Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Linda Pizzuti Henry ‏@Linda_Pizzuti 1h1 hour ago
Decisive first leg victory over ManU in the Round of 16. Love @LFC 's clean sheet! #LFC

Мислам Линда дека повеќе гледа Ливерпул да не прими гол него да победи. :)

Маестрална партија, сите од прв до последен брилијантни. Ова не смее да се испушти. 2-0 негатива е најзаебан резултат да бркаш во реванш (полошо е да е 3-0 на пример :D).
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.858
Лалана денес :confused:. Одличен беше. Не очекував ваков перформанс поготово и стартер што беше, ама ме демантираше.
Го забораив дека постои Пирло од Велс..
Клајн, најконстантен играч за сезонава, на прсти се бројат грешките, импресиониран сум.
Хендерсон :sick::busi::гомце::вонзем::facepalm::ban: Не го можам еј, каков лигуш, на нерви ми иде со начинов на игра. Или нека се оправи или во ВБА нека си бара среќата.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.578
Поени од реакции
11.492
Кога ќе ми текне дека сакавме Депај да дојде:eek::oops:
Депај е одличен играч. Тоа што моментално се наоѓа кај погрешен менаџер и во погрешно време е друга работа. Фирмино немаше да биди ништо подобар таму
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
1.990
И јас не сум задоволен од Хендерсон. Шут и центаршут му се очајни
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Исто како шо го бранев Мињоле, го бранам и Хендо. Не дека не треба во некои работи да се подобри, ама добива премногу незаслужен хејт.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.846
Поени од реакции
10.650
Јас мислам дека на Хендерсон му фали некој како Џерард до него за да распали, не е тој баш некој лидер на средината.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако го остави и следна сезона како капитен, сигурно има нешто што вие не гледате во него а гледаме ние кои сметаме дека треба да биде капитен, заедно со Клоп, се разбира.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.858
Сум пишал претходно, ама ај пак ќе кажам. Повеќето му даваат поддршка поради Стиви синдромот, а човекот е светлосни години далеку од Стиви. Има изиграно добри сезона ипол, таа со Суарез, кога сите беа добри. Стварно не знам што гледаат толку сите во него па да му даваат поддршка бесрезервна, да го сакаат и величат.
Жолтиот картон денес му беше крајно дебилен.
Центаршутот општо му е очај, денес топката ја пушти со 5 на саат при вториот гол, среќа што Керик лошо изреагира па стигна до Лалана.
Шут- без коментар. Едно време пуцаше слободни, да е ко Стиви нели, ама му текна да престане. Цело време пласира, лигави мутави шутеви му се сите до немај каде, на страна тоа што е непрецизен. Прееска шансата, требаше чист гол да биде, ама не, он ја пласираше во 16 ред.
Пимплањето и давањето на сигурни пасови константно ме нервира. Игра човекот со некоја филозофија наведната глава сабја не ја сече, у стил на абе боље да не згрешам него да изризикувам нешто. Он да си пројде сигурно, да не усере нешто па да го хејтаат, си игра пацерски. Такви играчи за капитени не ги бива. Не викам дека треба да си оди под итно, ама ако ова е игра достојна за КАПИТЕН и плата од 200+к неделно, тотално е изместено целото сфаќање за фудбалот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И јас многу пати имам пишано, оние кои не му даваат поддршка очекуваат секој капитен да ни биде како Стиви. Епа, еден BRAKE TROUGH да ви дадам, Стиви да се заменуваше така лесно, Стиви немаше да биде тоа што е денес, еден и единствен. Затоа, дајте му шанса на Хендо, да покаже што знае, да покаже што умее и да изгради свој идентитет.

Стиви не се заменува, просто ко пасуљ.[DOUBLEPOST=1457658785][/DOUBLEPOST]Исто како што ги читам у фан клуб Јунајтед „ферги ова немаше да го дозволи, ферги вака немаше да праи, ферги вака ќе реагираше“ и така се вртат во круг веќе трета година и ќе се вртат се' додека ќе сватат дека тоа што бил ферги нема никогаш да им се повтори, затоа за нив е еден и единствен.[DOUBLEPOST=1457658866][/DOUBLEPOST]А и притисокот кој ја носи таа лента после Стиви очигледно го заборавате и мислите дека туку така е да се облече дрес, да се стаи лента после Стиви и да се излезе на терен, пред милион навивачи (дали на тв, дали на стадион) и да се носиш со притисокот. Верувам дека сите, од прв до последен, да би го направиле тоа, би се посрале у гаќи од страв и би сереле следни 2-3 години, лабаво.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
1.990
Јас не викам Хендо да си оди , да му ја земат одма лентата итн итн .. Хендо може подобро , сме го гледале подобро , играл подобро. Јас се надевам да прикаже само игри од него како што сум гледал.
А сега вака коа ќе игра што треба да ќутиме? Коа е за критика е за критика , дали негативна дали позитивна.
Јас нон стоп го плукам Лалана , па последниве 2 утакмици си ќутам :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Кога ќе ми текне колку го кудеше Роџерс шо го купи Фирмино. :D
Ват ? Си помешал нешто..[DOUBLEPOST=1457688841][/DOUBLEPOST]
Јас не верувам некогаш да играме со Фирмино, Лалана, и Кутињо, сите тројца во средина, пошто се сличен профил на играчи..
Слично дробат :D:D:D
 
Последно уредено:

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ova e dobro ,konecno timot pobeduva se probudija igracite ,site ovde i kjudevme i plukavme eve dojde denot i da gi pofalime ,megjutoa pak ke napomenam sezona bez trofej i bez plasman vo liga sampioni za mene e debakal za liverpul so ogled na renometo parite koi gi vlozuva itn , ne gi gledam jas samo ovie 5 meca jas ja gledam cela sezona i veruvajte zivci mi iskinaja na celo im bese crpko minjole sezonava mislam deka radi nego izgubivme edno 10 boda najmalku ne mozam da go smislam pojke vo klubot
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
ova e dobro ,konecno timot pobeduva se probudija igracite ,site ovde i kjudevme i plukavme eve dojde denot i da gi pofalime ,megjutoa pak ke napomenam sezona bez trofej i bez plasman vo liga sampioni za mene e debakal za liverpul so ogled na renometo parite koi gi vlozuva itn , ne gi gledam jas samo ovie 5 meca jas ja gledam cela sezona i veruvajte zivci mi iskinaja na celo im bese crpko minjole sezonava mislam deka radi nego izgubivme edno 10 boda najmalku ne mozam da go smislam pojke vo klubot

Се гледа дека си за Вмро :D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom