Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Само да ве потсетам за каков клуб навивате.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Што се смееш бе брат? o_O

Марко Ивковиќ е навивач на Црвена Звезда кој беше прободен во Турција пред некое време.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Deka na Ludogorec e izvaden transparenton a e kilavo stokmen
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ako vekje se pravi, saglam treba da se pravi ili ne se ni pocnuva. Toa e toa.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363

Ах колку ќе беше различно да имаше здрави колена дечково!!!
Штета!!!:([DOUBLEPOST=1417239622][/DOUBLEPOST]Ете тоа е тоа што јас го мелам веќе две сезони!!!

Кара за Капетанот .....
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Аман бе, Џонсон даде гол и уште никој не пишал? :D

Само на кратко ќе кажам, второто полувреме на Ливерпул беше нешто кон што треба да целиме секоја утакмица. Шанси, две пречки, пас енд мув агресивна игра во напад, агресивен обид да се одземе топката кога е кај противникот и на 70 метри од Мињоле.

браво за второто полувреме. Според мене пресуден беше фактот што играше со 10 играчи од ланска сезона, кои се познаваат. Погледнете ги само Шкртел и Туре какви разбирање имаат.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Prvo poluvreme bedotii i mizerija.
Vtoro nalikuvaa na lani, samo tamam koga pocnaa saglam pass&move, pressing up high itn imase top podavanja za gol....samo falea Sturr i Suki :(

Riki izvonreden
Lucas komandant dmf
Ture zver
Enrike u odbrana dobar, napad ne bas
Allen se trudese. Ama ke go hejtam radi sto e konj vis a vis Can
Sterling solidno
Kurtoninjo soliden
Minjole pak ne spasi, bar dvapati. Rekov jas, linijski zver i najbolji short stopper. Mada zapliva pak na eden korner.
Hendo bese cuden da recam vo najmala raka
Skrtel uspea da ne napravi penal ili zaeban faul. Nitu si dade autogol. Toa za nego e sosem solidno :) :)
Johnson dade gol. Da. Vo stil na Ilija Najdoski. Metna tikva kade noga ne se postavue. Ma nekolku pati vo ofanziva se trudese. Ama bese tinja u defense.
Aj sto dade gol pa....

BR Auuut!! Posebno sto go stavi Lovren da brani 1:0.

Stivi legenda. Vleze, ama na mesto na Lucas.
Toa ostavi golema dupka u sredinata. Srekja Stoke se debili pa ne iskoristija. Inaku duvase po srede bez Lucas.

Solidno tri boda posle eden vek.


Mora da igraat kako 2 pol denes sekoja.


P.S Sunderland izvadi bod so Chelsea denes. Nie doma od niv zagubivme.

Ebate ligata


A da, Alen i Lucas imaa 358789992834% sansa ama utnaa.
Riki imase precka po koja katranon dade gol, a prethodno imase 99% sansa samo slabo sutna. Steta, ke bese tri od tri
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Аман бе, Џонсон даде гол и уште никој не пишал? :D

Само на кратко ќе кажам, второто полувреме на Ливерпул беше нешто кон што треба да целиме секоја утакмица. Шанси, две пречки, пас енд мув агресивна игра во напад, агресивен обид да се одземе топката кога е кај противникот и на 70 метри од Мињоле.

браво за второто полувреме. Според мене пресуден беше фактот што играше со 10 играчи од ланска сезона, кои се познаваат. Погледнете ги само Шкртел и Туре какви разбирање имаат.
Нa фејсбук и твитер ги пoминaвме муaбетите(бaр јa), уште тукa еве дa зaoкружиме :icon_mrgr:
Нa крaткo, утaкмицaвa пoминa у пoт, крв и сoлзи (oд среќa):)
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Браво за вториов дел, изиграа како што треба, од прв до последен. Него, Мињо бе, на таа контрата од Диуф што му ја фати од косо, не ми е јасно како не истрча да ја пресече топката. :facepalm:

Него, Дивајдер, не ми е јасно зошто се буниш за измената Ловрен, кога беше јасно дека после нашиот гол, ќе има буквално војна во нашиот шеснаесетник. Да не требаше да остави Ален да скока?[DOUBLEPOST=1417312177][/DOUBLEPOST]Откако сум во Редс, имам читано разно разни коментари од тамошните лица кои ја имаат лајкнато страната, ама овој вечерва ми остави најголем впечаток. Во наш пост каде пишуваме дека Ловрен влегува во игра, (при наше водство од 1-0), еден пишал - Туре брат, иди фластер на Ловрен. :pos::pos::pos:

Значи дали е можно вакво нешто да смислиш во таков момент? :D
Инаку, дечкото си доби 61 лајк, а самата објава броеше само 20. :D
 
Последно уредено:

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Kop, ja smetam deka rezultat se cuva na sredina. Ne vo svoj 16 metri. Barem ne nie, oti ne znaeme da se branime. Vcera imavme srekja posledni 10 min
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Kop, ja smetam deka rezultat se cuva na sredina. Ne vo svoj 16 metri. Barem ne nie, oti ne znaeme da se branime. Vcera imavme srekja posledni 10 min
Се чува, ама кога си 90та минута и не се чува со игра во средина оти нема противникот да ти дозволи да ја вртиш топката. И јас баш мислам спротивно дека на крајот одлично се браневме освен пливањето на Мињоле на корнерот.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Seti se lani dali i kako cuvavme rez.

Seti se kako cuvavme rez. prethodno.

Nie igravme na gol pojke. Ne ko Chelsea lani. Tuku na gol. Komu ide. I ne ni bese krivo. Vaka, maka e, macno e. Ne sme nie: NIE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom