Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Топ 4ката која не постои од лани .(инаку така новинарите ги викаа знаеш кого заради нивната редовна позиција над 5тото место)
и ако ова навистина го имат изјавено и не е извадено од контекст- http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/chelsea/8295455/Chelseas-Fernando-Torres-says-Im-at-top-level-club-now-after-leaving-Liverpool.html

стварно незнам што да речам.Битно си го најде местото во тимот со такви играчи.
не е извадено од контекст....јас го гледав интервјуто на Скај спорт њуз......сега сум во првокласен клуб...!!!! точно како што си е насловот!!!! жално...!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Иако го мразам ливерпул од дното на душата и тие серковците што викаа да се вратиме кога ќе освоиме 18 титули...нејсе, честито новите играчи и честито Кени Далглиш !
Верувам дека ливерпул ќе се врати на стари патеки во топ 4ката каде и му е местото, сметам дека колку оди подоле оваа екипа, толку е полошо за премиер лигата, бидејќи не сите екипи во Англија се екипи со традиција, моќ и историја...може оваа сезона нема да се види епилогот од овие трансфери, но следната сигурно...
И да, торес е вошливо пиченце одамна го тврдам тоа...
поздрав момци
А така бе мансе, и ние те сакаме тебе :)

Хвала пуно лепим порукама.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Ај после вчерашниот shopping madness и јас да напишам некој збор повеќе...

Прво за Торес. Лик што многу го сакав, играч што ми донесе многу радости. Се радував на секој негов гол како мало дете и секој негов гол ми беше омилен. Секоја негова повреда ме болеше и мене, секоја негова радост ми носеше радост и мене. Откако остана верен на Ливерпул летоска, мислев дека ќе остане тука уште дооолго време, неговите изјави после тоа, се до пред 10ина дена само ме убедуваа да верувам во тоа уште повеќе. Конечно направи нешто што не се простува, нешто на што ниеден фан на Ливерпул не може да остане рамнодушен. Реши да замине од клубот на ТРИ дена пред крајот на трансфер периодот, за тоа да биде уште полошо реши да замине во тим од ПЛ и конкурент на Ливерпул, но и од тоа има полошо, а тоа е што не се осмели да им се обрати на своите фанови и да даде објаснување за својот предавнички потег, за потоа во интервјуто за новиот клуб да каже дека сега КОНЕЧно е во голем клуб. Можеше да биде легенда на Ливерпул, рамо до рамо со Џерард и Карагер, но тој реши да го иде патот на Овен.

За новите засилувања...Пресреќен сум што во тимот дојдоа двајца млади играчи кои што имаат многу да дадат за клубот. Конечно после долго тупење дојде Суарез, за кој сум посебно среќен и Креол кој е нашата нова 9ка :) Огромна е сумата од 35милиони за Керол, посебно затоа што е млад играч кој сеуште е без некое големо искуство, за разлика од Суарез, кој го издржа притисокот на Светското првенство, нешто што мн. други поголем ѕвезди и поискусни играчи не го можеа, тука е искуството и од настапите во ЛШ со Ајакс. Сето тоа ќе му користи за да се снајде понатаму во новата средина, вклучувајќи го и клубот и лигата. Останува да ги оправдаат големите очекувања од нас фановите, се надевам нападот сега ќе функционира многу подобро од досегашниот дел од сезоната, иако сеуште тимот не е комплетиран, останува пред се да се појача левата страна, што очекувам да биде направено на лето.

Постојано другите ни напоменуваат дека Ливерпул нема освоено ПЛ доооолго време, небаре не го знаеме тоа ние, или пак ќе се откажеме од навивањето за тимот. Очекувам од наредната година да се атакува на првото место и можеби конечно и да се прекине сушата од неосвојување на титула во ПЛ. Мислам дека овие газди (за разлика од претходните) и тренерите на чело со Кени се решени да го остварат тоа, а доказ за нивната решеност е и нивното однесување во трансфер периодот, а само за напоменување трансферите успеаа и без ЦЕО во организацијата на тимот, кој би требало да ги извршува тие работи. Затоа посебно му симнувам капа на Комоли кој покрај тоа што неговата работа е наоѓање на таленти успеа да ги договори и трансферите.

И за крај, сакам да го потенцирам уште еднаш тоа што на некои од нас ни е во потпис:

There is no name on the back of a Liverpool shirt that is more important than the crest in the front of it!


(малце го иступив, али морав после последниве денови да се испуцам :) )


YNWA!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
нека си ебе мајката!
не можам да имам почитување за фудбалер што сака да си оди од ливерпул. значи стрикно бара трансфер во друг клуб.
еве и без тоа, што торес помогна да осови ливерпул? ништо.

можеби е добар фудбалер, но исто е и балерина. преку глава со неговата топло-ладно форма, и повредите.

едно сум сигурен, без него ќе биде подобро. супер пари земавме, мислам и дека солидно ги потрошивме.
со среќа нека ни е!
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Еве и јас да прокоментирам за трансферите сношти...Торес ке го наречам со еден збор-предавник...не го обвинувам за тоа шо сакаше да си замини но одбра да оди во ривал на Ливерпул, на 3 дена пред крајот на трансфер периодот....сепак нека му е со срека. А за нашите нови играчи баш ми е мило шо ги донесовме тие двајца до душа мислам дека Керол е преплатен но ако продолжи да игра како шо играче во Њукасл тогаш ке имаме врвен напагач 7-8 години ако не реши и тој да си замини...ИНАКУ МЕ ЧУДИ ОВАЈ ПОТЕГ НА КЕНИ. ТОЈ ИГРА СО ДОДАВАЊА ПО ЗЕМЈА А ДОНЕСЕ ИГРАЧ КОЈ ГЛАВНА КАРАКТЕРИСТИКА МУ Е ИГРАТА СО ГЛАВА....стварно ме зачуди овој потег. Исто и Суарез мило ми шо го донесе и него ке ни ја донесе толку посакуваната брзина во нападот
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Еве и јас да прокоментирам за трансферите сношти...Торес ке го наречам со еден збор-предавник...не го обвинувам за тоа шо сакаше да си замини но одбра да оди во ривал на Ливерпул, на 3 дена пред крајот на трансфер периодот....сепак нека му е со срека. А за нашите нови играчи баш ми е мило шо ги донесовме тие двајца до душа мислам дека Керол е преплатен но ако продолжи да игра како шо играче во Њукасл тогаш ке имаме врвен напагач 7-8 години ако не реши и тој да си замини...ИНАКУ МЕ ЧУДИ ОВАЈ ПОТЕГ НА КЕНИ. ТОЈ ИГРА СО ДОДАВАЊА ПО ЗЕМЈА А ДОНЕСЕ ИГРАЧ КОЈ ГЛАВНА КАРАКТЕРИСТИКА МУ Е ИГРАТА СО ГЛАВА....стварно ме зачуди овој потег. Исто и Суарез мило ми шо го донесе и него ке ни ја донесе толку посакуваната брзина во нападот
Ништо страшно. Не можеш да ѓи искорениш нафрлувањата од играта комплетно. Претпоставувам низ теренот ќе си биде со кратки додавања, со повремени долги директни топки кон Керол и само Керол. А башка и што Керол не е воопшто ограничен само со игра со глава. Има страшен шут, и колку што видов ѓи има потезите за евентуален дриблинг. Така да, мислам дека добивме страшен напаѓач. Агилен, спретен и со нозете, одличен со глава. Ме потсеќа на Ибра (не дека е ист, ама ме потсеќа на него).
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
67
Поени од реакции
0
Еве и јас да прокоментирам за трансферите сношти...Торес ке го наречам со еден збор-предавник...не го обвинувам за тоа шо сакаше да си замини но одбра да оди во ривал на Ливерпул, на 3 дена пред крајот на трансфер периодот....сепак нека му е со срека. А за нашите нови играчи баш ми е мило шо ги донесовме тие двајца до душа мислам дека Керол е преплатен но ако продолжи да игра како шо играче во Њукасл тогаш ке имаме врвен напагач 7-8 години ако не реши и тој да си замини...ИНАКУ МЕ ЧУДИ ОВАЈ ПОТЕГ НА КЕНИ. ТОЈ ИГРА СО ДОДАВАЊА ПО ЗЕМЈА А ДОНЕСЕ ИГРАЧ КОЈ ГЛАВНА КАРАКТЕРИСТИКА МУ Е ИГРАТА СО ГЛАВА....стварно ме зачуди овој потег. Исто и Суарез мило ми шо го донесе и него ке ни ја донесе толку посакуваната брзина во нападот
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
И сеа...се испразнивте врз Торес?Запалете го него ,полесно ќе ви биде....добро бе зар толку не почитувате одлука на некој ваш играч ако сака да промени екипа?Сите играчи сакаат трофеи и којзнае уште што ...па за да не бидат запалени сред лондон мора да остане во својот слаб тим (моментално е слаб бидејќи се бори за влез у ЛЕ ) и сака чоекот да подигне трофеј така да испочитувајте ја неговата одлука....Вас да ви речат за 100.000 денари да станете грци,да смените идентитет ќе отидете....толку од мене, фала!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
И сеа...се испразнивте врз Торес?Запалете го него ,полесно ќе ви биде....добро бе зар толку не почитувате одлука на некој ваш играч ако сака да промени екипа?Сите играчи сакаат трофеи и којзнае уште што ...па за да не бидат запалени сред лондон мора да остане во својот слаб тим (моментално е слаб бидејќи се бори за влез у ЛЕ ) и сака чоекот да подигне трофеј така да испочитувајте ја неговата одлука....Вас да ви речат за 100.000 денари да станете грци,да смените идентитет ќе отидете....толку од мене, фала!
Фала за толку-то од тебе.
Прво тука сите се оградивме од глупавоста на одредени фанови. Огромна брука.
Второ, зашто тогаш се обраќаш на оваа мала заедница тука на тој начин.
Разликувајте, кого го направил тоа а на кого се обраќате. Да бевме ние тие што запалиле дрес да разберам. Можеше да ѓи искритуваш нив овде, ама не да ни се обраќаш на нас.

Па уште и до идентитетот на државата отиде.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.747
И сеа...се испразнивте врз Торес?Запалете го него ,полесно ќе ви биде....добро бе зар толку не почитувате одлука на некој ваш играч ако сака да промени екипа?Сите играчи сакаат трофеи и којзнае уште што ...па за да не бидат запалени сред лондон мора да остане во својот слаб тим (моментално е слаб бидејќи се бори за влез у ЛЕ ) и сака чоекот да подигне трофеј така да испочитувајте ја неговата одлука....Вас да ви речат за 100.000 денари да станете грци,да смените идентитет ќе отидете....толку од мене, фала!
Само ќе речам дека не ја знаеш ситуацијата затоа вака зборуваш т.е пишуваш. Така да ќе го заборавам ова што си го пишал.А за тоа со грците..........и 100 милиони да ми дадат не прифаќам туку ќе му ја ебам жената на тој што ќе ми понуди.Поздрав
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Фала за толку-то од тебе.
Прво тука сите се оградивме од глупавоста на одредени фанови. Огромна брука.
Второ, зашто тогаш се обраќаш на оваа мала заедница тука на тој начин.
Разликувајте, кого го направил тоа а на кого се обраќате. Да бевме ние тие што запалиле дрес да разберам. Можеше да ѓи искритуваш нив овде, ама не да ни се обраќаш на нас.

Па уште и до идентитетот на државата отиде.
Се да му ебам копиле шпанско.....Со (не) среќа за Торес....Додека игра за Челзи-гол да не даде и да не освои титула....предавник,идиот и други "ваши" навреди...дека си отишол од Ливерпул,да не сакате да остане кај вас до крај на кариерата ?

P.S Ај за идентиет ја претерав али сакав да напраам споредба дека се се врти околу парите ...:smir:
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
И сеа...се испразнивте врз Торес?Запалете го него ,полесно ќе ви биде....добро бе зар толку не почитувате одлука на некој ваш играч ако сака да промени екипа?Сите играчи сакаат трофеи и којзнае уште што ...па за да не бидат запалени сред лондон мора да остане во својот слаб тим (моментално е слаб бидејќи се бори за влез у ЛЕ ) и сака чоекот да подигне трофеј така да испочитувајте ја неговата одлука....Вас да ви речат за 100.000 денари да станете грци,да смените идентитет ќе отидете....толку од мене, фала!
Имам право да го искажам своето незадоволство, тоа што некои палеле дрес на Торес у Англија не е моја работа. И јас го осудувам тоа, сепак станува дрес за Ливерпул.

Последнава реченица ја сфаќам како навреда. Плус лоша споредба и на погрешна тема го пишуваш ова.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom