Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Се да му ебам копиле шпанско.....Со (не) среќа за Торес....Додека игра за Челзи-гол да не даде и да не освои титула....предавник,идиот и други "ваши" навреди...дека си отишол од Ливерпул,да не сакате да остане кај вас до крај на кариерата ?

P.S Ај за идентиет ја претерав али сакав да напраам споредба дека се се врти околу парите ...:smir:
А за пцуењето велиш ти. Добро братче, додека ние му се заблагодарувавме и го величевме и едвај чекавме да му најдеме партнер за напад, и откако изјавуваше дека нема да игра за никој друг премиерлигаш и ќе си го одработи договорот, тој во 5 до 12 не` шокираше сите и си го истурка трансферот во тим кој е директен ривал на Ливерпул.
Ако мислиш дека ќе го величиме и натаму си се заебал. Јас не сум го испцул и проколнал до толку колку што пишеше ти, ама не гледам ништо лошо во тоа. Си изразуваат емоции сите оние кој исто толку се навредиле од понашањето на Торес.

Не е фактот што замина толку лош, колку начинот на кој замина. Ние сме верувале во него, затоа ни е оправдано да си го вадиме гневот.
не знам за кого навиваш и кого величиш, ама тој ако го направи ова, ти нема да си ништо подобар. Не си во ситуација да не разбереш и критикуваш.

На крај краева уште еден цитат од твитер: We hate you so much because we loved you so much.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ајде луге то е то сакаше да си оди си замина тој е само минато сега да се фокусираме на иднината утре играме со Стоук утакмица која можиме да ја добиеме плус Сандерленд игра со Челзи и со нивни евентуален пораз а наша победа се доближуваме само на 3-4 бода од нив....а мислам дека ке игра Суарез утре....Според мене составот ке биде
Пепе
Кели----Агер----Шкртел----Глен
----------Лукас--------
---Џерард-----Раул
Кајт----------Јованович( или Суарез)
-------Нгог( или СУарез)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
И сеа...се испразнивте врз Торес?Запалете го него ,полесно ќе ви биде....добро бе зар толку не почитувате одлука на некој ваш играч ако сака да промени екипа?Сите играчи сакаат трофеи и којзнае уште што ...па за да не бидат запалени сред лондон мора да остане во својот слаб тим (моментално е слаб бидејќи се бори за влез у ЛЕ ) и сака чоекот да подигне трофеј така да испочитувајте ја неговата одлука....Вас да ви речат за 100.000 денари да станете грци,да смените идентитет ќе отидете....толку од мене, фала!
Ако заминеше Дрогба во Ливерпул на пример немаше да го пцуеш?најдобриот играч ти заминува у ривалски клуб и згора на тоа да изјавува дека нема да игра за друг англиски клуб,значи станува предавник ,имаат право фановите на Ливерпул и тоа замина кога му е најтешко на Ливерпул,у јануари кога се бори за во Европа,можеше да почека до јули,млад е има уште години за играње али Ливерпул направи добра зделка што ги зема Керол и Суарез,многу повеќе ќе бидат корисни од Торес.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Znaci me nemase podolgo....i se logirav da dadam kratok osvrt na nastanite.....i so transferite....
Mi se dopaga politikata na Dalglis....forsira maldi fudbaleri....nesto sto bese pretpoznaltiv znak za Liverpool do pred 4-5 godini. Kako sto napisav....vo nekoj post....mnogu poodamna....za Keli a i Ajala....toa se maldi fudableri...idnina na liverpooll drago mi e sto keli igra redovno....i sum 10000000% ubeden deka toj e noviot karager....ova ne go kazuvam sea....ako se navratat moite postari postovi moze da se vidi.
Vo vrska so transferite.....koga runi dojde vo Gejcester....bese mlad i ne dokazan.....i Gejcester platija mnogu pari za nego....navratete se i ke vidite deka Gejcester moze i pomlad od Kerol go kupija.....Parite za Kerol se mnogu...ne vikam ne....no da ostavime covekot da se pokaze....vo Gejcester ...Shrek stana ZVEr....najbolji igrac....vo vrska so temperamentot na kerol.....pa zar SHREK e mnogu mnogu miren decko?????????zosto ne bi mozel Kerol da bide toa vo liverpool ....zgora na toa kako sto kazav Gejceter go kupija runi i pomlad....a pari ne dadoa do dusa tolku mnogu.....Za Suarez mislam deka e odlicen poteg 24 godini i uste 6 godini najmalku moze da igra vrven fudbal!!!! Covekot e dokazan....i misalm deka odlicen poteg.
Fernando ne go mrazam vooposto si otide nek si E*e majkata neka mu e so sreka....vo CElsi....jas gledam poinaku na negovito trasfer....Gi pojacavme celsli...i ke mozat da im bidat konkurentni na Gejcester u broba za titula....posto znaete site ako Gejcester ovaa godina osvoi titula.....veke ne sme NAJtrofeen klub....i se paga vo voda....Gejcester ke ne mpominat....jas duri i kako lanskata sezona....na Celsi povtorno bi im pustil da pobedat....so cel da se stvorat sto pogolemii problemi na Gejcester....
I se razbira....ne moze liverpool da bide dobar se dodeka igraat igraci kkao LUKAS....kako SHAKRTEL.....NGOG......KIRGJAKOS.....sesute stojam na toa deka treba da se napravi cistka....za nekoi odredeni fudbaleri!!!!

pozdrav
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Глеам дека дечкото горе за мене кажал што сум напишал за Торес и како сум можел така да го пцујам, не сум бил прав навивач. Како прво ми беше после Џерард омилен играч во Ливерпул. Купив дрес од него, специјално нарачував негова биографија од Германија, ставив тетоважа негова, сум се радувал кога давал голови, сум плачел кога се повредувал. По тоа што го прочитав од биографијата го гледав како легенда на Ливерпул. Таму исто вика дека нема никогаш да заигра за клуб во Англија затоа што премногу го сака Ливерпул и навивачите. Само што успеавме да донесеме одличен напаѓач во Суарез, тандем кој најверојатно ќе не вратеше во борба за ЛШ, тој се решава дека сака да игра во светска класа тим како што е Челзи??? епа фала ама не фала. Сега се најлошо му посакувам и се молам у недела некој да го прекрши на пола!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Znaci me nemase podolgo....i se logirav da dadam kratok osvrt na nastanite.....i so transferite....
Mi se dopaga politikata na Dalglis....forsira maldi fudbaleri....nesto sto bese pretpoznaltiv znak za Liverpool do pred 4-5 godini. Kako sto napisav....vo nekoj post....mnogu poodamna....za Keli a i Ajala....toa se maldi fudableri...idnina na liverpooll drago mi e sto keli igra redovno....i sum 10000000% ubeden deka toj e noviot karager....ova ne go kazuvam sea....ako se navratat moite postari postovi moze da se vidi.
Vo vrska so transferite.....koga runi dojde vo Gejcester....bese mlad i ne dokazan.....i Gejcester platija mnogu pari za nego....navratete se i ke vidite deka Gejcester moze i pomlad od Kerol go kupija.....Parite za Kerol se mnogu...ne vikam ne....no da ostavime covekot da se pokaze....vo Gejcester ...Shrek stana ZVEr....najbolji igrac....zosto ne bi mozel Kerol da bide toa vo liverpool ....zgora na toa kako sto kazav Gejceter go kupija runi i pomlad....a pari ne dadoa do dusa tolku mnogu.....Za Suarez mislam deka e odlicen poteg 24 godini i uste 6 godini najmalku moze da igra vrven fudbal!!!! Covekot e dokazan....i misalm deka odlicen poteg.
Fernando ne go mrazam vooposto si otide nek si E*e majkata neka mu e so sreka....vo CElsi....jas gledam poinaku na negovito trasfer....Gi pojacavme celsli...i ke mozat da im bidat konkurentni na Gejcester u broba za titula....posto znaete site ako Gejcester ovaa godina osvoi titula.....veke ne sme NAJtrofeen klub....i se paga vo voda....Gejcester ke ne mpominat....jas duri i kako lanskata sezona....na Celsi povtorno bi im pustil da pobedat....so cel da se stvorat sto pogolemii problemi na Gejcester....
I se razbira....ne moze liverpool da bide dobar se dodeka igraat igraci kkao LUKAS....kako SHAKRTEL.....NGOG......KIRGJAKOS.....sesute stojam na toa deka treba da se napravi cistka....za nekoi odredeni fudbaleri!!!!

pozdrav
е ова ти се вика веќе комплекс дијагностициран ...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
е ова ти се вика веќе комплекс дијагностициран ...
kako sakas kazi.....a ako znaes....sto kazal Ferguson....ke svatis koj go ima kompleksot!!!
Citiram: Si odam od Gejcester Junajted....togas koga ke go pominat Liverpool so tituli....
pa sega ti vidi koj ima kompleks!!!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
kako sakas kazi.....a ako znaes....sto kazal Ferguson....ke svatis koj go ima kompleksot!!!
Citiram: Si odam od Gejcester Junajted....togas koga ke go pominat Liverpool so tituli....
pa sega ti vidi koj ima kompleks!!!
овде не е ни време ни место да се расправаме зато ПОПАМЕТНИОТ попушта..

Псс , со среќа за трансферите солидни трансфери иако за вториот малце повеќе плативте..
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ова од спортал ќе го верувам кога ќе видам некој порелевантен да го каже.
На спортал не пишува нити извор, така да може да е преведено од било кој што не го мириса Торес откога си отиде.
Мене ми личи на некој што само си рационализира што изгубивме класа играч.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
67
Поени од реакции
0
Znaci me nemase podolgo....i se logirav da dadam kratok osvrt na nastanite.....i so transferite....
Mi se dopaga politikata na Dalglis....forsira maldi fudbaleri....nesto sto bese pretpoznaltiv znak za Liverpool do pred 4-5 godini. Kako sto napisav....vo nekoj post....mnogu poodamna....za Keli a i Ajala....toa se maldi fudableri...idnina na liverpooll drago mi e sto keli igra redovno....i sum 10000000% ubeden deka toj e noviot karager....ova ne go kazuvam sea....ako se navratat moite postari postovi moze da se vidi.
Vo vrska so transferite.....koga runi dojde vo Gejcester....bese mlad i ne dokazan.....i Gejcester platija mnogu pari za nego....navratete se i ke vidite deka Gejcester moze i pomlad od Kerol go kupija.....Parite za Kerol se mnogu...ne vikam ne....no da ostavime covekot da se pokaze....vo Gejcester ...Shrek stana ZVEr....najbolji igrac....vo vrska so temperamentot na kerol.....pa zar SHREK e mnogu mnogu miren decko?????????zosto ne bi mozel Kerol da bide toa vo liverpool ....zgora na toa kako sto kazav Gejceter go kupija runi i pomlad....a pari ne dadoa do dusa tolku mnogu.....Za Suarez mislam deka e odlicen poteg 24 godini i uste 6 godini najmalku moze da igra vrven fudbal!!!! Covekot e dokazan....i misalm deka odlicen poteg.
Fernando ne go mrazam vooposto si otide nek si E*e majkata neka mu e so sreka....vo CElsi....jas gledam poinaku na negovito trasfer....Gi pojacavme celsli...i ke mozat da im bidat konkurentni na Gejcester u broba za titula....posto znaete site ako Gejcester ovaa godina osvoi titula.....veke ne sme NAJtrofeen klub....i se paga vo voda....Gejcester ke ne mpominat....jas duri i kako lanskata sezona....na Celsi povtorno bi im pustil da pobedat....so cel da se stvorat sto pogolemii problemi na Gejcester....
I se razbira....ne moze liverpool da bide dobar se dodeka igraat igraci kkao LUKAS....kako SHAKRTEL.....NGOG......KIRGJAKOS.....sesute stojam na toa deka treba da se napravi cistka....za nekoi odredeni fudbaleri!!!!

pozdrav
za se se slozvam osven za lukas
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
.jas gledam poinaku na negovito trasfer....Gi pojacavme celsli...i ke mozat da im bidat konkurentni na Gejcester u broba za titula....posto znaete site ako Gejcester ovaa godina osvoi titula.....veke ne sme NAJtrofeen klub....i se paga vo voda....Gejcester ke ne mpominat....jas duri i kako lanskata sezona....na Celsi povtorno bi im pustil da pobedat....so cel da se stvorat sto pogolemii problemi na Gejcester....


pozdrav
Ау брате, поштујем мислење, ама наааајискрено се надевам дека ова ти е иронично напишано.

И дајте, немојте дури и навивачите на Ливерпул уште да не можете да сватите дека Лукас прераснува во одличен играч.

Го пцуевме, го исмевавме, да. Како добива искуство толку позрело игра, па вие правете се дека не го согледувате тоа колку сакате.
 

Johnny B

Misogynist, racist, homophobe, islamophobe,
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.319
Поени од реакции
10.621
Ако заминеше Дрогба во Ливерпул на пример немаше да го пцуеш?најдобриот играч ти заминува у ривалски клуб и згора на тоа да изјавува дека нема да игра за друг англиски клуб,значи станува предавник ,имаат право фановите на Ливерпул и тоа замина кога му е најтешко на Ливерпул,у јануари кога се бори за во Европа,можеше да почека до јули,млад е има уште години за играње али Ливерпул направи добра зделка што ги зема Керол и Суарез,многу повеќе ќе бидат корисни од Торес.
Е па другар ти разбираш...знаеш како е ( мислам на Ибрахимович ) мада не знам дали беше до толку ама ако добро се сеќавам и тој се бунеше не сакаше да игра и замина во директен ривал. Затоа и не разбираш какони е. Ама типот погоре не разбира ( како и многумина други ) па се надевам дека еден ден на неговиот клуб ќе му се случи исто па тогаш да види како е!!

--- надополнето ---

Ау брате, поштујем мислење, ама наааајискрено се надевам дека ова ти е иронично напишано.

И дајте, немојте дури и навивачите на Ливерпул уште да не можете да сватите дека Лукас прераснува во одличен играч.

Го пцуевме, го исмевавме, да. Како добива искуство толку позрело игра, па вие правете се дека не го согледувате тоа колку сакате.
Абе ти многу го засака Лукас. Штом ти и суперстар го сакате значи одличен е :pos2:
Инаку мене многу ми се допаѓа керол. Јбг играчиште иако е многу скап. Имам чуство дека подобро е што го зедовме овој неголи Чак Норис :pos2:

--- надополнето ---

е ова ти се вика веќе комплекс дијагностициран ...
Не бе комплекс. Колегата не мислеше сериозно. Абе колега да не сакаш сега Торес да освои титула? Нека освојат ѓаволиве нека станат најтрофејни......ем ќе добиеме огромен мотив за в година ем тие ќе се воздигнат па после пак ќе ги престигнеме и тотално ќе ги уништиме :pos2: АКо сакаш некој што повеќе да го боли крени го повисоко па после фрли го долу :toe: јбг лош сум :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom