Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Misogynist, racist, homophobe, islamophobe,
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.319
Поени од реакции
10.620
Ајде ајде.....ќе биди. Тргна возот. За запирање чекајте кај мај! Малку одмор па пак тргнува и после застанување наредниот мај!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Море друже ти си избегал со паметот. Значи треба главна цел на Ливерпул е да го спречува Манчестер во освојување титула? Нема ништо по битно од враќање на формата и враќање на тимот каде што припаѓа. Немој смешен си со ова.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.505
Поени од реакции
42.893
Честита нека ви е победата.. Пополека почнавте да се враќате, сезонава ви е изгубена, за догодина, здравје..
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Честито победа.
Иначе ја мислев како Ливерпул да играше дома, овињ навивачите на челзи не смееја да гукнат, секоја чест за вашите навивачи :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Cel treba da ni bide dolgorocnost!!! ete toa treba da bide nasata cel a ne sprecuvanje na junajted vo osvojuvanje tituli....ali ke te pobaram na kraj na maj...koga ke ja osvojat seljacive titulata i koga ke se djapaat koj e sea najtrofeen....togas ke te prsama....dali moze ne trebase poinaku da razmilsuvame za nekoi utakmici.....Jas kazuvam....daj boze ova da e receptot.....za uspeh....i od sea pa natamu so ovie igraci da gi osvoime site tituli.....ama ne e....ova e smao kratkorocno zatajuvanje...na nesto....potrebni se koreniti promeni....kako prodazbata na Tores! Ama eve daj boze da gresam....i da ne bide se taka....ke pravime pak muabet ke vidime zdravje pak kazuvam daj boze da gresam....i da ova ne e kratko rocno.....no sto ako ispadne taka....deka stvarno e kratkorocno....Sto se odnesuva do keni.....ja pocituvam i cenam negoavata politika na forsiranje na mladi fudbaleri!!!Ako gi pratis moite postovi vrati se ponazad ....ke vidis sto kazav jas za Keli...i Ajala....deka se idni stolbovi vo liverpool....idni karagerovci.....A za transferot na Suarez se molam bezkrajno da gresam.....ama.....nekako mi mirisa na Nov Babel....na nov Akvilani.....kako be moze DAVID LUIZ odma da startuva?????(da ne mu trebase na andzeloti odbramben da stava????????) PODRSKA ZA KENI....od mene i daj boze se da ide na dobro!!!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Убеден сум, дека ако Далглиш и Кларк останат во тимот, тогаш убеден сум дека иднината на Ливерпул е светла, и дека Далглиш, ке знае да го направи она што го направи пред околу 20 години... Имам огромен респект за Кени, огромен и за успесите како играч, и за успесите како менаџер... Огромен почит, можеби, толку голем, во исто рамниште со оној кој Сер Алекс...

Иако не се чини така на прв поглед, можеби токму тој, Кларк, кој го класифицирав доста високо во неговиот ранг, и сметам дека имаше огромна улога во победата...

Кени играше со една стара, веќе исфрлена формација, која грубо речено, би била 5-5-0, ако се знае дека Кајт, не е класичен шпиц, но и таа формација даде плод, бидејќи и Кајт и Раул беа напаѓачки ориентирани.. Формацијата прикажана како 5-3-2, ќе ја добие својата „легитимност“, кога Луис и Керол би биле во тимот... Е тогаш, дури не можам да го замислам Ливерпул да игра со таков состав, со кој, дури и би можеле да дојдат до првите 4 позиции, особено ако Челзи се задржи во ваков ритам...

И на крај, честито победа ! Искрено...
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Одлично изигравте браво :)
У серија влеговте кога е нај потребно.Даглиш ви е одличен менаџер го состави мозаикот.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ај едно големо браво и од мене, ги спуштивте на земја од дркањето на Торес и на Давид Луиз.:)
Кралот го враќа на Ливерпул во живот, ова наликува на некогашниот Ливерпул што сме го гледале..
Ако го задржите Кралот и за следната сезона и + некое засилување ви гарантирам дека ќе ја земете титулата..
Уште еднаш Честитки.. Ептен ми го напраивте ќејфот.:salut:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Рој Хоџсон = 5 бода од зона на испаѓање
Кени Далглиш = 6 бода од излез во Европа

Едноставно, нели? :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Колку грмеа навивачитеееее нешто невидено каква атмосфера направија браво. Како ги жалам киксовите со Блекпул :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom