Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Zatoa, a koj saka i sto saka da kaze, ja velam: RODZOO AUUUUUUUUT, AAAAAUUUUUUUT mrsno kopile!!
30+ godini navivam za Liverpul i edno znam, nie nikad, ni koa gazevme po Evropa i vo Anglija ne znaevme da cuvame rezultat i da igrame na rezultat. Nikad! Go vadi Sterling, go stava Moreno, a se gleda od Mars deka falese brzina. Pa cuvaj rez so Kutinjo ili Can. Severnoirsko smrdeno kopile.
Rodzo aut!
RODZOOO AAAUUUUUT
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.827
Поени од реакции
10.560
Сега и дефинитивно бев приморан да го тргнам In Brendan We Trust од потпис...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ja ko kopilj gledav kako se gazi i guzi. Lani mi dadoa idnina. Sega mi ja odzemaa.
Sve bi streljal toa.

Rodzo aut!!

Da cujam koj ke go brani Rodzo sea?

Se cuva rez. so brza sredina za posed, a ne so kilava odbrana
Gol od korner. Jasno.
We do not need a defense coach??

Mrshhhhh pizdo severnoirska
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
@RickyLFC9 , гледаш цело лето што ти објаснував за Ламберт околу тоа колку е битен за задржувањетопка напред кога губиме?
Тогаш ти реков за секој гол од Ламберт ќе добиваш по еден бокс, засега имаш два. :)

Дивајдер, други времиња биле тогаш кога Ливерпул газел, сега мора некогаш да се игра на резултат, мене лично ми се свиѓаше тоа што игравме на резултат, наместо безглави напади, е сега што Џонсон е идиот и неможи да процени каде ќе летни топката е друг муабет.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jasno, ama sepak, jas ke cuvav igra i rez na sredina so Can i Kutinjo ili Lalana i Can. Ne so Moreno, Glen moronot, Skrtel i Ture
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
@RickyLFC9 , гледаш цело лето што ти објаснував за Ламберт околу тоа колку е битен за задржувањетопка напред кога губиме?
Тогаш ти реков за секој гол од Ламберт ќе добиваш по еден бокс, засега имаш два. :)

Дивајдер, други времиња биле тогаш кога Ливерпул газел, сега мора некогаш да се игра на резултат, мене лично ми се свиѓаше тоа што игравме на резултат, наместо безглави напади, е сега што Џонсон е идиот и неможи да процени каде ќе летни топката е друг муабет.
Брат камо Ламберт да даде уште 100 гола и да ме претепаш ко магаре :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Полошо бранење од корнери јас немам видено во животов.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Nitu jas. Zatoa rekov deka ne se cuva rez. so bekovi tuku so sredina. A napad e najdobra odbrana. Rodzo aut
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
80% сум сигурен дека Роџерс ќе добие отказ пред нова година!

Што е до мене ..... секој нареден кикс треба да се разгледува опцијата отказ.
Тоа што го направи ланската сезона никој не го одрекува. Но сепак тоа не го прави имун на овие резултати или поточно НЕрезултати!

Очигледно е дека проблемот не е воиграноста, мислам дека проблемот е во соблекувалната.
Мене ми нема логика невоиграноста да се става како главна причина за лошите резултати.

Чекањето на Јануарскиот преоден рок и купувањето на нов пакет на играчи нема логика освен ако не се одврзи ќесето тс. вреќата за скапи играчи !
Но со вакви резултати прашање е кој би сакал да дојде кај нас. Но и да се доведат такви играчи и тоа не би го гарантирал успехот туку повеќе би ги проширило проблемите кои веќе ги имаме.


Тоа што се играше синоќа не ни личеше на фудбал.
2ро полувреме не ни излеговме преку центарот.
Гледам сите пишувате дека примивме 2 гола на свои грешки......тогаш нашите голови се подарок од бога...ако не грешки!

Првото полувреме на Џерард беше просечно.....второто исто како да игравме со играч помалку затоа што не ја допре ниту топката а не пак да одигра нешто!

Повторно видовме несигурност и инаетливост кај Роџерс со составот....Џерард,Стерлинг, Џонсон....
На ова кога ќе се надоврзе и чекањето на 80+ минути да ја направиш ПРВАТА и единствена измена, тогаш јасно е дека тој не беше сигурен ниту кој да игра ниту кој да влезе како замена.

Разочаран сум....:facepalm:
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
10
Поени од реакции
2
ке биде катастрофална сезона за ливепул како се тргнати[DOUBLEPOST=1417083241][/DOUBLEPOST]ништо чудо да не ги гледаме ливепул во европските купови следната сезона
 

Kajgana Shop

На врв Bottom