Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
20:45 вечер со Виган во гости. Мора да тепаме и да ја напраиме 5 во низа. Ако кикснеме џабе ни е победата против Челзи. Ајде Торес уште 2 вечер.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
момци вечер играме со виган а гледам не е ни толку важен меч чим никој не пишувате во врска со овој меч во кој очекувам 3 бода и 2 гола разлика, уште нешто дане знае некој што стана со мак.фан клуб на ливерпул на фб ?? и дали има направено нов
Ќе биде тешка утакмица!!!! Одамна немаме славено на гости со Виган!!!! Бтв ти кажа супер стар за фан клубот!!! Наводно го избришал некој фан на Милан!!!!

--- надополнето ---

Изглеа е направен нов од истите луге..... барем ја така мислам!

Еве ти линк!

Macedonian Reds
Овој е....од истите луѓе точно!!!!

--- надополнето ---

Ќе може ли да ми кажите точно која дата и на кое место и населба ќе се одрже турнирот пошто јас сум од Кавадарци за да видам дали ќе можам да дојдам инаку може ја да бранам ако можам да дојдам

и за учество на турнирот по колку пари треба од екипа
Место и време не се знае..изгледа на крајот од месецов....ќе инсистираме во Сабота да биде!!! За пари не знам а можеш да дојдеш со Атанасе и Ке5ко ако доаѓаат!!!! Па и Леџенд соберете го!!!!

--- надополнето ---

Koлега...на мене мојш со сигурност да сметаш....
На тебе и онака сметав!! Затоа не те ни прашав :wink: Име и презиме по пп и да завршиме работа!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Успесите на Даниел Комоли!

--- надополнето ---

Неверојатно!




Lucas Blackburn at home - he completed 40/41 passes (98%)
Bolton Away He Completed 46/48 passes (96%) and attempted 12 tackles,
Gerrard completed 23 out of 32 passes (72%)
Meireles 29/36 (80%) and
Joe Cole 16/21 (76%)
They attempted 13 tackles in total, between them.
This Is How Much Lucas Has Improved!!! Statistics Dont Lie!! Thats Why He Must Stay!!


Иако и после ова сеуште ми е врежано во глава времето кое го изгубивме за негово градење, сепак.... се согласувам дека треба да го задржиме!

--- надополнето ---

Неверојатно!




Lucas Blackburn at home - he completed 40/41 passes (98%)
Bolton Away He Completed 46/48 passes (96%) and attempted 12 tackles,
Gerrard completed 23 out of 32 passes (72%)
Meireles 29/36 (80%) and
Joe Cole 16/21 (76%)
They attempted 13 tackles in total, between them.
This Is How Much Lucas Has Improved!!! Statistics Dont Lie!! Thats Why He Must Stay!!


Иако и после ова сеуште ми е врежано во глава времето кое го изгубивме за негово градење, сепак.... се согласувам дека треба да го задржиме!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Успесите на Даниел Комоли!

--- надополнето ---

Неверојатно!




Lucas Blackburn at home - he completed 40/41 passes (98%)
Bolton Away He Completed 46/48 passes (96%) and attempted 12 tackles,
Gerrard completed 23 out of 32 passes (72%)
Meireles 29/36 (80%) and
Joe Cole 16/21 (76%)
They attempted 13 tackles in total, between them.
This Is How Much Lucas Has Improved!!! Statistics Dont Lie!! Thats Why He Must Stay!!


Иако и после ова сеуште ми е врежано во глава времето кое го изгубивме за негово градење, сепак.... се согласувам дека треба да го задржиме!


:pos2::pos2::pos2::pos2: A кога ти велеше чичо ти НЕ!! Не бидува играч од него!!! Е па гледајте го сега како станува играчиште!!!! Само да не им текне да го продадат ќе ги убијам сите до еден!!!! Исто вака ќе биде со Давид Нгог!!!!!

--- надополнето ---

А составот за вечер изгледа ќе биде ваков: Reina, Kelly, Carragher, Skrtel, Konchesky, Lucas, Meireles, Gerrard, Kuyt, Maxi, Torres.Замени: Hansen, Shelvey, Eccleston, Spearing, N'gog, Poulsen, Jovanovic. Истиот како со Челзи...ама да почекаме за официјално!!!!

--- надополнето ---

И уште нешто за Лукас...ако добро прочитав на форумиве на последните 4 утакмици(мислам 4 беа не ме држете за збор) имал само 8 погрешни додавања!!!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
:pos2::pos2::pos2::pos2: A кога ти велеше чичо ти НЕ!! Не бидува играч од него!!! Е па гледајте го сега како станува играчиште!!!! Само да не им текне да го продадат ќе ги убијам сите до еден!!!! Исто вака ќе биде со Давид Нгог!!!!!

--- надополнето ---

А составот за вечер изгледа ќе биде ваков: Reina, Kelly, Carragher, Skrtel, Konchesky, Lucas, Meireles, Gerrard, Kuyt, Maxi, Torres.Замени: Hansen, Shelvey, Eccleston, Spearing, N'gog, Poulsen, Jovanovic. Истиот како со Челзи...ама да почекаме за официјално!!!!

--- надополнето ---

И уште нешто за Лукас...ако добро прочитав на форумиве на последните 4 утакмици(мислам 4 беа не ме држете за збор) имал само 8 погрешни додавања!!!!!

Абе се е добро... но кога ке погледнеш од друга страна....на овие тројца реално не им е тоа работа, додека на Лукас... Земи - Додај!
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Абе се слагам за Лукас дека има некој напредок, но на позицијата на која игра и не се битни толку пасовите, поважно е колку топки спречил, а за тоа искрено сеуште не ме радува Лукас! Многу лесно на моменти го минуваат играчите, Малуда неколку пати го зафучи по теренот, погледнете го ако сакате уште еднаш мечот и ќе видите...Значи не велам, дека Лукас е слаб играч, ама за онаа позиција сеуште не е дораснат, тука треба да игра некој како Сисоко што беше, Маскерано и тн...за пасови имаме кој да прави, затоа беше земен Меирелеш, а тука се и Џерард, Џо Кол и Кајт, Лукас треба да учи како да спречува контри, да одзема топки и сл, а за тоа досега малку има покажано...
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
У стилот на навивачи на јаките екипи ќе се пожалам пичкарски:

Судијава ептен контра ни суди бе... :kesa:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Толку му требаше изгледа на Ел Нињо за да се размавне.:smir:
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
момци од 15 или 20 минута ја гледам утакмицава ама незнам што гледам ми личи на рагби топка не видов на земја цело време е преку трибините , воа ли ги учи на тренинг давајте гол и после 85 минути само напред пукајте ја колку што можете и центарот никако двајца(наши) да го поминат оти може контра да ни направат многу досаден фудбал гледам од ливепул :sport2:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Неможам да најдам стрим јас у пм се ми сецка
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom