Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
15 август 2012
Мислења
310
Поени од реакции
500
Абе ајде, види го оној Раиола денес излага со изјава, опуштете го Марио, има проблеми надвор од терен, не си ја гледа ќерка му ќе му треба време. Отишол изглеа психички...
Не ми ја исполни и не ми ја исполни желбата да ја видам Фани во руж црвено на Енфилд. Супер потег направила шеќерчево.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ex #LFC keeper Grobbelaar: 'Mignolet worse than Dracula because at least Dracula comes out of his coffin now & then.'
Дракула бе, кај му текнало :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Grobelar...kako nema da mu tekne, go ebam Rodezijanec....(Zimbabweanec)...

Lesno mu e da mudruva koga ne igrase so Lovreni, Aleni i ostali carevi (majmuni). Negovite majmuni bar koga ne znaeja, ginea na teren.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Kolo Toure on Brendan Rodgers -

“We need to stick with him because he’s one of the best managers in the Premier League. In terms of the managers I’ve worked with, he’s right up there.

“You need time as a manager. Last season was unbelievable, this season has been more tough. But I think he has done a great job for this club and we like him.

“He’s young as a manager and this is the first time he has managed in the Champions League. The Champions League is tough. We’ve seen that with teams like Man City. You have to learn about it.

“He is learning. At the end of the day he’s a fair guy who is working hard and gives 100% every day. That’s why I am sure we will get out of this spell we’re in.

“Just look at what he’s done during a short time here. When he arrived Liverpool were doing badly, he came in and brought the club a long way up. Maintaining it is more difficult than first getting up there. This season is a learning process but he will get there.”[DOUBLEPOST=1417132731][/DOUBLEPOST]
Even Dracula reacts better to crosses than Mignolet :D
Добра досетка, за така неителигентно дете.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ex #LFC keeper Grobbelaar: 'Mignolet worse than Dracula because at least Dracula comes out of his coffin now & then.'
Дракула бе, кај му текнало :pos:
Не сакам да бидам Бодо и да викам „ви реков“ ама од старт се виде дека нема да го биде Мињоле во ЛФЦ. Скоро година ипол и ама баш со ништо нит покажа дека вреди 12м фунти нит дека заслужил да му дадат простор за да покаже дека вреди.
Запнаа сите од фан клубов со тој ебам фатен пенал од Стоук у прво коло лани и тоа ни ја кренало сезоната...

Многу сакам да се оправи и да заличи на голман на екипа која претендира за борба на тронот ама по се изгледа дека е налик Даунинг, квалитетен за во екипи од средина на табелата. Можеби притисокот го искина...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да не испадне го плукам Мињоле со ова, мене доскочицата ми беше јака :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не сакам да бидам Бодо и да викам „ви реков“ ама од старт се виде дека нема да го биде Мињоле во ЛФЦ. Скоро година ипол и ама баш со ништо нит покажа дека вреди 12м фунти нит дека заслужил да му дадат простор за да покаже дека вреди.
Запнаа сите од фан клубов со тој ебам фатен пенал од Стоук у прво коло лани и тоа ни ја кренало сезоната...

Многу сакам да се оправи и да заличи на голман на екипа која претендира за борба на тронот ама по се изгледа дека е налик Даунинг, квалитетен за во екипи од средина на табелата. Можеби притисокот го искина...
Не зафркавај и ти сега, во првата полусезона беше феноменален. Пенал фатен против Стоук, ни спаси 2 бода, зицерот наредно коло против Вила на Бентеке во 85-6 минута, пак ни спаси 2 бода, по 2-3 кола против Сандерленд чуда правеше кога победивме 1-3....Мињоле е многу лош од Јануари наваму, претходно беше сигурно во топ 3 голмани во ПЛ.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не зафркавај и ти сега, во првата полусезона беше феноменален. Пенал фатен против Стоук, ни спаси 2 бода, зицерот наредно коло против Вила на Бентеке во 85-6 минута, пак ни спаси 2 бода, по 2-3 кола против Сандерленд чуда правеше кога победивме 1-3....Мињоле е многу лош од Јануари наваму, претходно беше сигурно во топ 3 голмани во ПЛ.
Mignolet e ednakov na site ostanati. Kilav kako i drugite. Jadniot samo da nauci nafrleni inaku kako short stopper i linijski golman e top
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не зафркавај и ти сега, во првата полусезона беше феноменален. Пенал фатен против Стоук, ни спаси 2 бода, зицерот наредно коло против Вила на Бентеке во 85-6 минута, пак ни спаси 2 бода, по 2-3 кола против Сандерленд чуда правеше кога победивме 1-3....Мињоле е многу лош од Јануари наваму, претходно беше сигурно во топ 3 голмани во ПЛ.
Аман бе брат, со 3 интервенции заслужил ли да биде во топ3 во ПЛ?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ima sosem soldini intervencii so koi ne odrzuva vo igra, ama nafrlenite go ebaavaat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom