Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
ДАЛИ ГО ИЗВАДИ КАЈТ ДА ГО СТАВИ ПОУЛСЕН?:pos2:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ништо џабе. Не доминираше Виган буквално цела утакмица. 1-1 е многу задоволително од играта.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Море што си правиме бајрам со умот ?!!!!! Лево крило,шпиц,лев бек и играч од средина фалат во тимот!!! 4 засилувања!!!! Какво 1 какви 2.....миниум 4!!!!!
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
не ја глеав утакмицава и можеби затоа не можам да си ги објаснам измениве, лукас на местото на кајт, мирелеш надвор на полувреме...
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Полека само, да не звучам неубаво ама немојте да какате одма по клубот и тренерот и слично во прекумерни количини :)

--- надополнето ---

не ја глеав утакмицава и можеби затоа не можам да си ги објаснам измениве, лукас на местото на кајт, мирелеш надвор на полувреме...
Лукас си играше, Поулсен беше тој што влезе на Кајт. Идејата беше Џерард да оди напред на местото на Кајт, а Поулсен да оди на средина на место на Џерард.
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
не какам ама од почеток на сезона ниту еднаш не се осмелив да го ставам на ливече ливепул и незнам што се залетав па ги ставив ливерпул и интер за 1000 MAЛЕР НЕВИДЕН
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Лукас си играше, Поулсен беше тој што влезе на Кајт. Идејата беше Џерард да оди напред на местото на Кајт, а Поулсен да оди на средина на место на Џерард.[/QUOTE]

да де, на поулсен мислев, се збунив :)

а мирелеш, повреда?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ливерпул повторно стара песна ,а?

:ban?: :icon_roll :lut: :lud: :icon_neut :classic: :turn::banned:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Јас сум задоволен!!! најискрено мислев дека ќе изгубат од Виган, так да нерешено ми одговара. Она што беше најбитно да не изгубиме и да ја продолжиме серијата без пораз. Со наредни две победи над Стоук и Вест хем сме на коњ. Ајде да бидеме реални, во моментов има одлична 11ка и толку. Нема кој да замени нема кој да ротира и тоа е тоа. Со ваков ростер треба да сме задоволни, од јануари друга песна и други очекувања!
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Јас сум задоволен!!! најискрено мислев дека ќе изгубат од Виган, так да нерешено ми одговара. Она што беше најбитно да не изгубиме и да ја продолжиме серијата без пораз. Со наредни две победи над Стоук и Вест хем сме на коњ. Ајде да бидеме реални, во моментов има одлична 11ка и толку. Нема кој да замени нема кој да ротира и тоа е тоа. Со ваков ростер треба да сме задоволни, од јануари друга песна и други очекувања!
Delumno se soglasuvam so tebe, ali sepak ke bese odlicno da pobedevme i da igravme pohrabro ( da gi pritisnevme poveke ) mislam deka bez problem ke gi utepavme. Edinstevno sto me nervira kaj Hodgson e toa sto se zadovoluva so malce , kako 1 bod bolje od ic .
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
лани мислам дека фулам имаше најмногу нерешени утакмици во премиер лигата па затоа е рој задоволен од 1 бод ама ова не е фулам ова е ливерпул и треба да се замисли рој што прави со клубот
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.515
Поени од реакции
11.358
Јас сум задоволен!!! најискрено мислев дека ќе изгубат од Виган, так да нерешено ми одговара. Она што беше најбитно да не изгубиме и да ја продолжиме серијата без пораз. Со наредни две победи над Стоук и Вест хем сме на коњ. Ајде да бидеме реални, во моментов има одлична 11ка и толку. Нема кој да замени нема кој да ротира и тоа е тоа. Со ваков ростер треба да сме задоволни, од јануари друга песна и други очекувања!
Можеби ама моравме да ги победиме!!!

--- надополнето ---

лани мислам дека фулам имаше најмногу нерешени утакмици во премиер лигата па затоа е рој задоволен од 1 бод ама ова не е фулам ова е ливерпул и треба да се замисли рој што прави со клубот
Имаше само 1 победа на гости.............сезонава онаа со Болтон му беше прва со нас и воедно прва победа на гости после 442 дена!!!! Мора малку да си ја чукне главата!!!! Ама не е тој крив!!!!Криви се оние свињите амерички што наметнаа таков менталитет!!!!! Ај ваљда со овие газди ќе се смени тоа!!! На лето сакам да му постават цел да освои ПЛ наредна сезона!!!!! И ако само некој помисли на нешто друго освен на титула.....ако само помисли на нешто друго без разлика кој е : дали Џерард, дали Торес или Хоџсон или некој друг ОДМА ДА БИДЕ ИЗБРКАН ОД КЛУБОТ!!!!!! Оти целта годинава беше 4то место нели ?!!!! Е па засега сме блиску до таа цел и Рој делумно ја извршува работата за која беше поставен!!!! Е па од налето друга песна ќе се пее!!! Или титула или клоците на секој што ќе помисли поинаку!!!!! Ако само има изјава за 4то место или слично има да го стрелам тој што ќе го каже тоа!!! Мамето ќе му го поебам!!!!!

--- надополнето ---

И по којзнае кој пат ќе пишам и уште толку пати ќе напишам:
Суртуци едни !!! На кој му се игра на турнирот нека се пријави кај мене!!!!
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Хоџсон во едно интервју кажа дека во Јануари нема Ливерпул да биде активен на пазарот, зашто газдите сакале на лето да превземат покрупни измени..А до на лето ако останиме со овие играчи не знам кај ќе ја завршиме сезоната. Нека земат барем еден офанзивен играч, крило или напаѓач, вака не иде работата, многу малце шанси се прават за гол, а кога ќе се постигне гол Ливерпул тотално се повлекува и ја маваат топката бреку стадион.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom