Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Коа би бирал мегу сите крила кои до сега се споменати би го одбрал Мата затоа што и покрај тоа што има 23 години го има искуството за врвен фудбал!
Но сепак не би го изоставил ниту Н’зогбиа само поради тоа што е веке долго време во Англија и е веке навикнат на тој стил на игра!

Хазард кој не би го посакал кога би видел некое негово видео но сепак судејки според тоа што е Крило и тоа што е ГОЛЕМ индивидуалец малку би подзастанал околу тој избор.
Добро би дошло кога би имале квалитетен искусен играч на негова позиција како Бекап за него!

Од напагачите јас сеуште сум уверен дека Агуеро ке го носи Црвениот дрес од причина за која се надевам дека грешам ама изгледа како Кени да се предомислува за Керол!
 
Член од
5 март 2010
Мислења
214
Поени од реакции
1
ДА ДА !!! и јас го имам истото мислење дека КРАЛОТ бара замена за нашето најскапо засилување... КЕРОЛ! а искрено и ние не сме виделе ништо посебно од него! на пример Суарез си ги оправда милионите а керол никако!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.760
Мислам дека боље ке биде МАТА,дека подобро ке се снајде во ЛИВЕРПУЛ
Страшен играч е Мата само да не биде над 25 пошто тоа ќе биде претерување.
Инаку финтава се отепав од обидување и не е можно да се направи. Човек може само кичмата да си ја скрши. :pos2:

--- надополнето ---

Инаку гледам кренавте раце од Керол. Вистина некако не делува добро ама може да се врати типот во дбор форма. Му требаат само играчи кој ќе му даваат топки. Сепак беше тоа панично купување. Како и да е....Јас мисалм дека Мата ќе се најди во Ливерпул ако се оди како што треба.
Горе долу списокот на играчи е познат освен ако нема некое изненадување:
За голман изгледа Фридел или Џонс да остани.
За стопер Дан,Кејхил или Шоукрос. Ако веќе земаат еден од овие ќе е друг да бараат не верувам
Лев бек ..па би ги наредил по овој ред според шансите за доаѓање: Енрике,Изакире,Сисоко,Бејнс,Коентрао
Среден играч: Адам,Мек Карти, Матуиди,Паркер, или пак враќање на Аквилани.
Крила: Даунинг,Јанг,Нзогбиа,Мата,Марин,Хазард
И останува и Агуеро. Горе долу од овие играчи ќе купуваме освен како што реков не се случи некое изненадување.

--- надополнето ---

А шо е финтата со ова?
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.760
Оптичка варка!:pos2:
Знам за тоа видов уште од сабајле на фб него уште не ми е јасно што и како во договоров

--- надополнето ---

Е па дечкички мои изгледа имаме лапнато еден од Мата/Хазард.
Кај и да е очекувам да објават.
Оној Коентрао сакал во Реал да оди. Па нека оди се да му ебам.
Некако се се сведува на Скот Дан. А за во средина Мек Карти или Адам. Засега така е. Ќе видиме наредниве дека како медиумиве ќе ја свртат работата.:)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Никој ништо не знај ние само можиме да нагагаме кој ке го земиме можи некој сосем трет да купиме....а инаку За Марво уште се преговара баш ни треба таков играч за резерва кој има брзина....

--- надополнето ---

На Пепе Реина вчера му се роди трета ќерка по име Лука Реина...Честитки!

:salut:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.760
Никој ништо не знај ние само можиме да нагагаме кој ке го земиме можи некој сосем трет да купиме....а инаку За Марво уште се преговара баш ни треба таков играч за резерва кој има брзина....

--- надополнето ---

На Пепе Реина вчера му се роди трета ќерка по име Лука Реина...Честитки!

:salut:
Јас знам: Мата го имаме купено :icon_mrgr:party3:
Чекам да објават :tv:

--- надополнето ---

Бтв со среќа нека му е на Реина. Овие копуциве наши да постигнуваа толку голови на терен титула ќе освоевме.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Еве од мене пост да тоа кој играчи сакам/очекувам да ги донесиме:
Friedel- ни треба добар бек уп оти Gulasci сеуште не е достоен за резерва
Jose Enrique/Izzaguire-кој и да купиме од овие нема да зажалиме Енрике според мене е најреалната опција сега а и супер игра, а Изагир беше играч на годината во Шкотска плус двајцата го знаат Британскиот фудбал така да нема да треба да се прилагодуваат
Marveaux-Ке биди одлична резерва баш таков ни треба брз играч....
Adam-Ке биди фантастично ако го купиме плус ке биди конкуренција на Лукас,Меирелес и Џерард
Shawcross,Dann-Двајца одлични стопери кои ке бидат супер ако се донесат
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
LeBron ви е голем фан, вчера на пресот после утакмицата улета во тренерка Ливерпул :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
LeBron ви е голем фан, вчера на пресот после утакмицата улета во тренерка Ливерпул :)
Маркетинг, ништо повеќе. Леброн пред некој месец купи пакет акции во клубот.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.760
LeBron ви е голем фан, вчера на пресот после утакмицата улета во тренерка Ливерпул :)
Тоа му е работа него. Да глуми фан. Инаку акционер е и мора малку така :tv:

--- надополнето ---

Еве од мене пост да тоа кој играчи сакам/очекувам да ги донесиме:
Friedel- ни треба добар бек уп оти Gulasci сеуште не е достоен за резерва
Jose Enrique/Izzaguire-кој и да купиме од овие нема да зажалиме Енрике според мене е најреалната опција сега а и супер игра, а Изагир беше играч на годината во Шкотска плус двајцата го знаат Британскиот фудбал така да нема да треба да се прилагодуваат
Marveaux-Ке биди одлична резерва баш таков ни треба брз играч....
Adam-Ке биди фантастично ако го купиме плус ке биди конкуренција на Лукас,Меирелес и Џерард
Shawcross,Dann-Двајца одлични стопери кои ке бидат супер ако се донесат
Добри замисли.
Според мене
Фридел - за замена ќе го земиме и за безпари.
Дан за 7-8 милиони фунти
За бек секој освен Али Сисоко ( 15 милки) ќе биде неуспех за мене. Значи или Сисоко или евентуално светско чудо за Бејнс. Друг не.
Чарли Адам - 7-8 милиони
Хуан Мата - 20 милиони фунти
Уште едно крило како Нзогбиа/Туран/Марин/Даунинг за 10 тина милиони фунти

--- надополнето ---

YDaphus:
Мекарти е одличен играч но Адам е човекот кој ние го сакаме!

YDaphus:
Верувам дека можеме да го добиеме Агуеро ! Адам веке може да се каже дека е наш а преговорите со Енрике одат одлично
.


Твитераши колку е овој доверлив?? Јас слушнав дека бил доста доверлив е сега колку е тоа вистина поима немам.

--- надополнето ---

 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Реално гледано Јанг,Хазард и Коентрао не доаѓаат. Станува се поочигледно дури и по шпекулацииве Мата и Агуеро ми се сумљиви ама ако сакам да се палам дека можеби ке додјат.
Најреално...Енрике на позиција лев бек, Скот Дан позиција центар, Чарли Адам во средина. Овие ми се некако извесни. До пред малку сметав дека Даунинг е најрелано да го очекуваме ама чим видов дека Комоли јавно кажал дека го сака Даунинг се премислив. Сигурно е тоа некоја оптичка варка:)
ПОзиција крило е најнеизвесно, не знам кој е, премногу имиња се свртеа по везнициве ама сум сигурен дека големата звезда што сакаат да ја донесат ке биде на позиција крило. Мата или Хазард или Мата и Хазард и Агеро ......класична мастурбација:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom