-4. серија грешки во одбрана (по којзнае кој пат) и губиш 4-3 во екстра тајм. премногу за се од еднаш да ми свари желудников
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Пазарење стопер и леб бек, доста беа заебанции и експериментирања. Ловрен комотно може да напушти, нема веќе живци и кредити за него. Со голманиве си немаме среќа. Топка не знае да зграби у пичку мајчину!
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Мораше да изгубиме да живне малку фан клубов :kezec:
Иначе утакмицава е веќ виѓено, убо вика Кара ко ќе не фати паника треба голман да фати некоја топка и да внесе сигурност, а за жал ние голман немаме одамна.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Голман, лев бек, штопер, резерва десен бек, уште еден везњак, офанзивец и еден шпиц.

Мање-више.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
147
Не ми се верува дека ќе го кажам ова некогаш,ама Ливерпул со Лалана игра многу по опасно и постабилно :) Од како се повреди и не игра,повеќе се мачат и со Сотон,Сандерленд и Лидс..
Кариус треба да биде замена на Симон,а не обратно.Па ако покаже нешто да биде прв голман.Мињоле колку и да е умрен до сега подобар е од Кариус. Од одбраната вреди само Матип,стандарден.стабилен.. Ловрен се вади покрај него.Кога игра Ловрен со Клаван или Лукас е пак тој стариот Дежан што го знаеме од лани-полани. Централен деф. мора де се купи. Другото е ОК. И требаше ваков ладен туш да се спуштат малку на земја.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Види ги бе манекениве. После водство нит играат ништо. Си трчкаат онака. Да им ебам се да им ебам:mad::mad::mad:
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Екипа која играше мизерно ни зема бодови. Тоа значи дека ние сме биле уште помизерни од нив. Вест хем освен слободниот, ништо друго. Одбранава треба сама отказ да си дае и да напушти на чело со голманите.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Кариус да не мрси муда многу и да почне да брани, му ебам швабата.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кариус ти е сеоски Ловрен, јаде говна измеѓу утакмици, дава лидерски изјави а од викенд во викенд прави киксови.
Хк, пу, бем ти сеоски Ноер што би рекле некои наши поддржувачи.
Не ми се верува уште, со Ноер го споредуваа, пошто многу излагал :tapp::tapp::tapp:

Повторно одбраната, скоцкана била :pos::tapp::pos::tapp::pos::tapp:

...............:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom