Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2010
Мислења
213
Поени од реакции
11
tomsoer бато знам дека си исфрустриран.Приказните од стилот судиите му помагаат на Манчестер Јунајтед да стане шампион не ви стојат повеке.
Да се потсетиме лани на претпоследниот дуел мегу Ливерпул и Челзи,и на дуелот со Челзи и Јунајтед како судеа судиите?
Пак во полза на Јунајтед?Или пак затвореникот "по грешка"подаде на Дрогба за победа на Челзи?
Или пак на сезона пред тоа кога црвен картон доби Лампард(ако не се лажам)а Стиви се криеше зад судијата ко пичка кој требаше да биде суспендиран?
Џабе ви е.Не знам кој тоне Јунајтед или Ливерпул.
Оди гледај си Лига Европа и надевај се дека после толку години ке успеете да освоите нешто.
Надежта последна умира (ама сепак умира).
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.541
Поени од реакции
5.770
Не суди Веб за Ливерпул дете.....НЕ!!!!!!

--- надополнето ---


Е да......подобро победа без игра отколку игра без победа.....и со 1-0 нека е само победа да е.....но мораш да признаеш второто доминиравме.....полека почна стариот да ги средува.......само има време....допрва ќе видиме
Пред некоја сезона ви досуди „непостоечки пенал“ за вас, против нас... Пред 2 -3 сезони, му даде на Адебајор црвен картон на Емирати, против вас.... Пред 3 сезони, Ебуе доби црвен картон, заради „наводен старт“,а видовме дека стартот беше на топка, за што и самиот Маскерано призна...

Така да, и тоа како суди за вас
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Од овие на Арсенал фановиве ми се врти значи. Каков црвен доби Кол у прво коло против вас што немаше никаква врска со опасен старт ама ајде некако ке го сварам. Ама коа видов на Болтон каков црвен им дале за тој стартот на Шамак стварно беше смешно. Многу ви помагаат судиите оваа сезона и тоа допрва ќе се види
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
tomsoer бато знам дека си исфрустриран.Приказните од стилот судиите му помагаат на Манчестер Јунајтед да стане шампион не ви стојат повеке.
Да се потсетиме лани на претпоследниот дуел мегу Ливерпул и Челзи,и на дуелот со Челзи и Јунајтед како судеа судиите?
Пак во полза на Јунајтед?Или пак затвореникот "по грешка"подаде на Дрогба за победа на Челзи?
Или пак на сезона пред тоа кога црвен картон доби Лампард(ако не се лажам)а Стиви се криеше зад судијата ко пичка кој требаше да биде суспендиран?
Џабе ви е.Не знам кој тоне Јунајтед или Ливерпул.
Оди гледај си Лига Европа и надевај се дека после толку години ке успеете да освоите нешто.
Надежта последна умира (ама сепак умира).
i sega sakas da kazis deka ne ja osvoivte titulata oti ve zaebaa sudiite?
i koj placi sega? ednas vo 10 god. ke sudat protiv mancester i normalno da se sekavate
a na liverpul mu frlaat topki pogolemi od sudijata sred teren i nikomu nisto
sramota e da se zalite od sudiite
sepak golemo e vlijanieto na fergi toj i nesto da e na granica i dokolku sudiite ne dosudat vo korist na gejcester ke gi kaci na masko magare gi narekuva slepi, nesposobni, bez kondicija, itn, itn. mene jasno mi e deka taka treba da se koristi avtoritetot samo ne znam koga ke naucat ovie trnerive na liverpul.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
Абе копуци (ова во стилот на Rosenberg:)), честито победа.
Фала фала подобро да ви се врати :wink:

--- надополнето ---

Пред некоја сезона ви досуди „непостоечки пенал“ за вас, против нас... Пред 2 -3 сезони, му даде на Адебајор црвен картон на Емирати, против вас.... Пред 3 сезони, Ебуе доби црвен картон, заради „наводен старт“,а видовме дека стартот беше на топка, за што и самиот Маскерано призна...

Така да, и тоа како суди за вас
Ај така нека е :wink:
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
213
Поени од реакции
11
i sega sakas da kazis deka ne ja osvoivte titulata oti ve zaebaa sudiite?
i koj placi sega? ednas vo 10 god. ke sudat protiv mancester i normalno da se sekavate
a na liverpul mu frlaat topki pogolemi od sudijata sred teren i nikomu nisto
sramota e da se zalite od sudiite
sepak golemo e vlijanieto na fergi toj i nesto da e na granica i dokolku sudiite ne dosudat vo korist na gejcester ke gi kaci na masko magare gi narekuva slepi, nesposobni, bez kondicija, itn, itn. mene jasno mi e deka taka treba da se koristi avtoritetot samo ne znam koga ke naucat ovie trnerive na liverpul.
Ајде нека е така,Јунајтед има помош од судии бидејки мораат ако не го исполнат тоа ке им се стави нож под грклан.:tapp:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
мало загревање за утре

Q: What's the difference between a Man-U fan and a Vibrator?
A: A Man U fan is a real dick

Аlec F is visiting Highbury..Arsene W tells him that foreign footballers are more intelligent than home grown..."i dont think so " says Alec..AW calls Denis Berkamp over "Your fathers son is not your brother who is he?" "oh thats easy" says denis "its me"...

Next day Alec calls David b in.."tell me son,..your fathers son is not your brother who is he"? David thinks and says" can I think about it boss and come back to you?" That night he asks Victoria the same question.."I'm not sure" she says "phone Jaap Stam he'll know". DB phones JS and asks "thats easy he says its me"

Next day Db goes to see the boss " i've worked it out he says its Jaap Stam" "Get off you daft bugger" says Alec "its Denis Berkamp"


What do Manchester United Fans and sperm have in common?
A: One in 3,000,000 has a chance of becoming a human being.
 
Член од
18 август 2010
Мислења
51
Поени од реакции
0
:vozbud:
мало загревање за утре

Q: What's the difference between a Man-U fan and a Vibrator?
A: A Man U fan is a real dick

Аlec F is visiting Highbury..Arsene W tells him that foreign footballers are more intelligent than home grown..."i dont think so " says Alec..AW calls Denis Berkamp over "Your fathers son is not your brother who is he?" "oh thats easy" says denis "its me"...

Next day Alec calls David b in.."tell me son,..your fathers son is not your brother who is he"? David thinks and says" can I think about it boss and come back to you?" That night he asks Victoria the same question.."I'm not sure" she says "phone Jaap Stam he'll know". DB phones JS and asks "thats easy he says its me"

Next day Db goes to see the boss " i've worked it out he says its Jaap Stam" "Get off you daft bugger" says Alec "its Denis Berkamp"


What do Manchester United Fans and sperm have in common?
A: One in 3,000,000 has a chance of becoming a human being.
:pos2::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.516
Поени од реакции
11.358
мало загревање за утре

Q: What's the difference between a Man-U fan and a Vibrator?
A: A Man U fan is a real dick

Аlec F is visiting Highbury..Arsene W tells him that foreign footballers are more intelligent than home grown..."i dont think so " says Alec..AW calls Denis Berkamp over "Your fathers son is not your brother who is he?" "oh thats easy" says denis "its me"...

Next day Alec calls David b in.."tell me son,..your fathers son is not your brother who is he"? David thinks and says" can I think about it boss and come back to you?" That night he asks Victoria the same question.."I'm not sure" she says "phone Jaap Stam he'll know". DB phones JS and asks "thats easy he says its me"

Next day Db goes to see the boss " i've worked it out he says its Jaap Stam" "Get off you daft bugger" says Alec "its Denis Berkamp"


What do Manchester United Fans and sperm have in common?
A: One in 3,000,000 has a chance of becoming a human being.
Се се ама ова :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko::smeshko:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Овој виц погоре го знам во поинаква верзија со Никола Груевски,Англиската Кралица,Гордон Браун,Никола Тодоров(за образование) и Мартин Протугер(преговарачот....сепак вицот е врв!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom